Piątek, 22 października
Imieniny: Filipa, Halki
Czytających: 4794
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prawie 1800 osób stanęło na stracie Runmageddonu Wałbrzych

Wtorek, 2 października 2018, 10:44
Aktualizacja: 12:47
Autor: red
Wałbrzych: Prawie 1800 osób stanęło na stracie Runmageddonu Wałbrzych
Fot. red
Prawie 1800 osób stanęło na stracie Runmageddonu, który odbył się w weekend 29–30 września, na terenie ośrodka Aqua Zdrój w Wałbrzychu. Na uczestników czekała długa i stroma zjeżdżalnia, mordercze podbiegi i jedne z najtrudniejszych tras, a to wszystko w pięknych okolicznościach wałbrzyskiego krajobrazu.

Znany wszystkim i przyprawiający o dreszcze Multirig, Wariat czy Oponeo to tylko niektóre z przeszkód, które stanęły na drodze śmiałków biorących udział w ekstremalnym biegu z przeszkodami organizowanym w Wałbrzychu. Duża liczba podbiegów utrudniała pokonywanie tras nawet najwytrwalszym i najsilniejszym zawodnikom.

-Tym razem Organizatorzy przeszli sami siebie. Spodziewaliśmy się trudnej trasy, ale z tą ilością podbiegów to już wyższy level. Na szczęście pogoda była dobra więc daliśmy radę- opowiada Michał, uczestnik jednej z serii.

-Jestem pod dużym wrażeniem organizacji imprezy, ciekawego pomysłu i świetnej realizacji. Ale jeszcze bardziej podziwiam ludzi startujących w Runmageddonie pokazali hart ducha i mocny charakter. Myślę że także Wałbrzych pokazał się z dobrej strony- dodaje prezydent Wałbrzycha, Roman Szełemeja.

Organizatorzy przygotowali też coś dla najmłodszych. Podczas dwóch dni trwania Runmageddonu Wałbrzych, ponad 200 dzielnych uczestników stanęło na starcie jednokilometrowej i naszpikowanej ponad 10 przeszkodami trasy Runmageddonu Kids.

Zwycięzcy serii Elite

Runmageddon Wałbrzych rozpoczął się w sobotę startami serii Elite w formule Rekrut (6 kilometrów i 30+ przeszkód). Jej uczestnicy wyruszyli na trasę w dwóch turach o 8:40 i 8:50. Ten bieg okazał się szczęśliwy dla Teofila Deciuka, który zameldował się na mecie jako pierwszy. Tuż za nim przekroczył ją Zbigniew Ziober, a na trzecim stopniu podium stanął Mateusz Salamon. Niepokonana w kategorii damskiej, formuły Rekrut, okazała się Paulina Gawroniuk, a tuż za nią uplasowała się Sandra Stefaniak. Niedzielne starty, w tych samych godzinach, również zapoczątkowała seria Elite, tym razem w formule Classic czyli 12 kilometrów i ponad 50 przeszkód. Pierwszy na mecie pojawił się Sebastian Kasprzyk. Jako drugi na metę przybiegł Tomasz Krawczyk, a miejsce trzecie należało do Mateusza Salamona.

Runmageddon- jesień 2018

Jesienne wydarzenie wykraczają poza granice Polski. Już od 3 października uczestnicy Runmageddonu biegać będą gruzińskich górach Kaukazu. Natomiast tych, którzy chcą spróbować swoich sił na polskiej ziemi, Organizatorzy zapraszają na Runmageddon Kocierz gm. Andrychów , który już za niecały miesiąc. Z kolei Finał Ligi Runmageddonu odbędzie się 17/18 listopada w Siedlcach.

O Runmageddonie

Runmageddon jest największym w Polsce i najbardziej ekstremalnym w Europie cyklicznym biegiem przez przeszkody. Zmagania odbywają się w kilkunastu lokalizacjach rocznie. W 2017 roku w 17 wydarzeniach wystartowało blisko 60 tysięcy osób, a od początku istnienia cyklu do mety imprez dotarło już ponad 110 tysięcy uczestników.

Specyfika tej formy aktywności polega przede wszystkim na dobrej zabawie, ale pozwala też sprawdzić siebie. Dzięki ogromnemu wysiłkowi fizycznemu i psychicznemu, w którym pokonuje się swoje słabości, a dopiero potem rywali, uczestnicy poznają swoje maksymalne możliwości. Mają oni do przebycia różne odcinki trasy z torami przeszkód – wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą z wodą oraz ogniem. Do wyboru są cztery formuły – INTRO (3 km i 15+ przeszkód), REKRUT (6 km i 30+ przeszkód), CLASSIC (12 km i 50+ przeszkód) oraz HARDCORE (21 km i 70+ przeszkód).

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group