Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 2716
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Premiera spektaklu „PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA”

Niedziela, 3 lipca 2016, 6:50
Autor: red.
Wałbrzych: Premiera spektaklu „PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA”
Fot. Robert Bajek
W miniony piątek w Amfiteatrze STYK na Placu Teatralnym odbył się premierowy pokaz spektaklu „PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA”.

Wyreżyserowany przez Macieja Podstawnego spektakl „PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA” stanowi wydarzenie z pogranicza sztuki teatralnej i koncertu. Jest to w zasadzie musical plenerowy, który w sposób nieco ironiczny i abstrakcyjny opowiada o końcu świata i o ostatnim koncercie, który odbywa się właśnie w Wałbrzychu. Podczas spektaklu prezentowanych jest kilkanaście teatralnych przebojów, przygotowanych przez Kamila Tuszyńskiego i Annę Stelę. Niezwykłą scenografię, kostiumy i światła przygotował Mirek Kaczmarek, choreografię Katarzyna Zielonka, natomiast dramaturgia to dzieło Doroty Kowalkowskiej i Łukasza Zaleskiego.

Spektakl stanowi niejako kontynuację ostatniej teatralnej premiery - "BYĆ JAK DR STRANGELOVE", gdzie szalony generał naciska nuklearny guzik a w musicalu plenerowym „PIOSENKI NA KONIEC ŚWIATA” prezentowany jest właśnie obraz końca świata. W spektaklu występują: Anna Stela, Karolina Krawiec, Joanna Łaganowska, Irena Sierakowska, Mirosława Żak, Roksana Lewak, Michał Kosela, Rafał Kosowski, Piotr Mokrzycki i grająca na wiolonczeli Bożena Papała. Kolejne spektakle odbędą się w dniach 2, 3, 8 i 9 lipca o godzinie 21.30 w Amfiteatrze STYK na Placu Teatralnym. Wstęp na wszystkie przedstawienia jest wolny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group