Czwartek, 29 października
Imieniny: Wioletty, Jacka
Czytających: 1771
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Premiera „Pętli”

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 3 marca 2010, 12:29
Aktualizacja: 12:30
Autor: red
Fot. organizatorzy
Już w najbliższą sobotę 6 marca w wałbrzyskim Teatrze Dramatycznym odbędzie się premiera spektaklu „Pętla”.

Premiera „Pętli” miała odbyć się kilka tygodni temu, ale z powodów organizacyjnych została przeniesiona na 6 marca. Sektakl zostanie zaprezentowany na Scenie Kameralnej o godzinie 19.00. Spektakl zostanie również pokazany w niedzielę 7 marca o godzinie 18.00.

„Pętla” została zrealizowana przez Dariusza Skowrońskiego w oparciu o opowiadanie Marka Hłaski. Ten utwór doskonale wpisuje się w nurt „znamy, znamy!”. Warto jednakże przypomnieć, że tytułowa pętla to pułapka, w jaką wpada bohater – alkoholik, który postanowił przestać pić. Spektakl został zrealizowany w ramach „Wolnych Scen Inicjatyw Aktorskich”.

Natomiast już 5 marca, czyli w najbliższy piątek, w Teatrze Dramatycznym publiczność będzie mogła obejrzeć spektakl „Zemsta” Aleksandra Fredry w reżyserii Weroniki Szczawińskiej. Sama komedia nie wymaga rekomendacji, bo należy do najpopularniejszych tytułów w repertuarze polskich teatrów. W nowej wałbrzyskiej realizacji jednakże reżyserka zdecydowała się poddać szczegółowej analizie elementy komiczne utworu.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group