• Wtorek, 20 sierpnia 2019
  • Godz. 8:05
  • Imieniny: Bernarda, Samuela, Sobiesława
  • Czytających: 2201
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Problem prywatnych przewoźników nabrzmiewa

Wiadomości: Wałbrzych/powiat wałbrzyski
Czwartek, 30 stycznia 2014, 12:30
Aktualizacja: 22:27
Autor: PAW
Fot. PAW
Dwie godziny radni, przedstawiciele prywatnych przewoźników oraz zaproszeni goście dyskutowali na temat zasad funkcjonowania transportu publicznego na terenie powiatu wałbrzyskiego.

Oprócz przedstawicieli przewoźników, na sali pojawiła się posłanka Anna Zalewska, radny miejski Ryszard Nowak oraz przedstawiciel UM w Wałbrzychu Krzysztof Fila.
- Prezydent Wałbrzycha i część samorządowców z powiatu wałbrzyskiego wskazują potrzebę funkcjonowania autobusów miejskich także poza Wałbrzychem – mówi radny Krzysztof Kwiatkowski. – Transport na terenie powiatu w dużej mierze przez wiele lat był obsługiwany przez przewoźników prywatnych, którzy z tej roli wywiązywali się dobrze. Teraz ci prywatni przewoźnicy są całkowicie uzależnieni od prezydenta Szełemeja.

Zdaniem Krzysztofa Kwiatkowskiego, gołym okiem widać, że działania Romana Szełemeja dyskryminują prywatnych przewoźników i są ukierunkowane na stopniową likwidację funkcjonowania prywatnych przewozów.
- Przecież prywatni przewoźnicy nie mają szans konkurować z komunikacją miejską – twierdzi Kwiatkowski. – Miejskie autobusy mogą się zatrzymywać na wszystkich przystankach, a busy prywatne tylko na wyznaczonych przystankach, co czasem doprowadza do kuriozalnych sytuacji.

I tu radny Kwiatkowski podał przykład przystanku na placu Górnika, z którego uczniowie mają najbliżej do I LO czy też gimnazjum mieszczącego się w tym samym obiekcie. Autobusy na tym przystanku mogą się zatrzymywać, ale już busy nie.

Radny miejski Ryszard Nowak przyznał, że w ostatnich tygodniach otrzymał bardzo wiele petycji i próśb dotyczących komunikacji miejskiej.
- Ludzie interweniują, bo uważają, że prezydent Szełemej ustalił sobie własne zasady, które godzą w prywatnych przewoźników – mówi Nowak. – Prywaciarze są traktowani jak piąte koło u wozu. Rada Miasta oraz Rada Powiatu powinny wspólnie wypracować zasady funkcjonowania tego transportu i dojść do kompromisu.

Radnego Marka Tarnackiego dziwi, że zasady zdrowej konkurencji zostały tak mocno zachwiane.
- Zasady konkurencyjności nie powinny być łamane, a widzę, że tu tak właśnie jest – mówi Tarnacki. – Mamy do czynienia z nadużyciem, a prywatni przedsiębiorcy są dyskryminowani. Przecież oni płacą podatki, zatrudniają ludzi i powinni mieć takie samo prawo do funkcjonowania jak ich konkurencja.

Krzysztof Fila z Urzędu Miasta w Wałbrzychu twierdzi, że na podstawie uchwały Rady Miejskiej w Wałbrzychu, transport publiczny w mieście odbywa się zgodnie z prawem.
- Podjęta została uchwała dotycząca zasad korzystania z transportu publicznego i te przepisy są przestrzegane. Dotyczy to również przystanków i zasad korzystania z tych przystanków – mówi Fila.

Posłanka Anna Zalewska uważa, że działania prezydenta Szełemeja zmierzają ku temu, by Śląskie Konsorcjum Autobusowe realizowało swoje usługi nie tylko na terenie Wałbrzycha, ale także na terenie ościennych gmin. Zresztą już to robi, bowiem autobusy miejskie dojeżdżają m.in. do Jedliny Zdroju, Szczawna Zdroju, Boguszowa-Gorc.
- Szełemej myśli, że jest prezydentem Aglomeracji Wałbrzyskiej, a tak nie jest – mówi posłanka. – Jest prezydentem Wałbrzycha, które to miasto prowadzi do bankructwa. UOKiK powinien zająć się sprawą tych przewozów, a Rada Powiatu powinna podjąć odpowiednie kroki, by zdyscyplinować prezydenta Szełemeja.

Zdaniem jednego z przewoźników, a mianowicie Jarosława Szymańczaka, prezydent próbuje narzucać swoją wolę wszystkim samorządom i chce doprowadzić do zlikwidowania prywatnych przewozów, które istnieją w Wałbrzychu i w powiecie wałbrzyskim.
- Jest regulatorem, graczem na rynku i osiąga korzyści dzięki swoim decyzjom – uważa Szymańczak. – Jego działania są niezgodne z prawem i staramy się to dowieść przed sądem.

Zdaniem wicestarosty Andrzeja Lipińskiego, dzisiejsza dyskusja niewiele do sprawy wniosła i nie zmieniła sytuacji prywatnych przewoźników.
- Powinno spotkać się grono osób zainteresowanych tematem – samorządowcy, przewoźnicy i spróbować wtedy wypracować jakiś kompromis, choć z doświadczenia wiem, że te rozmowy z Gminą Wałbrzych na ten konkretny temat nie będą łatwe – uważa Lipiński.

Czytaj również

Komentarze (86) Dodaj komentarz

~On 29-01-2014 18:10
Ludzie się skarżą na przystanki to prawda ale tez mówią ze bilety prywatnych przewoźników są za drogie i co w tej sprawie mądre głowy zrobią nie nic bo to im nabija kabze, wstyd pogonić dziadostwo niech woza ludzi w Rosji.
