Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 2857
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Prezydent Szełemej nie ma zamiaru tłumaczyć się radnej Rosiak

Wiadomości: Wałbrzych
Piątek, 31 października 2014, 14:30
Aktualizacja: 17:11
Autor: PAW
Fot. red.
Na dzisiejszej sesji Rady Miasta Wałbrzycha, radna Alicja Rosiak zapytała prezydenta Romana Szełemeja o to, z jakich środków zamierza sfinansować budowę przyszłego Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników, które ma powstać w dawnym GDK–u. Prezydent jednak odmówił udzielania odpowiedzi na to pytanie.

Już wkrótce otwarcie Starej Kopalni. Inwestycja ta jest różnie komentowana przez miejscowych polityków. Część z nich, głównie tych, którzy są w opozycji wobec prezydenta Szłemeja, uważa, że inwestycja na taką skalę i pochłaniająca tak wielkie nakłady finansowe, jest miastu niepotrzebna. Niektórzy podnoszą też kwestie utrzymania tego obiektu, które w znacznym stopniu będzie obciążać budżet gminy.

Alicja Rosiak na dzisiejszej sesji zapytała prezydenta Szełemeja, skąd ma zamiar pozyskać środki na realizację kolejnego, mocno kontrowersyjnego jej zdaniem, zadania związanego z budową Centrum Kultury im. Wałbrzyskich Górników w budynku dawnego GDK-u.
- Projekt to wydatek rzędu blisko 6 milionów złotych, a sama inwestycja pochłonie co najmniej 100 milionów zł. Czy Gmina i prezydent Szełemej mają pomysł, skąd wziąć środki na ten cel i czy mają jakąś alternatywę, gdyby nie udało się tych środków zdobyć? – pyta radna Rosiak.

Prezydent Szełemej powiedział tylko, że wielokrotnie mówił o tym, skąd mają pochodzić środki na tę konkretną inwestycję i nie zamierza po raz kolejny o tym mówić. Z tymi słowami nie zgadza się Alicja Rosiak.
- Nigdy o to nie pytałam, a chodziło mi tylko o to, by dowiedzieć się, jakie prezydent ma koncepcje przygotowane na wypadek, gdyby kolejne warianty się nie sprawdziły. Obawiam się bowiem, że może dojść do sytuacji, że projekt za 6 milionów złotych trafi do szuflady.

Przypomnijmy, że jak wynika z projektu, w byłym GDK-u ma powstać m.in. sala koncertowa na 660 miejsc. Oprócz tego powstanie sala kameralna z widownią na 150 osób oraz sale prób. W bezpośrednim sąsiedztwie tego obiektu zaprojektowano parking z 260 miejscami parkingowymi.
- Czasem odnoszę wrażenie, że cierpimy w Wałbrzychu na syndrom podrażnionej dumy i mamy potrzebę pozbycia się kompleksów – mówił przed kilkoma miesiącami na temat tej inwestycji prezydent Szełemej. – Musimy pamiętać, że ta inwestycja musi zostać umieszczona w takich ramach naszej ambicji, żeby nie podważać jej zasadności. Myślę, że rok 2017 to realna data zakończenia inwestycji.

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz

~Wałbrzyszanin 30-10-2014 18:01
Jak sie już w Wałbrzychu słyszy rosiak, to naprawdę już się rzygać chce.Dość mamy już tych odmieńców.Jak się wam nie podoba, to won stąd.
~Wałbrzyszanin 30-10-2014 18:12
Czy zdaniem Alicji Rosiak naszemu miastu wystarczy marazm? Pani radna wałbrzyszanie chcą żyć, a nie wegetować. Cieszę się, że miasto się zmienia, że powstają takie inwestycje. BRAWO, Panie Prezydencie!
~dde 30-10-2014 18:27
PRZECIEŻ TO BYŁO WAŁKOWANE PRZEZ PANIĄ ROSIAK ZE 100 RAZY, TO ILE RAZY JEJ TRZEBA MÓWIĆ.
