Piątek, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 3447
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Prezydent spotkał się z Mistrzem Polski

Środa, 16 sierpnia 2017, 16:40
Autor: red
Wałbrzych: Prezydent spotkał się z Mistrzem Polski
Fot. UM Wałbrzych
Prezydent Roman Szełemej spotkał się zawodnikami klubu kolarstwa górskiego KKW Superior Wałbrzych, którzy odnoszą znakomite wyniki sportowe w kolarstwie górskim.

Łukasz “Lusiek” Szymczuk, drugi rok z rzędu zdobył tytuł Mistrza Polski w XCE, czyli Cross Country Eliminator i na krajowym podwórku nie ma sobie równych w tej dyscyplinie rowerowej. Reprezentował nasz kraj na Mistrzostwach Europy, gdzie defekt wykluczył go z rywalizacji o czołowe miejsca. W spotkaniu udział wzięły też dwie utalentowane zawodniczki Natalia Jeruzalska oraz Julia Tarnawska, obie otarły się o podium Mistrzostw Polski Juniorów oraz Juniorów Młodszych, zajmując czwarte miejsca.

Piotr Walerak, który otacza opieką trenerską młodzież z KKW Superior Wałbrzych mówi:
- W zależności od grupy wiekowej trenujemy cztery, pięć, sześć, a nawet siedem razy w tygodniu. Trenujemy zarówno na szosie, jak i w terenie-szczególnie w górach w Wałbrzychu i okolicach.

Prezydent Szełemej podkreślił rolę infrastruktury rowerowej w możliwościach uprawiania kolarstwa w Wałbrzychu i okolicach:
- Praktycznie każda inwestycja drogowa w Wałbrzychu jest wzbogacana o ścieżkę rowerową i infrastrukturę rowerową. Powiedzmy sobie jasno, że to podraża znacznie koszty tych inwestycji, ale w moim przekonaniu należy to robić. Ścieżki rowerowe zachęcają, ale przede wszystkim dają możliwość mieszkańcom aktywnie spędzać czas na rowerze, sprawiają że więcej ludzi się rusza i prowadzi zdrowy tryb życia, także biegacze, czy osoby jeżdżące na rolkach. Ta infrastruktura jest potrzebna mieszkańcom, dlatego planujemy kolejne inwestycje na ul. Sikorskiego, Świdnickiej, 11 Listopada”

Wałbrzyski Klub Kolarstwa Górskiego KKW Superior Wałbrzych przyzwyczaja nas do sukcesów swoich wychowanków, którzy potrafią plasować zarówno siebie jak i sam klub w czołówce polskiego kolarstwa górskiego.

Czytaj również

Komentarze (14) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group