~pasażer 29-01-2014 18:14
Zastanawia mnie jedno - może się mylę. Ale co nagle wstąpiło w tych wszystkich radnych, którzy tak bronią prywatnych przewożników ? Czy oni nie widza jakim taborem dysponują właśnie ci przewoźnicy? Wreszcie dochodzę do wniosku, że chyba cos pod stołem otrzymali od tych właścicieli zdemolowanych , mikrobusów i innego poruszającego się po naszych ulicach złomu na kółkach. W czym są konkurencyjni , że wcinają się pomiędzy kursami , autobusów miejskich, a dlaczego nie kursują w godzinach wczesnych - np. 5 rano ? Dlaczego na przednim siedzeniu obok siedzi np. blondi i rajcuje z kierowcą ? Dlaczego ci przewożnicy biorą na " pokład " ponad stan - na stojące miejsca ? Tego ci walczący Radni nie widza , nie słyszą- bo nie chcą widzieć i słyszeć. Tylko tak pozwalają na łamanie przepiów
~ikar 29-01-2014 18:20
Jak Pan Radny miasta Wałbrzycha nie wie gdzie jest plac Górnika a gdzie jest I LO to gratuluje panu znajomości swojego miasta.
~głuszyczanie 29-01-2014 18:53
Radze przejechac się tymi prywatnymi do Głuszycy.Najlepiej rano jak młodzież jest upychana.Każdy chce dojechać na czas,ale jakim kosztem.Nie mówiąc o warunkach jazdy oprócz przeładowania.W lecie duchota w tych ala nyskach,że nie można wytrzymać.Nie da sie jechać .Jeżeli da się coś otworzyć na dachu to głowe chce urwac.W zimie jak w lodowce ale przeładowanie /każdy dmuchnie i coś jeszcze i ok dla przewożnika.Oby więcej.Stan techniczny niektórych to masakra.Oczywiście laik nie wie na czym polega ten stan ale mówią to ludzie ,którzy bardzo dobrze się znają .Można pozazdrościć Jedlinie Zdrój.W godnych warunkach jada.Ludzie starsi mają zniżki a to jest bardzo dużo dla emerytów.Tym obrońcom tych prywatnych przewożników radze zobaczyć jak się dojeżdża .Do Głuszycy prosimy o komunikacje miejską.
~lucha1 29-01-2014 18:55
Nawet nie uznają II grupy inwalidzkiej.Skandal.
~rodzic ucznia 29-01-2014 18:58
Pani Zalewska to jest mocna tylko w gadaniu.Nie ma pojęcia o rzeczywistości .Niech wsadzi sobie rodzine do tej nyski i wyjedzie daleko.Zyjemy w cywilizowanym w świecie a dojazd do pracy ,szkoły i nie tylko to przekracza granice bezpieczeństwa.
~Pasażer 29-01-2014 19:11
Wożą nas busikami które nadają się na złom, nie przyjeżdżają na czas, to samo z busami międzymiastowymi człowiek kupuję miesięczny a busa nie ma człowiek stoi i marznie na mrozie a bus sobie wypada z kursu. Później dodatkowo trzeba płacić innemu i oczywiście jak się ma na inny bus, bo tak to trzeba stać i czekać aż na miesięczny się pojedzie.
~LS 29-01-2014 19:15
Na moje pytanie dlaczego pali papierosa, usłyszałem że nie muszę z nim jechać.Nie jechałem, na następnym przystanku wysiadłem.
~erytreja 29-01-2014 19:22
Zalewska? Te twoje wystąpienia są doprawdy komiczne.. A co takiego złego jest w tym, że autobusy miejskie obsługują połączenia na terenie powiatu, aglomeracji?? Przecież pasażerowie są zadowoleni, dzięki tym decyzjom ludzie mogą spokojnie przyjechać do Wałbrzych i z Wałbrzycha do swoich miejscowości chociażby z wózkami dziecięcymi. Nie podoba ci się to? Chcesz nas , pasażerów, pozbawić tej możliwości?? dbasz o interes wąskiej grupki przewoźników a nie nasz, mieszkańców?? Na pewno będziemy o tym pamiętać podczas wyborów Zalewska, na pewno...
~zadrogiebilety 29-01-2014 19:36
Pan Radny bardzo dobrze wie co mówi, chodziło mu o busy z kierunku Jedlina/Głuszyca i o ludzi jadących z tamtego kierunku , którym najlepiej było by wysiąść na tamtym przystanku
~zzz 29-01-2014 19:36
Teraz przewoźnicy są be ! Tak ! A jak się jeździło do pracy szybciej i taniej to było o.k! Autobusy zdezelowane spuznialy się to juz w drzwiach do przewoźnika się wolalo o jak dobrze ze Pan jest !!! Teraz jak juz stać na auto za 300 euro,sprowadzic i załatwić sobie na tego grata przegląd bo normalnie by nie przeszedł to się miesza przewoźnika z błotem ! Ludzie ! Czemu jesteście jak choragiewka !!!!! Jak zawieje tak gadają! Poczekajcie jeszcze troch,jak te piękne autobusiki z Konsorcium zaczną się psuć,poczekajcie! Zobaczymy co wtedy będziecie gadać ? Barany!
~MarcinSPG 29-01-2014 19:50
czy wy musicie nalatywać na te busy?? prace ludziom daja i przez długi czas te busy były w lepszym stanie jak te miejskie padła neoplany i jelcze,co do wyścigów sam widziałem jak autobusy SKA uskuteczniały wyścigi z busami odjeżdżając przed swoim planowanym odjazdem.... a co do miejsc stojących- te busy mają też je w dowody wpisane więc czego fanatycy mpk/ska sie burzą??? a czy kierowcy SKA nie trajkoczą ze znajomymi wożąc ich w przedziale kierowcy??
~do zzz 29-01-2014 20:20
Jak te autobusy się zepsują, to te Wasze rzęchy już dawno zgniją.Nie chcemy Was.Zalewska niech z Wami jeździ.Jaka posłanka, taka prywatna komunikacja.
~do MarcinaSPG 29-01-2014 20:43
Dlaczego nie macie zniżek II gr. inwalidzkiej ? W autobusach jest. lucha1
~ 29-01-2014 21:00
Zalewskiej chyba hormony buzują bo normalnie udziela się gdzie się tylko da. Aha to nie hormony, to zbliżające się wybory...
