Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6524
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Premiera w sobotę

Czwartek, 29 września 2022, 7:45
Autor: red
Wałbrzych: Premiera w sobotę
Fot. organizatorzy
Premiera najnowszej płyty ZPiT „Wałbrzych”! Bezpłatny koncert już w sobotę.

„Chóralnie” to najnowsza płyta Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Nagrania trwały blisko dwa lata. W sobotę utwory znajdujące się na krążku będzie można usłyszeć na żywo na specjalnym, premierowym i bezpłatnym koncercie. Początek o godzinie 16.oo w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni.

- Ostatnia płyta zespołu była nagrana siedemnaście lat temu, dlatego postanowiliśmy odświeżyć nasz repertuar. Niestety ze względu na pandemię projekt, który początkowo miał powstać w 2020 roku został wydłużony o dwa lata. Ciężko pracowaliśmy w studio nagrań i efektem tej pracy jest ta płyta, której premiera będzie miała miejsce w sobotę – mówi Rafał Ślipek, koordynator Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Na płycie „Chóralnie” znajdują się znane i lubiane utwory, ale nie zabraknie także niespodzianek. Na potrzeby tego wydawnictwa przygotowano nowe aranże dla kapeli i chóru.

- Na płycie mamy utwory chóralne, ale i niespodzianki. Wiązanki dziewczęce, dziewczyny śpiewają piękne piosenki z Mazowsza. Mamy również solistki, które śpiewają przepiękne pieśni ludowe. Płyta zaczyna się pieśniami tradycyjnymi, górniczymi – mówi Marlena Janik z Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Na koncercie usłyszymy trzynaście utworów. Co najmniej cztery z nich nie są znane szerszej publiczności!

- Serdecznie zapraszam na koncert. Zobaczycie Zespół Pieśni i Tańca „Wałbrzych” w zupełnie innym, niż zazwyczaj widzicie wykonaniu – zachęca Rafał Ślipek, koordynator Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.

Koncert „Chóralnie” rozpocznie się o godzinie 16.oo w Sali Łańcuszkowej na terenie Starej Kopalni. Wstęp jest bezpłatny! Na scenie zaprezentuje się blisko trzydziestu członków ZPiT „Wałbrzych”.

Płyta powstała w ramach jubileuszu 65-lecia Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”. Jej wydanie zostało dofinansowane przez miasto Wałbrzych w ramach projektu przygotowanego przez zespół i stowarzyszenie „WOK – więcej o kulturze”. Płyta była nagrywana w wałbrzyskim studio M23.

Twoja reakcja na artykuł?

7
64%
Cieszy
2
18%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
18%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group