Środa, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 3507
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Prezydenci w Wałbrzychu

Piątek, 12 lutego 2021, 8:32
Aktualizacja: 8:34
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Prezydenci w Wałbrzychu
Fot. użyczone
Prezydenci siedmiu miast spotkali się, by porozmawiać o roli samorządów w procesie szczepień przeciwko COVID–19.

Na zaproszenie Prezydenta Romana Szełemeja wałbrzyskie centrum szczepień zlokalizowane w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odwiedzili Prezydenci: Warszawy Rafał Trzaskowski, Poznania Jacek Jaśkowiak, Wrocławia Jacek Sutryk, Sopotu Jacek Karnowski, Jeleniej Góry Jerzy Łużniak oraz Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska. Podczas roboczego spotkania samorządowcy dyskutowali o możliwościach przyspieszenia procesu szczepień oraz wymienili się doświadczeniami ze swoich miast.
- Aby zaszczepić do wakacji satysfakcjonującą liczbę obywateli konieczne są szczepienia masowe prowadzone w wielkich centrach. Kluczowa tutaj jest współpraca z samorządami. Bez niej szczepienia na olbrzymią skalę będą niezwykle trudne, wręcz niemożliwe - twierdzi Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej.

Samorządowcy mieli okazję na żywo zobaczyć jak wygląda wałbrzyskie centrum szczepień, w którym dziennie jest szczepionych nawet 500 osób, a może być i 700.
- Wałbrzych jest doskonałym przykładem średniego miasta gotowego na zwiększoną podaż szczepionek, jakiej spodziewamy się wiosną. Organizacja tego typu punktów w innych miastach to konieczność, aby w najbliższe wakacje życie wróciło do normy – wyjaśnia Prezydent Sopotu Jacek Karnowski.

- Przy odpowiedniej liczbie preparatów, dzięki swojej infrastrukturze i potencjałowi logistycznemu miasta są w stanie szczepić z podobną prędkością, jak robi to dzisiaj Izrael czy USA – dopowiada Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

Zainspirowani stawianym za wzór wałbrzyskim przykładem samorządowcy potwierdzili swoją gotowość pełnej współpracy z rządem w zakresie prowadzenia szczepień.

Twoja reakcja na artykuł?

26
53%
Cieszy
2
4%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
6
12%
Złości
14
29%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (43)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group