Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 4788
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Prezes Sanatoriów Dolnośląskich wydała oświadczenie

Czwartek, 12 grudnia 2013, 17:14
Aktualizacja: 20:13
Autor: red
REGION: Prezes Sanatoriów Dolnośląskich wydała oświadczenie
Fot. red
Barbara Grzegorczyk, Prezes Zarządu Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o. o. wydała oświadczenie w związku z informacjami opublikowanymi przez wałbrzyską policję.

OŚWIADCZENIE:

W nawiązaniu do informacji opublikowanej przez wałbrzyską policję na stronie internetowej www.walbrzych.policja.gov.pl, dotyczącej kolejnych zatrzymań w sprawie korumpowania byłego kierownictwa spółki Sanatoria Dolnośląskie, podkreślam, że zatrzymania te są efektem doniesienia o podejrzeniu przestępstwa złożonego do prokuratury w październiku 2012 przez nowy zarząd spółki. Skład osobowy zarządu spółki zmienił się 30 marca 2012.

Od samego początku tej sprawy ściśle współpracujemy z policją dokładając wszelkich starań, aby została jak najszybciej wyjaśniona i by wszystkie osoby, które brały udział w przestępstwie, zostały pociągnięte do odpowiedzialności karnej. Jednocześnie przeprowadziliśmy w spółce szczegółowe audyty i wdrożyliśmy procedury, które mają za zadanie zapobiec takim sytuacjom w przyszłości.

Aktualne zatrzymanie nie dotyczy byłych ani obecnych pracowników spółki, a przedstawicieli firm zewnętrznych, świadczących dawniej dla niej usługi. Pracownicy Sanatoriów Dolnośląskich, którym dotychczas prokuratura postawiła zarzuty korupcyjne, nie są już zatrudnieni w spółce - w momencie zatrzymania już w niej nie pracowali, bądź też
po postawieniu zarzutów zostali zwolnieni dyscyplinarnie.

Dla dobra prowadzonego śledztwa zarząd spółki oraz jej pracownicy nie zostali upoważnieni do udzielania jakichkolwiek informacji dotyczących tej sprawy.

Z poważaniem,

Barbara Grzegorczyk

Prezes Zarządu

Sanatoria Dolnośląskie Sp. z o. o.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group