~Ave Roman 29-01-2014 21:01
Rację mają Ci, co jako pasażerowie chcą jeździć w godnych warunkach, sprawnym czystym i nieprzepełnionym autobusem/busem, za rozsądną cenę. Ale tu jest drugie dno. Jeśli chcemy by zasady gry były równe dla wszystkich to każda firma, która startowałaby do obsługi przewozów powinna mieć możliwość otrzymania nowych autobusów i dofinansowania. A tak mamy sytuację, gdy jedna firma ma fory, dostaje od miasta nówka tabor, a druga musi z nią konkurować. Dziś Najwyższy zwalczy prywatnych przewoźników, jutro weźmie się za firmy sprzątające, tak by została tylko jedna, właściwa, a potem... A potem to będzie Prywatne Miasto Najwyższego, który będzie decydował o losach maluczkich, ale nim to się stanie ludzie zastanówcie się choć przez chwilę, czy to co On rob, robi dla Waszego dobra, czy dla swojego.
~księgowy 29-01-2014 21:06
Ludzkie pojęcie przechodzi kiedy się widzi te pomyje wylewane na głowy tych którzy uczciwie chcą zarobić pieniądze. Ogarnijcie się ludzie, mamy wolny rynek co oznacza konkurencję która wymusza jakość usług, nie widzicie tego? Gdyby nie konkurencja to byście dalej wożone mieli tyłki jelczami i ikarusami. Zresztą lepsza większa częstotliwość przewozów którą mogą zapewnić jedynie busy bo są ekonomiczniejsze i tańsze niż miejskie kolubryny. Sory, ale uznają w busach legitymację rencistów, proszę nie pisać nieprawdy.
~wsw 29-01-2014 22:43
Nigdy bym do tego złomu nie wsiadł...Im prędzej zlikwidują "konkurencję", tym lepiej. Szełemej dobrze to robi, rozszerza trasy do Jedliny, Boguszowa, wykończy ich ekonomicznie. Wstyd, zeby w XXI wieku wozić ludzi jak w Bangladeszu i pozwalać podbierać pasażerów komunikacji miejskiej.
~Autobus 29-01-2014 23:24
Oj biedni busiarze,za malo maja jaka szkoda. Prosimy o wiecej autobusow po 20tej.
~evi 29-01-2014 23:25
Radni powiatowi nie słuchajcie tej bandy zadymiarzy busiarzy, którzy d... mają pasażerów, a są zainteresowani tylko nabijaniem własnej kabzy. Wstawcie się za nami pasażerami, którzy chcą w godnych warunkach dojeżdżać do Wałbrzycha!
~Mariusz 29-01-2014 23:42
Nigdzie w Polsce nie ma prywatnych przewoźników w mieście oprócz Wałbrzycha za czasów pana Kruczkowskiego zostały wprowadzone wiec razem z nim powinny odejść. W mieście widać zmiany nowe autobusy, przystanki i ludzie wreszcie płacący za bilety. Juz nie ma czasów gdzie jechał pełny autobus i tylko dwie osoby kasujace bilety z czego miał się zdik utrzymywać. A co do tras Szczawno - Jedlina, Piaskowa Góra- Gorce to wielki Plus, busiarze nie pozwolą sobie na taką trasę za 2.40 zł wiec spadać.
~meksyk 29-01-2014 23:51
Z jednej strony prawdą jest, że wiele z busów kursujących po drogach powiatu czy Wałbrzycha pod względem technicznym woła o pomstę do nieba. Z drugiej strony są to konkretne miejsca pracy i zdrowa konkurencja dla konsorcjalnego przewoźnika. Ktoś komu wydawało się "cysorz" będzie tolerował bursiarzy na swoim podwórku był czy jest beznadziejnie naiwnym optymistą. Wylecą najpierw bursiarze, a po nich ceny biletów na komunikację miejską poszybują do góry.
~Mariusz 29-01-2014 23:59
Nigdzie w Polsce nie ma prywatnych przewoźników w mieście oprócz Wałbrzycha za czasów pana Kruczkowskiego zostały wprowadzone wiec razem z nim powinny odejść. W mieście widać zmiany nowe autobusy, przystanki i ludzie wreszcie płacący za bilety. Juz nie ma czasów gdzie jechał pełny autobus i tylko dwie osoby kasujace bilety z czego miał się zdik utrzymywać. A co do tras Szczawno - Jedlina, Piaskowa Góra- Gorce to wielki Plus, busiarze nie pozwolą sobie na taką trasę za 2.40 zł wiec spadać.
~@do averoman 30-01-2014 0:11
Masz czasami przeblyski myslenia? Czytales przetarg ws komunikacji w Walbrzychu? Busiarze mogli ze swoich firemek tez stworzyc konsorcjum i w nim wystartowac. Poza tym jakie fory? Gdyby miasto nie dalo 20 nowych autobusow w uzytkowanie to roczna zaplata dla ŚKA bylaby o kilka mln zł wyzsza, bo konsorcjum musialoby wziac w leasing kolejne 20 autobusow. Spojrz prawdzie w oczy. Jestescie jaskrawym przejawem dziadostwa w tym miescie i albo zaczniecie inwestowac w tabor albo Szelemej was wykonczy. Slusznie zreszta, bo psujecie wizerunek miasta, zagrazacie bezpieczestwu pasazerow. Busy ktore uzywacie nie sa przeznaczone do transportu pasazerow a towarow. Koniec z traktowaniem Walbrzyszan jak worek kartofli.
~@do averoman 30-01-2014 0:13
Czytales przetarg ws komunikacji w Walbrzychu? Busiarze mogli ze swoich firemek tez stworzyc konsorcjum i w nim wystartowac. Poza tym jakie fory? Gdyby miasto nie dalo 20 nowych autobusow w uzytkowanie to roczna zaplata dla ŚKA bylaby o kilka mln zł wyzsza, bo konsorcjum musialoby wziac w leasing kolejne 20 autobusow. Spojrz prawdzie w oczy. Jestescie jaskrawym przejawem dziadostwa w tym miescie i albo zaczniecie inwestowac w tabor albo Szelemej was wykonczy. Slusznie zreszta, bo psujecie wizerunek miasta, zagrazacie bezpieczestwu pasazerow. Busy ktore uzywacie nie sa przeznaczone do transportu pasazerow a towarow. Koniec z traktowaniem Walbrzyszan jak worek kartofli.