~misiek 30-10-2014 18:37
Brawo Romek, olej babsztyla. 100% poparcia!
~arni 30-10-2014 20:25
p. Rosiak ukłony dla męża ... jak tam ...już zdrowy ??? bo na Interii pisali .... że LEŃ !!!!
~julek 30-10-2014 20:30
szelemej to bufon i arogant, nie ma za grosz kultury, po prostu nie wie co ma odpowiedziec Rosiakowej
~paula 30-10-2014 20:34
Brakuje jeszcze luku triumfalnego na sobiecinie, panie Szelemiej.Mozna tez pomyslec o Koloseum.
~rea 30-10-2014 20:47
Radna Rosiak... ja rozumiem, że można mieć problemy ze zrozumieniem słowa pisanego i mówionego , ale żeby tak publicznie się obnażać? I to jeszcze przed wyborami? Ehh, coś kiepska ta strategia wyborcza:)
~jj 30-10-2014 21:38
Ona ma cos z głową:-)
~raz tu raz tam 30-10-2014 22:45
Panie Prezydencie, proszę się nie przejmować tą kobietą i patrzeć do przodu, działać tak jak dotychczas, Wałbrzych się zmienia i to widać, jak się Rosiakom nie podoba to nikt ich w Wałbrzychu na siłę nie trzyma
~oko 31-10-2014 1:59
Od tego jest opozycja żeby patrzeć rządzącym na ręce. Tylko barany nie mające pojęcia o demokracji to kwestionują.
~ 31-10-2014 3:33
GDK , PKS i stadion na Nowym Mieście, obwodnica przez Konradów, kilka nowych połączeń linii do Świdnicy, Żarowa, Kam.Góry i Nowej Rudy, Nowe Mieszkania, to powinien dr Szełemej dokończyć
~kalifat 31-10-2014 6:29
Dla informacji tej złośliwej radnej przypomnę ze pieniądze mają być ze środków zewnętrznych np unijnych lub oraz plus z ministerstwa kultury oraz od marszałka województwa dolnośląskiego. Szełemej nie jest taki głupi aby zaczynać takie ogromne inwestycje jak Stara Kopalnia. Musiał już ją dokończyć bo nie miał wyjścia. To Kruczkowski załatwił jemu tego finansowego babola. Szełemej umie pozyskiwać forsę z zewnątrz przy minimalnych nakładach własnych. I na tym polega jego umiejętność gospodarowania. To mądry facet a Rosiakowa NIE !!
~paula 31-10-2014 6:34
Jeszcze cos, co nam po ladnym otoczeniu skoro to nie ono daje nam zarobic na zycie? Najpiere dobrobyt a potem wydatki na mniej istotne rzeczy.GDK nas nie nakarmi.
~DO-WAL 31-10-2014 6:52
jAK DLUGO JESZCZE TA PRZESLAWNA RODZINA Z DZIECMOROWIC BEDZIE ROBIC KRECIA ROBOTE W NASZYM MIESCIE? OKAZJA BEDZIE JUZ NIEDLUGO!!!
~nosferatu 31-10-2014 7:57
No i bardzo dobrze, że nie zamierza się tłumaczyć. Może pani Rosiak, nie przeszkadza ruina w samym centrum miasta. Mnie przeszkadza, bywałem tam w kinie i na koncertach (bo był to kino teatr). Po za tym, do przedmówczyni @paula, otóż prezydent i rada miasta nie jest od tego, żeby Cię karmić, nie jest też od tego, żeby zapewnić Ci dobrobyt. Inwestycje przemysłowe słabo wypadają w Wałbrzychu, fakt, ale nie jest to zależne od samorządu, a od rządu. Ulgi, podatki itp. Oddalenie miasta od autostrady też ma znaczenie, dlatego przebudowywany jest wjazd do miasta, żeby lepiej skomunikować WSSE z resztą świata.
