Środa, 24 kwietnia
Imieniny: Aleksego, Grzegorza
Czytających: 3811
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pracować się nie chce...

Środa, 6 października 2021, 6:40
Autor: red
Wałbrzych: Pracować się nie chce...
Fot. KMP Wałbrzych
Pięcioro mieszkańców naszego miasta trafiło w ostatnich dniach w ręce wałbrzyskich policjantów. Zatrzymani odpowiedzą przed sądem za różnego rodzaju przestępstwa przeciwko mieniu, których dokonali w ciągu ostatnich miesięcy.

Pierwszych dwoje przestępców – mężczyzna w wieku 26 lat oraz 23-letnia kobieta - wpadło w zeszły czwartek w ręce funkcjonariuszy prewencji wałbrzyskiej komendy. Podejrzani zostali wcześniej ujęci przez pracowników ochrony jednego z obiektów handlowych przy ul. 1 Maja w Wałbrzychu. Okazało się, że w zaparkowanym nieopodal samochodzie ukryli skradzione torebki oraz różnego rodzaju odzież, a straty oszacowane zostały na kwotę blisko 850 złotych. W toku wykonanych dalszych czynności prowadzący postępowanie funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego drugiego komisariatu udowodnili podejrzanemu popełnienie kolejnych pięciu podobnych przestępstw w ostatnim czasie, gdzie z jednego ze sklepów zniknęło obuwie o łącznej wartości około 4 tysięcy złotych. Oboje podejrzani podczas czynności procesowych przyznali się do kradzieży. Część mienia została odzyskana.

Następnego dnia w nocy - około godziny trzeciej – policjanci wydziału prewencji pierwszego komisariatu na ul. Andersa zatrzymali 19-letniego wałbrzyszanina, który był poszukiwany przez funkcjonariuszy zespołu operacyjno-rozpoznawczego tej jednostki za dokonanie włamania do jednej z altanek na ogródkach działkowych w dzielnicy Piaskowa Góra, skąd zginęły meble ogrodowe oraz inne wartościowe przedmioty, a straty oszacowano na kwotę blisko 1300 złotych. Podczas wykonanych w piątek w godzinach popołudniowych czynności procesowych mężczyzna przyznał się do popełnienia przestępstwa.

Tego samego dnia wieczorem inni policjanci prewencji pierwszego komisariatu otrzymali informację o ujęciu przez ochronę obiektu handlowego przy ul. Długiej w Wałbrzychu mężczyzny, który dokonał kradzieży elektronarzędzi o wartości ponad 750 złotych. W toku wykonanych czynności mienie w stanie nienaruszonym trafiło z powrotem na półki sklepowe. Podejrzany przyznał się do przestępstwa, złożył obszerne wyjaśnienia i również odpowie teraz przed sądem.

W sobotnie popołudnie funkcjonariusze prewencji drugiego komisariatu udali się natomiast na interwencję na ul. Mieroszowską w Wałbrzychu. Z zebranych przez nich informacji wynikało, że w jednym z mieszkań przy tej ulicy znajduje się poszukiwany mężczyzna. Wykonujący w poniedziałek czynności procesowe policjanci zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu postawili 33-latkowi dwa zarzuty. Pierwszy dotyczył kradzieży 5 lipca tego roku z terenu jednej z posesji przy ul. Narutowicza robota do koszenia trawy o wartości 3200 złotych. Drugi zarzut oszustwa, gdyż w jednym z wałbrzyskich lombardów podejrzany okazał sfałszowaną umowę wcześniejszego kupna tego urządzenia. Mężczyzna również przyznał się do popełnionych czynów i złożył wyjaśnienia. Policjanci ostatecznie w toku wykonanych czynności odzyskali utracone w wyniku przestępstwa mienie.

Troje z podejrzanych za kradzieże może trafić teraz za kraty więzienia na 5 lat. 19-latkowi za dokonanie włamania grozi kara pozbawienia wolności do lat 10, a 33-latkowi za kradzież i oszustwo 8 lat. O losie całej piątki zadecyduje Sąd Rejonowy w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

8
57%
Cieszy
1
7%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
7%
Złości
4
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group