~ppp 30-01-2014 0:22
a ja do pracy jade prywatnym c i jest ok.
~ra 30-01-2014 1:36
Jadąc wieczorem busem słyszałem rozmowę kierowcy z może szefem czy kimś z rodziny ale to nie o to chodzi. Zastrzelił mnie tekst że już nie ma za dużo ludzi na przystankach i on wraca do domu!! A jakiś rozkład jazdy obowiązuje?Może jakiś obywatel akurat czeka na ten transport do pracy!! Szkoda słów na ten temat,swoje zdanie mamy.
~gosc2000 30-01-2014 2:26
Miasto ma wyższe cele niż zysk z transportu, ciekawe jak by transport publiczny wyglądał, gdyby miasto się z niego wycofało i pozostawiło go wolnemu rynkowi? Jaki poziom usług by busiarze utrzymali?
~ 30-01-2014 5:20
Rencista, a ii gr.niepełnosprawności to co innego.W autobusach to uznają, a w busach nie.
~żul 30-01-2014 6:13
Zalewska tu,Zalewska tam,wszędzie Zalewska.Krew mnie zalewa...
~Gość 30-01-2014 7:20
A ja się pytamy, czy w końcu do Walimia będą kursować autobusy chociaż rano i popołudniu? Bo traktowanie mieszkańców z jednej strony jak bogaczy (kurs za 6zł) A z drugiej strony jak bydło (bus napchany do granic możliwości) to jest porostu nie ludzkie. Może pan Wójt w końcu zacznie nas traktować mieszkańców jak ludzi, czy musi czekać na wyborów?. Czy mieszkańcy nie zasługują aby część środków gminy przesunąć i dofinansować w autobusy?. Panie Wójcie już czas się obudzić.
~ 30-01-2014 7:22
Jeszcze powinno się rozwinąć i rozszerzyć komunikacje w Wałbrzychu.Ze Szczawna na Podgórze nie ma żadnego autobusy.Powinna być tak jak kiedyś 6.
~xxx 30-01-2014 7:47
Walczą o siebie nie o przewoźników... Pan Kwiatkowski sam ma taka firmę przecież... więc on nie walczy o ludzi o bezpieczny ich transport o komfort podróżowania tylko o własne pieniądze...
~nosferatu 30-01-2014 8:58
Na grzbietach busiarzy i bieda górników wyniesiony na tron został Kruczkowski, ogarnął to do kupy, załatwił wieloletnie koncesje. Przy okazji, jest współodpowiedzialny za doprowadzenie do bankructwa MPK. W latach 90-tych trwały jawne wojny między gangami busiarzy, płonęły samochody, grożono kierowcom. Zapomnieliście ? Zapomnieliście jak busiarze w 2002 roku, "dowozili" chętnych do komisji wyborczych, wręczając im nagrodę w postaci taniego alkoholu ? Przez lata, tworzyli wręcz mafijny układ totalnie opanowując miasto i przyczyniając się do bankructwa wspomnianego MPK. Czasem jestem zmuszony jechać "nyską", zdezelowanym wrakiem, przerobionym z samochodu dostawczego, często "na glonojada" bo kierowca bierze ile wlezie. Bardzo dobrze, że się z tym walczy. Nareszcie.
~nosferatu 30-01-2014 9:03
P.S. Ciekaw jestem, dlaczego posłanka Zalewska, tak żywo, nie reaguje na sytuacje w WSSE, tysiące ludzi zatrudnionych na "śmieciówki", bez perspektyw na cokolwiek. Codziennie pracę traci od kilku do kilkunastu osób, na ich miejsce zatrudniani są nowi, tylko dla tego, żeby "pośrednik" miał odpowiedni "obrót". Dlaczego pani Zalewska, nie zainteresuje się sytuacją w strefie LG w Biskupicach Podgórnych. Pracują tam setki Wałbrzyszan, tam nie ma mobbingu, tam jest terror.
~J23 30-01-2014 9:10
Żeby wozić ludzi trzeba spełnić odpowiednie warunki. Nyski są często brudne, kierowcy nie wydaja biletów, a co za tym idzie nie wykazują faktycznych obrotów tylko takie żeby mogli w koszty wliczyć składki ZUS, kierowców zatrudniają nielegalnie - przydała by się kontrola inspekcji pracy, oszukują - szczególnie młodzież - że nie mają przewozów ulgowych, nie przejedzie nimi osoba z dzieckiem w wózków oraz inwalida na wózku, są niskie dlatego osobom wysokim które stoją jedzie się bardzo niekonfortowo, te jeżdzące poza Wałbrzych wypchane są po brzegi - tak nie przewozi się nawet zwierząt - czy wymieniać dalej czy już wystarczy?
~księgowy 30-01-2014 10:17
Piszecie kłamstwa na temat nieuznawania legitymacji niepełnosprawnych I,II,IIIw busach. Kłamie także Mariusz; Nie tylko w Wałbrzychu,w wielu powiatach w Polsce istnieje prywatny transport miejski i podmiejski, choćby w Zakopanem i na Podhalu. Problem punktualności leży w nieróbstwie starostwa które mimo gigantycznych nakładów na administrację nie spełnia funkcji kontrolnych w stosunku do przewozników. Ponadto słuszne jest twierdzenie że po wykończeniu konkurencji następuje monopolizacja i wzrost cen, do czego dąży zadłużona gmina. Tylko nie jest w porządku, że gmina prowadzi zwyczajną działalność gospodarczą polegającą na świadczeniu przewozów, ponieważ urzędnik współzarzadzający taborem nie zrobi tego w sposób racjonalny bo nie czuje że to własność którą należy chronić za wszelka ce
~księgowy 30-01-2014 10:28
Podsumowując, utrzymywanie przez gminę biznesu przewozowego nie jest niczym innym jak utrzymywaniem pewnych figur przez szachistę służących do udowadniania instytucjom finansującym samorząd potrzeby istnienia rozbudowanego aparatu kontrolno-administracyjnego na który to zaciągane są pożyczki. Sterowanie cenami biletów jest też oczywiście skutecznym narzędziem walki o głosy najbiedniejszego lumpenelektoratu.Jednak taka polityka nie ma nic wspólnego z właściwymi funkcjami samorządu, jest ona mentalną spuścizną PRL-u i korzystania z nostalgii społecznej do tego okresu, a polega ta spuścizna na utrzymywaniu wszechwładnych skostniałych struktur, nie dbających efektywnie o potrzeby mieszkańców, tylko w celu zachowania ciepłych i bezpiecznych posadek na pokolenia. A przecież można żyć inaczej.