~KOZA 31-10-2014 8:33
Bardzo niecierpliwa ta P.Rosiak jak zwykle,poza tym opozycja nie ma już żadnych argumentów i tej paplaniny już nie można słuchać.P. Rosiak chyba nie nadąża za P. Prezydentem.
~bezzębny 31-10-2014 8:46
Rosiakowa o wielu rzeczach nie słyszała. Np. o ulicy Straży Pożarnej. Słyszała za to o ulicy Zaburzańskiej ! Uszy służą do mycia, a nie do obwieszania tombakiem, pani Rosiakowa !
~Konkret 31-10-2014 9:05
Chciałbym zobaczyć biznes plan tej inwestycji, a przede wszystkim czy po oddaniu będzie się samofinansowała. Mam przeczucie, że powstanie następne " Centrum Kosztów". Ile takich " Centrum Kosztów" jak Aqwa Zdrój, Stara Kopalnia udźwignie budżet Wałbrzycha, a w zasadzie mieszkańcy. Kolejne podwyżki podatków, czynszy a wynagrodzenia zostają bez zmian. Kto będzie korzystał z tych obiektów tylko elyta bo przeciętnego obywatela nie będzie stać, ale będzie finansowane utrzymanie tych obiektów z ich podatków. Szalejmy z inwestycjami -Wałbrzychowi się to należy ale są granice wytrzymałości i zasobności kasy miejskiej.
~Filip 31-10-2014 9:27
Ci co się na tym znaja śmieją się z tego , ile wydaje miasto na projekt odbudowy GDK czegoś czego w istocie nie ma - juz nie 5 ale 6 mionów Tam należaoby zachować fasadę budynku jako historyczny pomnik reszty nie trzeba nawet wyburzać. Rzucanie się na p. Rosiak i jej obrażanie że ma coś z głową świadczy o waszej głupocie ta kobieta pytała co zrobimy z projektem kiedy miasto nie otrzyma wystarczających środków na realizacje tego chorego pomysłu z RPO. Z czego bedziemy budować lub dokładać - Jak rozumię z wygranej w totolotka :)))))
~ 31-10-2014 10:42
obrzucanie inwektywami osoby pytającej na sesji rady miejskiej o losy dawnego GDK, świadczy o nich samych. Pan prezydent Szełemej, z całym szacunkiem, ma prawny obowiązek odpowiedzieć na zadane mu konkretne pytanie, czy mu się to podoba czy nie ! Jest funkcjonariuszem publicznym a rada i miasto to nie prywatny folwark. Nawet, gdy takie pytania słyszał wiele razy. To nie Pani Rosiak, a prezydent strzelił sobie w stopę...pamiętamy Jego butę i szpital górniczy! Tak się nie zachowuje włodarz miasta ! Pytanie Pani Rosiakowej słyszałem i nie widzę żadnego uzasadnienia do takiego komentowania, obrażania opozycyjnej radnej, ale to takie piekiełko wałbrzyskie ! Pozdrawiam
~olo 31-10-2014 11:02
W POlsce obowiązuje demokracja tylko dla PO . PO nie dopuszcza opozycji do głosu bo PO co mamy władze i mamy was gdzieś . Tak jest w sejmie senacie w Wałbrzychu tylko POPZPR . 90 % mediów jest PO TV publiczna też i nikomu nie musimy sie tłumaczyć Łykniecie wszystko co POwie TVN TV GW i im POdobne . 999 afer POzamiatane POdstół a co nie wolno? lemingi wszystko łykną Nawet to że w Wałbrzychu od 12 rządzą krasnoludki nie PO I PO tych krasnoludkach my musimy POsprzątąć / Lemingi czy wiecie ze Wałbrzych jest na 2-gim miejscu jesli chodzi o zadłużenie 65 % Fajnie no nie jeszcze rok lub 2 i komornik na koncie miasta Głosujmy na PO tylko ono naprawi to ci z...i przez 12 lat swojej władzy
RebelYellWch 31-10-2014 11:16
Poziom wazeliniarzy obniża się gwałtownie wraz z nadchodzącymi wyborami, a nigdy nie osiągał nawet poziomu mułu.
