Środa, 6 lipca
Imieniny: Dominiki, Łucji
Czytających: 5294
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Pracowity okres dla WSSE

Wtorek, 7 września 2021, 12:32
Aktualizacja: 13:55
Autor: red
REGION: Pracowity okres dla WSSE
Fot. WSSE "Invest Park"
Pracowita końcówka wakacji i początek września w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej "INVEST–PARK".

Wydane zostały 4 decyzje o wsparciu inwestycji.

- Udowadniamy tym samym, że rządowy program Polska Strefa Inwestycji działa i przedsiębiorcy bardzo chętnie z niego korzystają przy kompleksowym wsparciu ekspertów z wałbrzyskiej Strefy - czytamy na profilu WSSE.

Firmy Aryzta Polska, kt-24.eu, EPP sp. z o.o. i CM International S.A. zainwestują łącznie blisko 86,5 milionów złotych na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce oraz stworzą 51 nowych miejsc pracy.

Aryzta Polska za ponad 40 mln zł zwiększy moc produkcyjną istniejącego zakładu produkcyjnego w Strzegomiu, który wytwarza wyroby piekarnicze. Poprzez nową inwestycję zostanie rozbudowany budynek przemysłowy (produkcyjno-magazynowy) wraz z niezbędną infrastrukturą i linią do produkcji bułek hamburgerowych oraz hot-dogów.

kt-24.eu za minimum 20 mln zł planuje wybudować w Zbrudzewie (gmina Śrem) halę magazynową i przeładunkową o powierzchni 26 tys. m², dzięki czemu Spółka zapewni sobie odpowiedni zapas towarów, jak również płynność dostaw hurtowych pozwalającą na ekspansywne wejście na rynki zagraniczne. Obecnie firma zajmuje się sprzedażą oraz magazynowaniem sprzętu elektrycznego i elektronicznego, tj. m.in.: myjek ciśnieniowych, kosiarek spalinowych, traktorków do koszenia, odkurzaczy, grilli, wentylatorów, kos spalinowych, grzejników elektrycznych.

EPP sp. z o.o. za blisko 19 mln zł rozbuduje w miejscowości Łęg (gmina Jelcz-Laskowice) fabrykę wraz z towarzyszącą infrastrukturą, zakupi maszyny, jak również wdroży system informatyczny ułatwiający zarządzanie produkcją oraz całym przedsiębiorstwem. Spółka specjalizuje się w wyrobie i montażu plastikowych elementów do sprzętu AGD (w szczególności do pralek, zmywarek do naczyń, suszarek, chłodziarek i zamrażarek, urządzeń do gotowania i innych małych maszyn), dla przemysłu motoryzacyjnego (głównie systemów oświetlenia samochodów) oraz dla sektora włókienniczego (zwłaszcza produkcją elementów do przędzarek).

CM International S.A. za blisko 7,5 mln zł zwiększy zdolność produkcyjną istniejącego przedsiębiorstwa w Wilczycach (gmina Długołęka) poprzez rozbudowę posiadanej infrastruktury o dodatkową halę produkcyjną oraz uzupełnienie obecnego parku maszynowego. Spółka jest polską firmą z sektora MŚP produkującą zaawansowane urządzenia nowej generacji do zabiegów kosmetycznych. Dzięki temu przedsięwzięciu firma CM International będzie mogła zaoferować urządzenia jeszcze lepszej jakości, które wyróżniają się nowoczesnym designem i funkcjonalnościami pożądanymi na rynku międzynarodowym.

Twoja reakcja na artykuł?

3
38%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
50%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group