~Mieroszowianin 30-01-2014 10:37
A ja jestem za ograniczenie kursów nysek w powiecie Wałbrzyskim a przeważnie z Wałbrzycha do Mieroszowa.Bo tamtejsze nyski jeżdżą jak im pasuje i co z tego że są rozkłady jazdy jak w pierwszy dzień świąt bożego narodzenia przeważnie rano nie można się wydostać !!! z Mieroszowa do Wałbrzycha i tak samo dzieje się we święta wielkanocne.A na zdjęciach widać paru przewoźników z Mieroszowa.
~krętacze 30-01-2014 10:40
jeszcze nie dawno dziadowskie nyski wkończyly autobusy miejskie i Pks teraz sytuacja sie odwróciła==ale panowie =jest wolny rynek=zmiencie swój nedzny tabor szanujcie swoich kierowców i ludzi których wozicie.tylko nie gadajcie ,ze na tabor nusicie zarobic ,bo slyszałem to juz 10 lat temu a jak złom jezdzi tak jezdzi dalej/mieliscie eldorado to teraz troche spokorniejecie.nie zauwazyłem ,zeby własciciele nysek nalezeli do biednych.bonzowie wożą sie super furami a na lini złomy
~Kierowca SKA 30-01-2014 11:09
Proponuję przeanalizować kto jest właścicielem tych prywatnych firm przewozowych,a wtedy będziecie wiedzieć dlaczego radni ich tak bronią. Stek bzdur, koło myjni w Jedlince nie ma przystanku, jest to jednynie miejsce do zawracania lub wyrównania czasu czy odpoczynku kierowcy.Autobus nie realizujący zadania przewozowego może wjechać wszędzie o ile jest to zgodne z kodeksem drogowym. Przystanki dla wysiadających i wsiadających są wczesniej i są oznaczone. Nie jest prawdą,że młodzież z 1 L.O nie moze dojechać z prywatnym przewoźnikiem do szkoły, jedna z firm prywatnych podjeżdza pod same drzwi tej szkoły. Przecież prywatni przewoźnicy zawsze mówili,że musi być konkurencja,to nagle zmienili zdanie?
~ 30-01-2014 11:10
To nieprawda,że Zalewska jest wszędzie! Nie ma jej w Świebodzicach,gdzie mieszka. Tu woli być cicho żeby ktoś nie dopatrzył sie nepotyzmu na stanowisku prezesa gminnej spółki.
~Kierowca SKA 30-01-2014 11:29
Proponuję przeanalizować kto jest właścicielem tych prywatnych firm przewozowych,a wtedy będziecie wiedzieć dlaczego radni ich tak bronią. Stek bzdur, koło myjni w Jedlince nie ma przystanku, jest to jednynie miejsce do zawracania lub wyrównania czasu czy odpoczynku kierowcy.Autobus nie realizujący zadania przewozowego może wjechać wszędzie o ile jest to zgodne z kodeksem drogowym. Przystanki dla wysiadających i wsiadających są wczesniej i są oznaczone. Nie jest prawdą,że młodzież z 1 L.O nie moze dojechać z prywatnym przewoźnikiem do szkoły, jedna z firm prywatnych podjeżdza pod same drzwi tej szkoły. Przecież prywatni przewoźnicy zawsze mówili,że musi być konkurencja,to nagle zmienili zdanie?
~monik 30-01-2014 11:57
busy owszem są dobre ale .... takie buraki czasami jeżdżą ,że hej ! pyskują ,są bezczelni owszem a i te podjeżdżanie na przystanek chwilkę przed autobusem to już zakrawa o pomstę do nieba ! zamiast jeżdzić między to podjeżdżają przed autobusem no i oczywiscie ja wybieram autobus bo skoro on ma mnie gdzies to ja mam tez go gdzieś ;) wiadomo czasami się spieszy człowiek wsiada a tu bach! na każdym przystanku stoi , stoi i czeka az zobaczy autobus dopiero rusza - niech bedą ci prywaciarze ale ... nie ruiny ,nie bezczelni kierowcy i żeby móc jechać swobodnie a nie upychac się i jak sledź jechac !
~ 30-01-2014 12:00
księgowy ty już zidiociałeś do granic możliwości a raczej absurdu
~@do ksiegowy 30-01-2014 12:13
Wypracowanie jak na wos w gimnazjum Poplakales? to wyk... Dla twojej informacji prowadzenie komunikacji zbiorowej to jedno z ustawowych zadan gminy i powiatu. Jeslis takim milosnikiem dziadostwa to zacznij lobbawac we Wroclawiu likwidacje MPK, rynek wiekszy, wieksze zyski tylko jakos nikt tam nie chce powielic wzorca Wałbrzyskiego.
~księgowy 30-01-2014 12:18
Brak kontroli się kłania, brak kontroli punktualności przewozów! A czas to pieniądz. Starostwo, pobudka, dzyń dzyń dzyń!
~@do ksiegowy 30-01-2014 12:21
Wypracowanie jak na wos w gimnazjum Poplakales? to wyk... Dla twojej informacji prowadzenie komunikacji zbiorowej to jedno z ustawowych zadan gminy i powiatu. Jeslis takim milosnikiem dziadostwa to zacznij lobbawac we Wroclawiu likwidacje MPK, rynek wiekszy, wieksze zyski tylko jakos nikt tam nie chce powielic wzorca Wałbrzyskiego.
