Wtorek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 1564
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prezydent i radni złożyli ślubowanie

Wiadomości: Wałbrzych
Poniedziałek, 1 grudnia 2014, 17:49
Aktualizacja: Środa, 3 grudnia 2014, 13:29
Autor: red.
Fot. Robert Bajek
Dzisiaj w Sali Witrażowej wałbrzyskiego Ratusza odbyła się I sesja Rady Miejskiej Wałbrzycha VII kadencji, podczas której nastąpiło złożenie ślubowania przez Prezydenta Miasta Romana Szełemeja, oraz radnych. Ważnym punktem sesji był też wybór Przewodniczącego Rady Miejskiej Wałbrzycha.

W sesji, oprócz władz miasta i radnych udział wzięli też wałbrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele spółek miejskich, policji, straży miejskiej, instytucji kulturalno-oświatowych, uczelni, oraz związkowcy i mieszkańcy Wałbrzycha. Do momentu wyboru Przewodniczącego Rady Miasta sesję prowadził radny senior - Stefania Pawełek. Po oficjalnym otwarciu sesji nadszedł czas na złożenie ślubowania przez radnych. Następnie wyłoniona została komisja w składzie: Marek Rząsowski - przewodniczący, Renata Wierzbicka - sekretarz i Henryk Furman - członek komisji, która przeprowadziła tajne głosowanie w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Miasta. Na to stanowisko zaproponowane zostały dwie osoby: Maria Romańska i Artur Torbus, który odmówił ubiegania się o tę funkcję. Ostatecznie po głosowaniu Maria Romańska została Przewodniczącą Rady Miasta Wałbrzycha przy 17 głosach za, 1 głosie przeciw i 6 wstrzymujących się. W sesji uczestniczyło 24 radnych.

Po objęciu stanowiska Maria Romańska jako Przewodnicząca Rady Miasta Wałbrzycha przystąpiła do prowadzenia sesji, której kolejnym ważnym punktem było złożenie ślubowania przez Prezydenta Miasta Romana Szełemeja. Prezydent Szełemej powiedział:

-Nie ma we mnie jakiejś wszechogarniającej radości, bo ona przy tym wyniku ocierała by się o poczucie tryumfu. Jest ogromna odpowiedzialność, mentalny związek z tymi, którzy w tak ogromnej liczbie oddali na mnie głos, pokładając we mnie - wydaje się trudną nawet dla mnie do ogarnięcia - wiarę, że ten konkretny prezydent wszystko w naszym mieście naprawi, zrobi, rozwiąże i to jeszcze w krótkim czasie. To będzie naturalna kontynuacja pracy, którą wspólnie z zespołem realizowaliśmy w ciągu ostatnich 3 lat. Na początku jest to budżet, "Stara Kopalnia", oczywiście drogi, przetarg na odpady komunalne, kontynuacja remontów szkół, to wszystko co się wiąże z codziennym funkcjonowaniem miasta, bez ogromnych projektów, które w jakimś sensie mamy za sobą - mówię przede wszystkim o Aqua-Zdroju i o "Starej Kopalni". Będzie to codzienna praca, żeby mieszkańcom żyło się lepiej, wygodniej. W Wałbrzychu żadna kadencja nie jest łatwa. Myślę, że w naszym mieście wogóle nie ma łatwych zagadnień. To jest trochę tak, że przez 3 lata próbowaliśmy nadgonić 10. To się w jakimś sensie udało, z czego pewnie wynika trochę ten wynik wyborczy. A teraz w ciągu następnych 4 chcemy nadrobić kolejnych 10 lat, bo taki jest mniej-więcej dystans pomiędzy naszym miastem a tymi miastami, którymi się Polska chlubi. Te 4 lata to będzie ciągłe doganianie, a może staniemy się przykładem do pokazania tego co można, co wiara, pasja, determinacja, zespołowe myślenie i chęć wspólnego działania może uczynić. Wielokrotnie pytany o to gdzie jesteśmy przywołuję sytuację sprzed 3 lat - z 11 sierpnia 2011 roku i chciałbym, żeby, co jest nie łatwe, żebyśmy my wszyscy mieli tę umiejętność, zdolność powrotu do tego, gdzie byliśmy jako wałbrzyszanie, nasze miasto 3 lata temu. I gdzie jesteśmy obecnie.

