Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2555
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prawdziwe matematyczne talenty stoczą rywalizację

Środa, 27 marca 2019, 6:39
Autor: red
Wałbrzych: Prawdziwe matematyczne talenty stoczą rywalizację
Fot. organizatorzy
II edycja Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematica Applicata” rozstrzygnięta zostanie już jutro.

Zapraszamy na II etap, II edycji Powiatowego Konkursu Interdyscyplinarnego „Matematica Applicata”, którego organizatorem Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu. Etap II odbędzie się w siedzibie organizatora, 28 marca (czwartek) w godz. 9.00–12.00.

Etap I odbył się 21 lutego i polegał na rozwiązywaniu testu zawierającego 14 zadań zamkniętych i 3 zadania otwarte. W sumie w tegorocznej edycji do konkursu zgłosiło się 13 szkół.

Do II etapu Konkursu z największą sumą punktów zakwalifikowały się szkoły:
I miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 15 w Wałbrzychu - 78 pkt.
II miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu - 76 pkt.
III miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 23 w Wałbrzychu - 62 pkt.
IV miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 26 w Wałbrzychu - 61 pkt.
V miejsce - Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 w Wałbrzychu - 58 pkt.

Nagrodą w Konkursie jest puchar ufundowany przez dyrektora PSP nr 15 pana Pawła Łuczyńskiego. Jest to puchar przechodni. Zwycięzca ubiegłorocznej edycji – Publiczna Szkoła Podstawowa nr 28 w Wałbrzychu, otrzyma tabliczkę pamiątkową z nadanym tytułem „Maestro di Matematica Applicata”.

W II edycji, zwycięska szkoła również otrzyma puchar. Tytuł laureata otrzyma natomiast uczeń, który zdobędzie największą ilość zsumowanych punktów, czyli punkty indywidualne z I etapu + punkty zdobyte drużynowo w II etapie. Na tej samej zasadzie będą przyznawane punkty za drugie miejsce (finalista I stopnia) i za trzecie miejsce (finalista II stopnia). Uczniowie będący w składzie drużyny, która wygra konkurs otrzymają tytuł laureata. Od bieżącego roku szkolnego wzrosła ranga konkursu, bowiem został zamieszczony
w wykazie zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych, organizowanych przez kuratorium oświaty. Skutkuje to możliwością wymienienia na świadectwie ukończenia szkoły, właśnie tytułu laureata i finalisty konkursu interdyscyplinarnego Matematica Applicata.

II etap konkursu stanowi połączenie wiedzy z umiejętnościami praktycznymi oraz logicznym i strategicznym myśleniem. Zaplanowano do rozwiązania 5 zadań, z dziedzin: matematyka, fizyka, biologia, chemia, geografia, historia. Ideą konkursu jest pokazanie, iż matematyka nie jest jedynie nauką wykonywania działań na liczbach, lecz przede wszystkim doskonałym narzędziem w całej nauce. Konkurs kładzie nacisk na praktyczne wykorzystanie matematyki w różnych (!) dziedzinach wiedzy. Konkurs służy pobudzaniu do kreatywnego rozwiązywania problemów, tworzenia spójnego, interdyscyplinarnego modelu wiedzy uczniów oraz promowania pracy zespołowej i współzawodnictwa fair play.

W przerwie technicznej konkursu (działania organizacyjne związane z ogłoszeniem wyników), odbędzie się Gala Talentów – występy muzyczne i taneczne uczniów PSP nr 15.

Twoja reakcja na artykuł?

8
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group