~wsdd 30-01-2014 12:28
Kiedyś jadę Piłsudskiego w dół na Nowym Mieście, przede mną pusta "nyska", powinna jechać chyba do Rusinowa (nie wiem dokładnie gdzie, bo nie jeżdżę ani busami, ani autobusami, tylko swoim autem), ale facet widzi, że koło kwiaciarni na placu Górnika sporo ludzi - chyba długo nie było piatki, to zakręcił na skrzyżowaniu, wziął tych ludzi i pojechał na plac grunwaldzki. Takie mają rozkłady jazdy. W ten sposób niszczą miejską komunikację.
~@do ksiegowy 30-01-2014 12:33
Wypracowanie jak na wos w gimnazjum Poplakales? to ....... Dla twojej informacji prowadzenie komunikacji zbiorowej to jedno z ustawowych zadan gminy i powiatu. Jeslis takim milosnikiem dziadostwa to zacznij lobbawac we Wroclawiu likwidacje MPK, rynek wiekszy, wieksze zyski tylko jakos nikt tam nie chce powielic wzorca Wałbrzyskiego.
~księgowy 30-01-2014 13:25
Skoro mamy tak wspaniałą ustawę która określa zadania gminy to dlaczego wszystko jest do bani w rzeczywistości? A użeranie gminy i przewozników trwa od 20 lat? Widocznie coś jest nie tak skoro np.w Niemczech działa to sprawnie. U nas nie skopiują tych rozwiązań bo skończyło by się wtedy żerowanie na publicznym pieniądzu i tak będzie wojowanie i kwasy do jesieni życia. A głupi i zawistny motłoch zawsze da się podpuścić przeciwko złowrogim prywaciarzom co potęguje zamęt, bo ci ostatni działają zgodnie z prawem.
~volter 30-01-2014 13:29
kierowcy busów to jedno , a drugie to własciciele tych aut ,zarobili wożąc nas tym zlomem wcale nie małe pieniądze.Teraz podorabiani mają pasażerow za nic........ paliły innym auta , terroryzowali nowo wstępujących a teraz skamlają jak psy podpierając się taką samą ......... radnym Kwiatkosiem. Na dodatek jakiś busiarzyna obraża nas wytykając jaki to on był szybki i punktualny niezastąpiony wręcz.W ..... mam twojego śmierdzącego busa koleś i .......... też!!!
~księgowy 30-01-2014 13:35
Ponadto realizacja prowadzenia komunikacji zbiorowej przez gminę może równie dobrze polegać na rozpisaniu przetargów na świadczenie komunikacji i PILNOWANIU wykonania przewozów a nie na kupnie i finansowaniu taboru do przewozów oraz wikłaniu się w wojenki z innymi przewoznikami ponieważ kasa na utrzymanie taboru się nie chce zamknąć bo w ten sposób się nigdy nie zamknie nawet na zerze.
~zly 30-01-2014 13:44
Można być naprawde złym jak się czyta o tych prywatnych przewożnikach jakim byli cudem kiedyś.Wtedy to byli panami sytuacji.Zeby podjechali na osiedle do Głuszycy to trzeba było prosić i to bardzo.Ale nie raz mowili ,że jedną albo 2 osoby nie będą podwozić .Jechałam z corka z nogą w gipsie to mimo proszenia nie pojechał na osiedle tylko zostawił nas na moście A to nie dotyczy tylko mnie tak było.Jeżeli chcą jeżdzić to niech zapewnią warunki do tego.Niech powymieniają te swoje wehikuły na coś co będzie spełniało warunki do jazdy.Policja na pewno wie jaki jest stan ich taboru,wie o przeładowaniu.Jak zdarza sie a to bardzo rzadko ,że zatrzymają to każą ludziom wysiadac tych co jest w nadmiarze a reszta jedzie dalej.Kogo to obchodzi .jak jest inspekcja drogowa to sie chowają na ten czas.POMOCY
~uczeń 30-01-2014 13:46
PROSIMY O CZERWONE AUTOBUSY DO GŁUSZYCY.CHCEMY GODNIE DOJEŻDŻAĆ.A PONADTO O WIELE TANIEJ.
~@do ksiegowy 30-01-2014 14:43
Ty jestes glupi czy o droge pytasz? Juz wczesniej pisalem ci - bylo startowac do przetargu. ŚKA wygralo go pokonujac inter alia miejski MZUK. Piszesz o motlochu nie widzac z jakimi typami prowadzisz ten metny busiarski geszeft. Reszta twoich wypowiedzi to sam bełkot bez ładu i składu, nie wiem po jaką cholerę bierzesz się za komentowanie tego jak funkcjonuje prawo, samorząd czy usługi publiczne.
~Piskorz 30-01-2014 14:45
Bezstronnie mogę powiedzieć, że Wałbrzych nareszcie ma porządnie zorganizowaną komunikację miejską. Nowoczesny tabor, rozkłady jazdy dopasowane do potrzeb mieszkańców, przystępne ceny biletów, wzorowa informacja / w każdej chwili dzięki internetowi dowiesz się gdzie znajduje się autobus dowolnej linii/, o tym świadczą. Jeżeli ktoś jeszcze biadoli, to znaczy, że zawsze tak robi bez względu fakty. Czas "Nysek" na głównych liniach minął. ale czas dla "Nysek" powinien się zacząć na nowych liniach, tam gdzie nie dochodzą kursy linii miejskich. Przecież nie wszędzie autobusy docierają. Takich miejsc jest wiele, trzeba ruszyć głową, a nie dublować linie miejskie z dobrze funkcjonującą komunikacją i jęczeć z nadzieją, że Poseł zmieni to co dobre, na to co jest gorsze.