~miro 31-10-2014 12:20
niech Pani Rosiak powie co przez 4 lata zrobiła dla miasta dobrego - znana jest tylko z plucia jadem w stosunku do Prezydenta. Ciężko jest znieść kolejną pewną porażkę. Ile projektów uchwał przedstawiła - z tego co się orientuję to wynik = 0 i jest adekwatny do poziomu pracy na rzecz miasta tej Pani.
~ 31-10-2014 12:34
Niech sie pAN sZEŁEMEJ lepiej wytłumaczy dlaczego w tak wielkim mieście jak Wałbrzych ( i okoliczne wioski ) nie ma urazówki dla dzieci ? Taki niby przedsiębiorczy człek a tak prostej potrzebnej rzeczy nie potrafi zorganizować.
~Jędrek 31-10-2014 13:46
do tych Olo , Filip i do paru natchnionych inaczej - a co Kużwa , Pani Rosiak to dziś się dowiedziała o GDK , przecież wie doskonale skąd środki pozyskamy , ano z Min. kultury , z Unii Europejskiej , ale i potrzeba wkładu własnego . No i niech Pani Rosiak nie gada za nas Wałbrzyszan ,że wątpliwa inwestycja , dośc już tej gadaniny i paplaniny jedno i to samo wkoło , gada , gada i nic z tego nie wynika , a Szełemej inwestuje i remontuje miasto , na tym polega różnica i . Tak , że wyznawcy Rosiaków przekonają się już niedługo w wyborach ,gdzie ich miejsce .
~olo 31-10-2014 14:45
do | ~Jędrek | ja tylko napisałem prawdę A co może skłamałem ze PO rządzi Wałbrzychem 12 lat ?? i obecny b....l to scheda po 12 latach rządów PO nie rządów krasnoludków tylko PO .Ps gdzie napisałem ze popieram Rosiaków . Piszę tylko ze rządy PO to rządy dyktatury , A Dają im radzić takie lemingi jak ty . POWTARZAM PO jest przy władzy 12 lat w Wałbrzychu
~abc 31-10-2014 14:51
plujcie dalej platformiane pieski plujcie juz niedlugo przyjdzie pis i rozliczy was wszystkich, razem z waszym guru
najnaj 31-10-2014 15:47
Rosiakowa to jedyna radna, która przychodzi na sesje przygotowana i wie co mówi. Czy się to komuś podoba czy nie to tak jest. Lepsza taka niż sprytna sprytula czy lukrowana olanin, one są tak ...., że nadają się na ławkę do parku a nie na radne. A takich jak one jest tam więcej
~Piskorz 31-10-2014 16:13
Człowiek grzeczny, dobrze wychowany jeżeli jest pytany, to odpowiada. Natomiast zarozumiały arogant i pyszałek nie odpowiada. Pan prezydent bardzo szybko stał się typowym członkiem PO, którzy to mają ludzi za nic. To, że jest przecież zdolnym człowiekiem i bardzo szybko się uczy, nie znaczy, że postępuje godnie.
~Artur 31-10-2014 16:19
Pani .........mógł Pan prezydent wytłumaczyć osobiście . A właściwie chyba musi bo może ma zapchane uszy .
~do jędrka 31-10-2014 16:23
Zająłeś I miejsce w rankingu na "Bezkrytycznego Jołopa Roku"
~LEŃ 31-10-2014 16:33
KOLOSEUM POPROSZE,KOLOSEUM,KOLOSEUM NO I TEN ŁUK NAD SOBIECINEM TRYUMFALNY
~konkret 31-10-2014 16:52
Może przeanalizujemy sprawę Palmiarni. Kupiona za ok. 2 mln zł po 50% bonifikacie. Po roku wystawiona do leasingu zwrotnego za 93 mln 200 tyś zł tj po 50 % bonifikacie 46 mln 600 tyś zł. Czy ktoś jest w stanie wyjaśnić ten cud gospodarczy. Czekam na najciekawsze zdania w tej sprawie.
