Wtorek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2386
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Praca w Wałbrzychu. Jak wygląda rynek pracy?

Poniedziałek, 20 grudnia 2021, 12:56
Aktualizacja: 12:57
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych: Praca w Wałbrzychu. Jak wygląda rynek pracy?
Fot. użyczone
Wałbrzych to bez wątpienia stale rozwijający się pod względem ekonomicznym, jeden z większych ośrodków gospodarczych województwa dolnośląskiego. Stąd, biorąc pod uwagę jego korzystne położenie, jak i dobre warunki do pracy, wiele osób planuje znaleźć tu zatrudnienie i pozostać w mieście na stałe. Choć pandemia Covid–19 zauważalnie wpłynęła na sytuację na miejscowym rynku pracy, stopa bezrobocia wciąż należy do stosunkowo niskich. Jako zatem znane na mapie kraju, prężnie działające zagłębie przemysłowe, naprawdę warto związać z nim swoją przyszłość, nawet pracując w popularnym teraz trybie zdalnym. Większość firm, oferuje bowiem przejście na home office, co znacznie ułatwia sprawę.

Zawody deficytowe i nadwyżkowe
                                               
W Wałbrzychu, podobnie, jak w całym powiecie, na natychmiastowe  zatrudnienie mogą liczyć w szczególności przedstawiciele służb medycznych i instytucji zdrowia publicznego. Ochrona zdrowia to więc branża, w której najwyraźniej widać braki kadrowe, spowodowane wzrostem liczby chorych, trafiających do szpitali w związku z zakażeniem koronawirusem. Dlatego też występuje tak wysoka konieczność pilnego zasilenia szeregów zespołów ratownictwa medycznego, pielęgniarzy i pielęgniarek. To samo dotyczy lekarzy różnych specjalności, a także salowych, czy sekretarek. Poza tym pewną pracę można otrzymać również w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Oprócz tego ubiegający się o etat mogą trafić na propozycje z tej i pozostałych branż, na rozpoznawalnych witrynach internetowych.
           
Ponadto, w zawodach deficytowych znaleźli się kucharze, kelnerzy, recepcjoniści hotelowi, instruktorzy rekreacji i sportu, oraz pracownicy branży turystycznej, która ucierpiała najbardziej. Z drugiej strony, nie jest tajemnicą, że rąk do pracy potrzeba i w służbach mundurowych, w gronie nauczycieli, a nawet budowlańców, elektryków, cieśli i zbrojarzy. Pandemia przyczyniła się jednocześnie do ukierunkowania sprzedaży na handel internetowy, dlatego w Wałbrzychu spora część ogłoszeń dotyczy sprzedawców w sklepach online.
 
Wykształceni i wykwalifikowani w swoim fachu, doświadczeni pracownicy są teraz niewątpliwie na wagę złota. Ograniczając liczbę personelu, stawia się na solidne umiejętności, przyjmując na stanowiska osoby z konkretną wiedzą. Pracownicy ds. budownictwa drogowego, pracownicy ds. rachunkowości i księgowości, pracownicy fizyczni w produkcji i pracach prostych, pracownicy myjni, pralni i prasowalni i pracownicy przetwórstwa metali, muszą więc posiadać określone cechy, by spełnić oczekiwania nowego pracodawcy, gdyż dotychczasowe wymagania w efekcie sytuacji pandemicznej, po prostu uległy zmianie, nierzadko wraz ze wzrostem pensji. Szacuje się też, że aktualnie średnia płaca w Wałbrzychu kształtuje się w okolicach 5189 zł.        

Jak szukać, by znaleźć?
 
Wałbrzyskie przedsiębiorstwa, zakłady pracy, jak i małe firmy rodzinne, ogłaszają się często w znanych serwisach www z ogłoszeniami, ale też oficjalnej stronie Urzędu Pracy w Wałbrzychu. Dodatkowo dobrze wyjść poza ramy powiatu i zobaczyć, co ciekawego widnieje w zakładce praca Wrocław. Tym sposobem, mamy większe szanse wybrania czegoś odpowiedniego dla siebie. Powszechna w tych czasach praca zdalna, sprzyja także rozwojowi kariery zawodowej poza miejscem zamieszkania, toteż warto bliżej przyjrzeć się propozycjom z całego obszaru Dolnego Śląska. Pamiętajmy również, iż aktywne wysyłanie CV, czy portfolio do poszczególnych pracodawców i wychodzenie poza strefę własnego komfortu, zazwyczaj przynosi w końcu pożądane wyniki.

Twoja reakcja na artykuł?

3
18%
Cieszy
7
41%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
6%
Smuci
0
0%
Złości
6
35%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group