~csr 30-01-2014 15:08
ksiegowy - ten dlugi okres, podczas ktorego nie wypisywales bzdur, spedziles na leczeniu? a potrafisz powiedziec, dlaczego w busie nie dostaniesz biletu? ile razy probowalem, zawsze jest ta sama odp - przy wysiadaniu. brak biletu, uniemozliwia ci dochodzenie swoich praw w razie np. wypadku. o dymaniu skarbowki i zusu juz nie wspominam. i ty taki liberal gospodarczy to popierasz? kolejna sprawa, to rozklad jazdy, bo w przypadku busow, to fikcja. pod koniec grudnia jechalem prywatnym i tego, co wyczynial dekiel prowadzacy tego busa, nie da sie opisac - prowadzenie jedna reka, bo przez wieksza czesc rozmawial przez kom, sciganie sie z miejska znaczne przekroczenie predkosci, zajezdzanie drogi, bluzgi itd. jesli to dla ciebie norma, to ja nie wiem w jakiej patologii ty sie chowales.
~ 30-01-2014 15:13
Kwiatek napisz coś w obronie wolnego rynku, transportu, itd. Możesz również napisać coś o astronomii, bioenergoterapii. Generalnie napisz coś - czekamy . Fani z Walimia
~csr 30-01-2014 15:26
ksiegowy - wiec skoncz juz z ta obrona biednych, uciesnionych busiarzy, bo tylko sie blaznisz. choc nie wiem, czy mozna bardziej. w koncu granice smiesznosci przekroczyles juz bardzo dawno temu. ale musze przyznac, ze forme trzymasz nadal, bo powolywanie sie na przyklad 5krotnie mniejszego zakopanego, to juz wyjatkowy szczyt absurdu. a sami busiarze, na opinie na wlasny temat pracowali od lat i jesli nic sie nie zmieni w ich podejsciu do pasazerow, poziomu uslug, bezpieczenstwa, taboru itd, to niech znikna z walbrzyskiego pejzazu. bedzie o jedna patologie mniej.
~ja 30-01-2014 15:39
chamstwo i arogancja niektórych z nich doprowadziła do tego, że zrezygnowałem z ich usług. Tyle razy co nie doczekałem się na 102 przy 1LO w strone pl.gr. w wieczornych godz. to smiechu warte.
~księgowy 30-01-2014 15:42
Tabor którym zarządza ŚKA jest własnością gminy i nikt mi nie powie że to jest zdrowe. Busiarze i owszem, pozostawiają tak jak i MZUK wiele do życzenia, jednak niedociągnięcia o których piszecie wynikają z lenistwa urzędniczego na które łożycie ciężką kasę,którym się nie chce egzekwować prawa w postaci kontroli jakości przewozów, w tym i kwestii podatkowo-skarbowych. Trudno się dziwić że każdy walczy o swoje. Ponadto mnie wkurzają chamscy szoferzy z MZUK z łaską sprzedający bilety które kupuję tam okazyjnie jak akurat nie korzystam z auta.Tak więc wolę busy, jako klient. Na marginesie, podstawą roszczeń do przewoznika z tytułu odpowiedzialności cywilnej jest protokół spisany przez policję po ewentualnym wypadku oraz obdukcja lekarska, paragon jest dowodem pomocniczym, nie głównym
~księgowy 30-01-2014 16:28
Przepraszam MZUK, chodziło mi o tabor miejski którym zarządza ŚKA a nie MZUK i jego szoferów.
~ 30-01-2014 16:39
Księgowy to taki głupi cwaniaczek.
~lucha1 30-01-2014 16:42
Kierowcy z MZK to też do najgrzeczniejszych nie należą.A chłopaki z nysek też chcą zarobić.
~ 30-01-2014 17:52
Tak obserwuję radnego Kwiatkowskiego. Jak nic nie wskóra w powiecie to się pewnie przemelduje i będzie startował do rady Wałbrzycha. Bo to jest jego interes.
~mola 30-01-2014 19:00
To fakt ze przewoźnicy z Mieroszowa jeżdżą jak chcą! Druga sprawa jest to ze jest problem żeby dostać sie na strefę do pracy na 6 rano czy wrócić z po pracy po godzinie 22 !na przewoźników nie ma co liczyc! Nie myślą o ludziach dojeżdżających tam do pracy ! Z Głuszycy cz Boguszowa są nyski a z Mieroszowa nie , a dużo ludzi dojeżdża do pracy na strefe i nie tylko z Mieroszowa ale i z Sokołowska czy Unisławia .
~mola 30-01-2014 19:38
A ja proszę o autobusy do Mieroszowa bo przewoźnicy jeżdżą jak chcą a po drugie jest problem dojechania na strefę do pracy ! Przewoźnicy nie myślą o ludziach którzy tam pracują
~ewcik 30-01-2014 19:54
za bardzo cwaniakują , nie jeżdżą jak mają w rozkładzie albo wogóle nie ma ich --- po 18 już- powiedzmy busu 8 się nie użyczy a soboty i niedziele też sa pod znakiem zapytania .Dla nich jazda jest kiedy mają z tego mamonę a tak mają nas w nosie - dlatego uważam zlikwidowac ich i puścić więcej normalnych autobusów albo busiki niech puści miasto i za to odpowiada a nie mafiozi siedza i sie mądrzą za kierownicą --- nie do wszystkich to jest busiarzy skierowane ale w większości tak jest !
~gosc2000 30-01-2014 21:39
Busiarze wybierają rodzynki, których potem brakuje miejskiemu przewoźnikowi, by finansować mniej dochodowe kursy. N.p. o piątej rano.
~Driver 30-01-2014 22:34
BUS THE END. Najwyższy czas. Strach tym jeździć. Już chyba nie ma miasta w Polsce, które może sobie pozwolić na taki stan rzeczy. Komunikacja w W-chu to już XXI wiek i nie ma miejsca tu na busy, które jeżdżą jak chcą, gdzie chcą i kiedy chcą...
~dość! 31-01-2014 1:22
Niech się busiarze zrzucą, kupia ze dwa porządne autobusy i niech obsługuja jedną trasę, zgodnie z rozkładem, bo to dziadostwo, które teraz jeździ tylko na złom sie nadaje.
