Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2060
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prawo i Sprawiedliwość składa zawiadomienie do prokuratury

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 19 lutego 2010, 11:50
Aktualizacja: 15:43
Autor: red
Fot. red
Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości Jacek Zaremba wydał oświadczenie w sprawie roszczeń Agencji Nieruchomości Rolnej wobec gminy Wałbrzych. PiS zamierza skierować do prokuratury zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa przez ekipy rządzące Wałbrzychem pod koniec lat 90.

Oświadczenie Prawa i Sprawiedliwości:

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wałbrzycha z zaskoczeniem przyjmuje decyzję Rady z dnia 18 lutego 2010 roku o odrzuceniu wniosku o skierowanie do prokuratury sprawy sprawdzenia możliwości wystąpienia nieprawidłowości prowadzących do roszczeń Agencji Nieruchomości Rolnych wobec gminy Wałbrzych.

Działania władz miasta z końca lat 90. spowodowały obowiązek zapłaty ponad 9 milionów złotych na rzecz Agencji. Środki te pokryć musi gmina ze swojego budżetu.
W przedmiotowej sprawie mogło dojść do popełnienia przestępstwa przeciwko interesowi publicznemu.
W myśl art. 304 par. 2 kodeksu postępowania karnego instytucje państwowe i samorządowe, które w związku ze swą działalnością dowiedziały się o popełnieniu przestępstwa ściganego z urzędu, są obowiązane niezwłocznie zawiadomić o tym Prokuratora.

Naszym zdaniem istnieje związek przyczynowy pomiędzy działaniami funkcjonariuszy publicznych a uszczerbkiem na majątku gminy. Dlatego kierujemy zawiadomienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa.

Przewodniczący Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości
Jacek Zaremba

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz

~F. Kiepski 19-02-2010 15:31
A co mnie to gófno obchodzi ? ;)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group