Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 3982
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prace Magdaleny Abakanowicz w Starej Kopalni

Poniedziałek, 1 października 2018, 6:44
Aktualizacja: 8:38
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Prace Magdaleny Abakanowicz w Starej Kopalni
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbył się wernisaż wystawy prac Magdaleny Abakanowicz – "Obecność, Istota, Tożsamość".

Wernisaż poprzedziła konferencja prasowa, podczas której zaprezentowane zostały szczegóły dotyczące wystawy. Zorganizowana przez Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia, Magdalenę Mielnicką i Fundację "All That Art!" we Wrocławiu, we współpracy ze Studiem Magdalena Abakanowicz w Warszawie wałbrzyska wystawa to druga wystawa retrospektywna nieżyjącej już artystki. Jest to zbiór niezwykłych rzeźb Magdaleny Abakanowicz, które powstały w okresie od lat 70 XX wieku aż do końca pierwszej dekady wieku XXI.

- Jesteśmy dzisiaj widzami wielkiego wydarzenia, prestiżowego dla Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia, a mianowicie jesteśmy na wernisażu wystawy Magdaleny Abakanowicz "Obecność, Istota, Tożsamość". Stara Kopalnia jest współorganizatorem tej wystawy. Dla nas jest to przede wszystkim kolejne wydarzenie, które buduje markę Starej Kopalni jako miejsca, w którym można organizować prestiżowe wydarzenia wystawiennicze. Jest to druga wystawa po śmierci Magdaleny Abakanowicz. Pierwsza miała miejsce we Wrocławiu w ubiegłym roku. Na tej wystawie będziemy prezentowali ponad sto prac: rzeźb, tkanin, rysunków Magdaleny Abakanowicz. W większości nie są to te prace, które były prezentowane we Wrocławiu. Jest to dla nas naprawdę bardzo prestiżowe, bardzo duże wydarzenie - powiedział Jan Jędrasik - dyrektor Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

Wystawa "Obecność, Istota, Tożsamość" stanowi niejako przegląd twórczości Magdaleny Abakanowicz. Podczas wystawy prezentowane są najważniejsze prace artystki, skupiające się na ważnych tematach, takich jak tożsamość i odmienność czy wolność i strata. "Obecność, Istota, Tożsamość" to w pewnym sensie kontynuacja ubiegłorocznej, wrocławskiej wystawy "Ślady istnienia, w hołdzie dla Magdaleny Abakanowicz". Prezentowane podczas obecnej wystawy prace pochodzą z prywatnych kolekcji. Wystawę, której kuratorem jest Maria Rus Bojan będzie można oglądać do 30 grudnia br w godzinach od 10:00 do 18:00.

Twoja reakcja na artykuł?

2
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group