~Ja 31-01-2014 8:52
Jak wy przewoźnicy możecie mówić o równej konkurencji jak sami się do tej pory niszczyliście (podpalane busy w Boguszowie), a jak pan .......... w Walimiu doprowadził do pozbycia się innych przewoźników. Teraz sam czuje się zagrożony?.
~busiarz 31-01-2014 17:40
Siedząc w ciepłym pokoiku sam przed komputerem jesteś wielkim bohaterem. Skoro taki mądry jesteś miej odwagę spojrzeć z gestem. Popatrz prosto w oczy chłopa i mu powiedz, że hołota. Wyżal mu swe wszystkie żale miej odwagę ty bencfale. Skoro pluć tu umiesz tylko jesteś zerem lub dziewczynką. Człowiek, który ma odrobinę honoru powinien swoje spostrzeżenia powiedzieć prosto w oczy inaczej to zwykła łajza i ludzka świnia.
~typek 31-01-2014 23:23
~busiarz wpisz tu twój adres to ci ludzie wytłumaczą w oczy jak chcesz.
~kierowca PKS 1-02-2014 11:03
Chciałbym przypomnieć prywatnym przewożnikom że to za ich sprawą zostały zlikwidowane linie 31,32,33 oraz padł PKS w Wałbrzychu.To przez cwaniactwo polegające na podjeżdżaniu na przystanek przed kursowymi autobusami,mimo wcześniej ustalonemu rozkładowi jazdy dla prywaciarzy.Tym sposobem podbierali pasażerów.Ten proceder był na porządku dziennym. Teraz prywaciarzom tak żle? Powinno się ich wyeliminować z rynku.
~mopsik 1-02-2014 18:34
popieram _ kierowca PKS - tak sądzą mieszkańcy !
~Pasażer linii 31 2-02-2014 9:31
Głosna muzyka w busie puszczana przez głuchego kierowcę, palenie papierosów, picie piwa koło kierowcy , żle wydawana reszta pieniędzy, jeden kierowca Rosjanin podczas jazdy grał sobie w gre na telefonie. To skandal.
~xxx 4-02-2014 21:11
W odpowiedzi na to spotkanie, wczoraj zjechał się cały szwadrom inspekcji transportu drogowego, chyba ze trzy radiowozy z innego miasta i kontrolowali wszystkie busy. Ja mieszkam w gminie koło wałbrzycha i wolę jechać busem, jest szybciej, bezpieczniej, i wygodniej. To kierowcy w autobusach jarają sobie fajki w swoich kabinach, wymuszają pierszeństwo Wyjeżdżając z przystanków po czy jadą 20km/h. Czują się jak bogowie na drogach.Są hamscy, byłem świadkiem jak jeden dupek wyprosił kobietę z wózkiem bo już były trzy,a miejsce jeszcze było.Ale ci co ich tak chwalą to gapowicze, jeden bilet kasują po pięć razy. Prywatnym miasto nie dopłaca, a j dopłaca kolosalne sumy za co co miesiąc można byłoby zrobić inne rzeczy w mieście, choćby elewacje budynków zruinowanych.
~OLga 4-02-2014 21:48
Spokojnie Pan Prezydent rozpoczął porządki w miescie , zrobi tez z busiarska patologią. Ma do tego urząd skarbowy kwestia nie dawania paragonów i kilka kontroli załatwi sprawe
~kierowca PKS 5-02-2014 12:25
W każdym stadzie znajdzie się czarna owca. Autobusy miejskie są w lepszym stanie technicznym,wygodniejsze i przestronniejsze,aczkolwiek śląski przewodnik wraz z Panem Prezydentem powinni czasem pomyśleć o zdublowaniu kursów,np. do takiej Jedliny gdy odbywają się tam święta np. ,,zupy czy teatry uliczne".Busiarże są zagrożeniem dla pasażerów. może nie palą papierosów w kabinie, ale nagminnie rozmawiają przez telefon komórkowy. Zagrożeniem dla innych uczestników drogi też są. Zatrzymują się między przystankami w dodatku w miejscach niedozwolonych bez wcześniejszego zasygnalizowania manewru.Sam bym na takiego wpadł.
~do xxx 6-02-2014 9:07
Naucz się najpierw przepisów, a potem się wypowiadaj. Autobusy mają pierwszeństwo przy wyjeżdżaniu z przystanków, więc jak jakiś samochód im nie ustąpi pierwszeństwa to on łamie przepisy a nie autobus! A prywatnym dopłaca województwo, np. w 2013 roku nijaka firma ............. otrzymała niebagatelną dopłatę na 112.339,08 zł (można sprawdzić na stronie Urzędu Marszałkowskiego który przewoźnik jakie otrzymuje dopłaty).
~Xyz 7-02-2014 17:27
Kwota dotacji jest dużo wyższa,jaka dowiemy sie w maju.Ta która podajesz jest za pierwsze polrocze2013.
~A 8-02-2014 22:29
Tak fajnie sie mówi z prespektywy osoby z wałbrzycha, ktora ma co 10 minut autobus. Jak ktoś jest ze wsi to nyski sa jedynym sposobem na dotarcie do Wałbrzycha, bo pks-u juz nie ma.
~kierowca PKS 9-02-2014 9:01
Dobrze powiedziane ,,autobusy " mają pierwszeństwo.Wymuszanie przez busy odbywa się poza przystankami i to bez wcześniejszego zasygnalizowania włączenia się do ruchu.
~ 13-05-2014 15:16
jechalam kilka razy z prywatnymi przewoznikani i z dzieckiem ktore ma 10lat taki prostak bez kultury zero inteligencji wychowania brak rozmawial przez telefon lamiac prawo ale jakim szambem rzucal i miesem to sie nie miesci w ludzkim zachowaniu-papierosa palil przy otwartym oknie w czasie jazdy potem zajechal pod mc-donalda przez okienko zamowienie zlozyc konsumowal w czasie jazdy gdzie powinien na przerwie potem gdy zwrocilam uwage ze szybko jedzie(siedzialam za nim )predkosc przekracza to powiedzial zamknij babo morde i ciesz sie ze jedziesz teraz spadaj bo musze sie odpryskac..............

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group