Czwartek, 24 września
Imieniny: Gerarda, Teodora
Czytających: 2636
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prace w Starej Kopalni idą zgodnie z planem

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 28 sierpnia 2013, 12:30
Aktualizacja: 12:30
Autor: PAW
Fot. PAW
Wszystko wskazuje na to, że postępujące prace przy Starej Kopalni, a więc kilkudziesięciomilionowej inwestycji, przebiegają zgodnie z harmonogramem i inwestycję uda się zrealizować w czasie.

Projekt Starej Kopalni powstał w 2007 roku. Obecnie około 70 procent projektu zostało już zrealizowane.

Stara Kopalnia Park Wielokulturowy ma być w przyszłości obiektem nowoczesnym odwiedzanym przez turystów, który będzie prezentował historyczne osiągnięcia regionu. Prezentacje tego górniczego dziedzictwa mają odbywać się przy użyciu atrakcyjnej i najnowszej technologii. Zabytkowe maszyny mają stać się elementami artystycznej instalacji. Ma tu powstać m.in. Muzeum Węgla i Górnictwa, Muzeum Techniki Przyszłości, Kuźnia Talentów (Stara Kuźnia zostanie przeobrażona w unikatowe laboratorium kreatywności i warsztaty projektowania artystycznego), Centrum Ceramiki Unikatowej (zostanie stworzone w dawnej kotłowni, będą tu liczne pracownie i tereny ekspozycyjne, mają być tu również organizowane wystawy czasowe). Ważnym miejscem całego kompleksu ma być Wieża Ekologii. Będzie to z pewnością najistotniejszy punkt widokowo-świetlny. To nowoczesna forma nawiązująca do struktury drzewa. Jest to symbol wartości ekologicznych związanych z zmianą wizerunku regionu.

Z założenia projekt Stara Kopalnia ma być połączeniem historii z nowoczesnością. Chodzi o zachowanie historycznego charakteru tego miejsca i dodanie wartości nowoczesnych. Stara Kopalnia ma być miejscem, które będzie chętnie odwiedzane przez turystów. By Stara Kopalnia mogła się utrzymać, potrzebni są turyści. Inwestycja musi zostać zrealizowana do końca 2014 roku, a do połowy 2015 roku Gmina Wałbrzych ma czas, by ją rozliczyć.

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~Osa 28-08-2013 23:22
Mam tylko nadzieję, ze nie wybrano jak w większości bywa najtańszej firmy budowlanej, która w swoich szeregach ma pracowników, którzy nie do końca znają się na swoim fachu i którzy lubią sięgać po % co skutkuje źle wykonanymi pracami w efekcie końcowym.
~zyga 30-08-2013 20:17
Coś się gronkowcem nie chwalicie w Aqua-Gnoju.
~Gigol 4-09-2013 11:01
Po cholere ta stara kopalnia na takim zadupiu i takie pieniądze.Lepiej bylo postawić coś nowego w okolicy Podzamcza-Piaskowej.Tu jest teraz centrum w XxI wieku, a nie w tych ruinach,hałdach.I do tego jeszcze mają GDK reanimować.Do Centrum nikt nie che jeżdzić, bo tam nic nie ma.Wystarczy ,ze sie caly tydzien jeżdzimdo szkoły!
~mopsik 5-09-2013 15:15
moze i ida ale jak ludzie sa tam wykorzystywani i robia na czarno bez umów,ubezpieczen.a jak cos sie stanie sa odsylani do domu a nie do lekarza.a PAN PREZYDENT jako osoba tak prawa na to pozwala//tym sie nikt nie interesuje

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group