Niedziela, 13 czerwca
Imieniny: Antoniego, Lucjana
Czytających: 2343
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezentacje multimedialne w OSK

Sobota, 20 kwietnia 2013, 6:30
Autor: Michalina
Wałbrzych: Prezentacje multimedialne w OSK
Fot. użyczone
18 kwietnia, w czwartek, w Ośrodku Społeczno– Kulturalnym przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Podzamcze” o godzinie 17 rozpoczął się pokaz dwóch autorskich prezentacji multimedialnych. Pierwsza z nich nosiła tytuł „Praga– w ogóle i w szczególe” i wygłoszona została przez Grzegorza Rozpendowskiego, druga z kolei, autorstwa Ryszarda Maleszy zatytułowana była „Mój Nepal”.

Grzegorz Rozpendowski opowiedział zgromadzonym w OSK słuchaczom o jednym z najpiękniejszych miast w Europie- stolicy Republiki Czeskiej, a jego słowom towarzyszył multimedialny pokaz slajdów i zdjęć. Prowadzący rozpoczął krótkim wstępem z języka czeskiego- czeskie słownictwo bawiło uczestników wykładu (szczególnie, że przedstawione słowa fałszywie przypominał polskie). Poprowadzona została trasa z Wałbrzycha do Pragi, środki transportu z tym mieście. Dalej prowadzący prezentację mówił między innymi o zabytkach, rzeźbach i innych obiektach atrakcyjnych turystycznie. Nie zabrakło również historycznych ciekawostek będących tłem dla opisów zabytków.

Drugiej części spotkania w Ośrodku Społeczno- Kulturalnym na Podzamczu przewodniczył Ryszard Malesza- wałbrzyszanin i himalaista. Jego prezentacja dotyczyła Federalnej Demokratycznej Republiki Nepalu- jej kultury, obyczajowości, społeczeństwa.

Prezentacje multimedialne przyciągnęły do OSK sporą grupę osób zainteresowanych geograficznymi i turystycznymi informacjami, a także chętnych by wysłuchać wypowiedzi osób podróżujących do omawianych krajów- Czech i Nepalu.

Wydarzeniu patronował portal ImprezyPodroznicze.pl, Interaktywny Portal Dolnego Śląska oczydolnegoslaska.pl, Komisja Fotografii Krajoznawczej PTTK Odział Ziemi Wałbrzyskiej oraz Walbrzyszek.com.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group