Natomiast w sprawie funkcjonowania Urzędu Miasta Roman Szełemej powiedział:

-Od początku swojej prezydentury mówiłem o tym, że chciałbym, żeby urząd był raczej skromny, raczej mniej liczny, raczej intensywnie merytorycznie pracujący. Taki powinien być. Myślę, że ta prezydentura, która za nami jest, te 3 lata pokazały, że nie zatrudnialiśmy urzędników, raczej redukowaliśmy. Nie ma kancelarii prezydenta, rzecznik pojawił się po wielu miesiącach i jeszcze w dodatku łącząc funkcje, z 3 wiceprezydentów został 1, który dobrze wykonuje swoją pracę, ze współpracy z którym jestem bardzo zadowolony. Nie widzę powodu, żeby nie kontynuować również personalnych rozwiązań. Za chwilę przedstawię główne założenia najbliższych 4 lat i między innymi jest w tym jakby ciągła dążność do tego, żeby urząd był mniejszy, bo z samej rozbudowy urzędu nie wynika, że on działa lepiej, a już na pewno nie wynika zadowolenie mieszkańców.

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz

~jaro58 1-12-2014 18:03
Przeglądając zdjęcia z ceremonii ślubowania.Pytanko,uroczystość była opita,czy pokropiona.Co tam robi KLECHOSTWO! Oni nie startowali w wyborach,a ich miejsce jest w świątyni .
~meksyk 1-12-2014 18:39
Coś wydaje mi się, że Rząsowski będzie kolejnym po Torbusie "gwiazdorem" Rady Miejskiej. Wiele osób jakie są na zdjęciach zasługuje na konkretne zainteresowanie organów ścigania. Rada Miejska.... Dobre sobie.
~pavlos patajtos 1-12-2014 20:20
jeden będzie wymieniał telefony w urzędzie, drugi sztuczne szczęki (niektórym się przyda) hehe
~ 1-12-2014 21:20
To nie żadne klechostwo ale nowi proboszczowie w Wałbrzychu. Akurat ci na zdjęciu mają doktoraty i są wobec obecnej władzy w Wałbrzychu bardzi przychylni! Są kanonikami kapituły i budują i remontują kościoły dla tego miasta. A ty palikocie co zal dupe ściska żeś sie nie dostał do Rady miejskiej? To won do Biedronia tam do Słupska po wazeline leć.
~gienek 1-12-2014 21:31
a czy twoje miejsce jest by tu pisać i wylewać swoje żale... sobie znalazłeś sen życia.. biedaku
~gienek 1-12-2014 21:40
a czy twoje miejsce jest by tu pisać i wylewać swoje żale... sobie znalazłeś sen życia.. biedaku
~chudy 2-12-2014 0:17
ha ha ha ale szaja najlepszy ten przylizany i babka w berecie mordor 100 procent
~jaro58 2-12-2014 3:14
Do Pana/Pani z godz.21.20 i do Pana "gienka"z pewnością jesteście gorliwymi katolikami,co można odczytać z formy Waszych wypowiedzi.Nowy Papież dokładnie przekazuje księżom jak mają się zachowywać,i niech tego przestrzegają,wszak przysięgali posłuszeństwo.
~Ciekawy 2-12-2014 9:46
Kto głosował na Rząsowskiego ????????
~Józek 2-12-2014 11:08
Czy nasza urocza Pani Posłanka dodatkowo została wałbrzyską radną. Czy może pojawiła się wyłącznie jako dekoracja uroczystości?
~danton 2-12-2014 12:49
Jak widzę te skompromitowane PO wskie ryje to się wstydzę za Wałbrzych.
57jurand 2-12-2014 19:03
W tej kampanii nie było już fotek z małym Romkiem przystępującym do komunii.Nie było takiej potrzeby kler już wie , ze on swój człowiek. Tak mi dopomóż ... mówi wszystko.
~były urzędnik 2-12-2014 22:28
urzędnicy nie są od zadowalania mieszkańców bo to nie burdel...a urząd to miejsce pracy jak każde inne, w którym trzeba stosować przepisy prawa........
~były urzędnik 2-12-2014 22:33
urzędnicy nie są od zadowalania mieszkańców bo to nie burdel...a urząd to miejsce pracy jak każde inne, w którym trzeba stosować przepisy prawa........
~kolo 4-12-2014 21:11
Urząd to nie dom publiczny, nie każdy musi wyjść zadowolony
~Michalina 6-12-2014 9:47
Parada oszustów.
~peperoni 6-12-2014 19:34
Torbus? Torbus? Mało ci jeszcze Torbusie przebrzydły?
~ 8-12-2014 14:16
dwie panie Sz????

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group