Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Kamila, Marcelina
Czytających: 5459
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Praca w służbie celnej

Poniedziałek, 31 stycznia 2022, 6:34
Aktualizacja: 9:16
Autor: red
REGION: Praca w służbie celnej
Fot. użyczone
Służba Celno–Skarbowa realizuje zadania związane z wykrywaniem i zwalczaniem nieprawidłowości potencjalnie zagrażających bezpieczeństwu finansowemu państwa. Wykonywane zadania polegają między innymi na zapewnianiu ochrony i bezpieczeństwa obszaru celnego Wspólnoty Europejskiej, w tym zgodności z prawem przywozu oraz wywozu towarów.

Służba funkcjonariusza Służby Celno-Skarbowej to nie tylko praca biurowo-administracyjna, ale również działa w terenie. Funkcjonariusz wykonuje kontrole w zakresie przestrzegania przepisów prawa celnego oraz poboru należności celnych i akcyzowych. Odprawia podróżnych i towary, kontroluje ruch i transport drogowy. Dba by nielegalne i niebezpieczne towary nie trafiły do Polski i innych krajów UE. Ponadto funkcjonariusze zajmują się rozpracowaniem grup przestępczych, wykrywaniem kontrabandy czy kontrolą gier i zakładów wzajemnych – mówi Agnieszka Rzeźnicka-Gniadek – rzecznik prasowy dolnośląskiej KAS.

Nieocenionymi towarzyszami w Służbie są psy wyszkolone w wykrywaniu nielegalnych towarów. Wyszkolone psy to partnerzy pełniący służbę wraz ze swoimi opiekunami.

Służba Celno-Skarbowa dysponuje nowoczesnymi urządzeniami pomagającymi w codziennych obowiązkach, np. roentgeny czy laboratoria chemiczne.

Obecnie dolnośląska KAS poszukuje kandydatów na 60 wolnych etatów w Służbie Celno-Skarbowej. Każdego, kto chciałby przyłączyć się do wykonywania zadań realizowanych przez Krajową Administrację Skarbową i spełnia wskazane w ogłoszeniu wymagania, zachęcamy do spróbowania swoich sił.

Podejmując Służbę funkcjonariusz może liczyć na wiele benefitów. Poza uposażeniem zasadniczym i dodatkiem za stopień służbowy otrzymuje dodatek za wieloletnią służbę w wysokości od 2% do 25 % uposażenia zasadniczego, nagrodę roczną, tzw. „trzynastkę”, nagrody jubileuszowe oraz dodatkowo pakiet szkoleń przygotowujący do pełnienia Służby Celno-Skarbowej.

Ponadto zapewnione jest dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariusza i członków jego rodziny, możliwość przejścia na emeryturę po 25 latach służby, dodatkowy urlop wypoczynkowy po 15 latach służby, dodatek za służbę w godzinach nocnych.

W obecnie rozpoczętym postępowaniu kwalifikacyjnym do Służby Celno-Skarbowej aplikacje można składać od 12 stycznia do 25 lutego 2022 r. Więcej informacji na temat rekrutacji zawartych jest na stronie www.dolnoslaskie.kas.gov.pl (zakładka ogłoszenia / nabór).

Twoja reakcja na artykuł?

2
40%
Cieszy
2
40%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
20%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group