~marek k 31-10-2014 18:00
tak zastanawiam SIE ILU TU JEST KLAKIEROW SZELEMEJA
~JULEK 31-10-2014 19:09
wSTYD MI ZA TAKIEGO PREZYDENTA BIEDAK NIE WIE CO MA ODPOWIEDZIEC WIEC RZNIE GLUPA WSTYD PANIE SZELEMEJ
~meksyk 31-10-2014 19:50
Pani Rosiak nie jest moją ulubioną osobą z Rady Miejskiej. Jej mąż, to już wręcz porażka samorządowa dziesięciolecia. Trzeba jednak przyznać, że pytanie jakie zadała jest trafione w 100%. Gdyby którykolwiek z najeżdżających na nią cymbałów miał wiedzę na temat psychologii człowieka od razu wiedziałby, że odpowiedź Szełemeja jest w 100% zgodna z tym jaką wiedzę na ten temat posiada. Urażony gbur z wyniosłością gówniarza przyznał, że ma o tym mgliste pojęcie. Do tego świadom jest tego, że inni świadomi są owego faktu na równi z nim. Ponadto przyznał miedzy wierszami, że bez względu na koszty inwestycja będzie prowadzona. W końcu, to nie jego prywatne pieniądze pójdą na ten cel, a banda kilku bendzwałów będzie wniebowzięta. Sam obiekt przysłuży się mieszkańcom jak Stara Kopalnia. Nijak na 85%
~asia 31-10-2014 20:17
wiecej takich szelemejow a bedziemy miec w walbrzychu ameryke
~Margo 31-10-2014 22:24
Zostawcie Szelemeja w spokoju,w tej chwili widać jak Walbrzych zaczyna kwitnac (choć idzie zima) coraz lepiej się jeździ po wlbrzyskich ulicach a b.edzie jeszcze lepiej.Wszystko wymaga czasu i kasy o która Prezydent umie zadbac i ja wykorzystać.Po jaka cholerę te podsrywanie Julek to do Ciebie.nie podobają ci się rzady PO idz do PiS-u tam będziesz mogl podsrywac razem z Hofmanem(tylko kto ci na to pozwoli?nie zapomnij zabrać ze sobą Rosiakowej ona zastapi Kepe i będzie wam dobrze.
~moarg 31-10-2014 22:33
Jak czytam te wypowiedzi to boli mnie glowa.Jakby ludziom d......y nie smarowal obojętnie czy masłem, czy margaryna zawsze im zle,Były dziury ZLE,walace się kamienice (200) do wyburzenia ZLE,Kopalnia ,która przyniesie zyski na pewno (ale to potrawa) ZLE.no to już nie wiadomo o co tu chodzi.Najlepiej było za Kruczkowskiego bo nie robilo się nic i było spoko.a czemy nikt nie spyta co stało się z kasa, za tych czasów ,gdzie się podziala????dajcie choć jeden przyklad co zostało zrobione za jego dwukrotnej kadencji???Szelemej wszedł w g.....no i pomalu ale z rozmache z niego wychodzi powinnismy być wdzięczni a nie tylko psioczyć.
~cyganik 1-11-2014 0:21
dookoła ludzie chwalą naszego prezydenta i podziwiają to co robi -więc chyba juz nikt nie da się przegadać takim klanowym mafiom ;) ciekawe kogo tym razem złapią na płaceniu za głosy i komu tym razem zostanie przypieta za to łatka ? każdy wie kto głosy kupował ale kto inny za to odpowiadał ! nie dajmy się omamić karierowiczom i idźmy do wyborów by faktycznie uczciwi ludzie siedzieli tam gdzie do tej pory siedzieli oszołomy ! i prosimy o dokładne sprawdzenie czy ludzie którzy ubiegają się o stołek nie mają wyroków i nie należą do mafii .
