Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 2638
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Pracownik wałbrzyskiej komendy realizuje swoje pasje pisząc bajki (nie tylko) dla dzieci

Czwartek, 8 lutego 2018, 13:43
Aktualizacja: 16:07
Autor: red
Wałbrzych: Pracownik wałbrzyskiej komendy realizuje swoje pasje pisząc bajki (nie tylko) dla dzieci
Fot. KMP Wałbrzych
Irena Raszka, pracownik Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, otrzymała z rąk Prezydenta Miasta Wałbrzycha Romana Szełemeja stypendium na rok 2018 dla osób zajmujących się twórczością artystyczną. Do tej pory pewnie niewielu z nas wiedziało, ale wałbrzyszanka pisze wiersze i bajki te dla dzieci, ale i nie tylko.

Kilka tygodni temu Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej wydał zarządzenie w sprawie przyznawania stypendiów na rok 2018 osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury oraz opieką nad zabytkami. Wśród sześciu nazwisk, które otrzymały na realizację wyznaczonych celów 4 tysiące złotych znalazła się także Irena Raszka, pracująca od 18 lat w Komendzie Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

Wałbrzyszanka blisko 3 lata temu zupełnie przypadkiem wpadła na pomysł, aby napisać swój pierwszy wiersz. Nie był to jednak utwór pisany na kartce, a wersja smsowa. Irena Raszka wiadomość tekstową wysyłała telefonicznie do swoich znajomych. Otrzymała dużo pochlebnych recenzji od odbiorców i tak zaczęła się jej przygoda z pisaniem.

Do tej pory napisała blisko 2 tysiące wierszy i wierszyków. Są one przeznaczone dla dorosłych jak i dla dzieci. Warto dodać, że niespodziankę przygotowała Irenie Raszcze jej bratowa, która własnoręcznie wykonała dwa egzemplarze książeczek przeznaczonych dla dzieci pn. „Słodkich snów” oraz „Bajeczki dla Kubusia”. Unikatowe wydania posiadają własnoręcznie wykonane ilustracje.

Od pewnego czasu wałbrzyszanka spotyka się z najmłodszymi w szkołach, przedszkolach oraz bibliotekach, by poczytać im swoje utwory. Odbiór oczywiście jest bardzo pozytywny, dlatego Irena Raszka zapraszana jest jest także poza granice naszego miasta. Dzieła prezentowała już m.in. w Głuszycy, a ma zaproszenia do Opola, Raciborza, Zielonej Góry i Leszna. Za pieniądze ze stypendium autorka zamierza wydać większą ilość bajek dla dzieci.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group