Piątek, 21 stycznia
Imieniny: Agnieszki, Jarosława
Czytających: 4952
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prawdziwe wyzwanie

Sobota, 10 sierpnia 2019, 13:28
Aktualizacja: 13:32
Autor: PAW
Zawody przeszkodowe (OCR) cieszą się coraz większą popularnością, a co za tym idzie oferta organizatorów również się powiększa. W Wałbrzychu jak na razie mało się dzieje pod tym względem, ale niebawem ma się to zmieni za sprawą Stowarzyszenia Promowania Sportu i Rekreacji Yin Yang.

Organizacja ta już 24 sierpnia we współpracy z City Fit –siecią klubów fitness, organizuje stacjonarne zawody przeszkodowe na terenie Galerii Victoria o nazwie Destroyer Obstacle Competition (DOC). Nie jest to bieg, a wyzwanie składające się etapów, w których dochodzi do eliminacji najsłabszych uczestników, by wyłonić finalistów. Eliminacje składają się z najprostszych ogólnorozwojowych ćwiczeń jak pompki, podciągnięcia, skoki na skrzynię, zwis oraz dipy. Ćwiczenia wykonywane są w określonym czasie, a wyniki przeliczane są na punkty. Osoby z największą ilością punktów przechodzą do kolejnych etapów. Po wyłonieniu ośmiu półfinalistów rozgrywka przenosi się na tor przeszkodowy, skonstruowany przez Organizatora. Tor pokonywany jest na czas, a każdy zawodnik sam uruchamia go oraz zatrzymuje przeznaczonym do tego przyciskiem. Zwycięzcy zawodów otrzymują dedykowane trofea graficzne, wypalane na granicie, a każdy z uczestników otrzymuje medal pamiątkowy.

Warto wspomnieć odrobinę o dorobku Organizacji w tej dyscyplinie. Działalność Stowarzyszenia powstała w zeszłym roku i dzięki dobremu startowi otrzymało statuetkę za najlepszy z biegów debiutujących w roku 2018 przyznawaną przez Polską Organizację Biegów Przeszkodowych. Ponadto mają na swoim koncie udział w organizacji Mistrzostw Europy OCR, stawiając na trasie swoją topową przeszkodę. W najbliższym czasie pięd ich przeszkód będzie trzeba pokonać podczas Mistrzostw OCR Polski. Tworzą wraz z innymi organizatorami Mistrzostwa OCR Sudetów. Ekipa Destroyer’a szczyci się przeszkodami własnego projektu oraz wykonania, których nie można spotkać na innych tego typu wydarzeniach. Pojedynczo można je spotkać podczas biegów partnerskich, gdzie zawsze cieszą się dużą aprobatą. Zawody mają limit uczestników 50 osób więc nie warto czekać na ostatnią chwilę.

Wszystkich zainteresowanych Organizator serdecznie zaprasza na stronę destroyerrace.pl/zapisydoc, gdzie znajdziecie niezbędne informacje oraz formularz zapisów.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group