~meksyk 1-11-2014 12:16
Prezydent żadnej łaski nie robi, że remontuje drogi. To jego obowiązek dbać o miasto, bo za to bierze pieniądze. I to konkretne. To, że dzieje się tak intensywnie jest winą jego dobrego kolegi Kruczkowskiego. Ten nie robił nic. Zrobienie ulicy przez Szełemeja uznane zostaje za cud i skok cywilizacyjny. Jaki cud? Jaki skok? Jaki cywilizacyjny? Bo macie gładką drogę? Nie bądźcie śmieszni.
~sikor 1-11-2014 20:19
Ludzie powiem tak ludzie tak jak i ja na strefie pracuja za grosze a firmy nie odprowadzaja podatków a w miescie robi sie muzea po co jak kazdy raz zobaczy i juz nie bedzie chodził a pozatym z tego co wiem to 3 budynki pokaza na otwarciu a reszte do 2 lat moze skoncza to jest śmiech miasto tylko pożyczki i to jest żadzenie hehehe Prezydent z PO to wszystko wiadomo korupcje Długi itp
~lilutka55 1-11-2014 20:44
ZOSTAWCIE PREZYDENTA W SPOKOJU ROBI DLA MIASTA BARDZO DUZO A CO ZROBILI MACIWODY ROSIAKI JA JUZ NA NICH PATRZEC NIE MOGE. DR SZELEMEJ PIERZE BRUDY PO KRUCZKOWSKIM ALE JEGO SIE NIKT NIE CZEPIAL.
~waclaw 1-11-2014 23:29
PAN PREZYDENT JEST DOBRYM ORGANIZATOREM I DOBRZE WIE NA CO STAC ABY WYKONAC DANA IWESTYCJE PanPrezydent Szełemej powiedział wielokrotnie mówił o tym, skąd mają pochodzić środki na tę konkretną inwestycję i nie zamierza po raz kolejny o tym mówić i ma racje a Pani Rosiak niech sie zajmie garami i nie wiem czy do tego sie nadaje
~ 2-11-2014 19:28
Te wacław skończ z tymi szowinistycznymi tekstami sam do garów jak Ci żona nie chce gotować :D
~anarchista 2-11-2014 19:58
Nadęty bufon i gbur z tego cesarza.Nawet gdyby go ktoś 100 razy pytał to powinien odpowiedzieć.Tego wymagają zasady dobrego wychowania,którego widac ten iluzjonista z wybujałym ego nie posiada.Cieszcie się głupie ćmy z tych iluzji prezentowanych przez cezara tylko z tego zachwytu nie spalcie sobie skrzydełek krążąc wokół świecy.A ty wacek jakoś szybko się polskiego nauczyłeś,co?Jeszcze niedawno Niemca udawałeś a teraz kim jesteś?Pewnie volksdeutschem.
~,,, 3-11-2014 11:15
za dwa tygodnie wybory mam nadzieję, że walbrzyszanie docenią to co robi Pan Prezydent i pozwolą dalej rozwijać się Wałbrzychowi. Mieszkam na Sobięcinie i teoretycznie powinnam krytkować włodarzy, ale liczę, że w końcu i nasza dzielinica doczeka się inwestycji które zmienią jej wygląd. Mieszkam
~Tomek 4-11-2014 0:51
Cenie Radną Rosiak! Konkrenta merytoryczna radna i kobieta! Alu jestesmy z Tobą :)!!!!
~Olo 4-11-2014 0:52
Brawoo WWS ! Alicja jestes Wielka ! oby więcej takich ludzi!!
~:) 4-11-2014 0:53
Ala konkretna babka! Super! WWS ze zwyklymi ludzmi , za to was kochamy!
~:) 4-11-2014 0:54
Ala szacun!
~:) 4-11-2014 0:54
Pani Rosiak jest Pani Wielka!!! :)
~walbrzych 10-11-2014 22:50
Prezydent to nadzieja dla tego miasta, Panie Szełemej aby tak dalej

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group