Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4603
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Problemy na Górnej

Środa, 16 grudnia 2020, 8:28
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Problemy na Górnej
Fot. Uzdrowiskowa Gmina Szczawno–Zdrój
W związku z pojawiającymi się w mediach społecznościowych, nieprawdziwymi informacjami na temat ulicy Górnej w Szczawnie–Zdroju, chcielibyśmy przekazać kilka faktów.

Burmistrz Szczawna - Zdroju informuje:

- Obecnie prowadzone są działania i czynności administracyjne dotyczące budowy końcowego odcinka ul. Górnej w miejscu gdzie powstają nowe domy jednorodzinne;

- W tym obszarze nadal trwają prace z wykorzystaniem ciężkiego sprzętu i porusza się transport z dostawami materiałów budowlanych, który mógłby uszkodzić nowo wybudowany odcinek drogi. Na ten moment, nieracjonalne i niezasadne z punktu ekonomicznego jest wykonanie drogi docelowej.

- Nie można wykonać wszystkich prac naraz, dlatego budowa odcinka ul. Górnej jest wstrzymana. Budowę wstrzymały także prace związane z uzbrojeniem terenu, czyli przygotowaniem przyłącza do wszystkich mediów. Wciąż pozostają do wybudowania przyłącza gazu do trzech działek a nie tak dawno zakończyły się prace związane z budową sieci wodociągowej i kanalizacji sanitarnej prowadzone przez WZWiK.

- W budżecie gminy na rok 2021 zarezerwowano środki, które pozwolą na wybudowanie muru oporowego wzdłuż działki nr 616/10 oraz trwają czynności związane z przywróceniem oświetlenia.
- Rozumiem zaniepokojenie mieszkańców, wiem o uciążliwościach wynikających z braku drogi, chodników, oświetlenia. Dołożę wszelkich starań aby zminimalizować do minimum występujące utrudnienie, a jeżeli zostaną zrealizowane przyłącza, Gmina przystąpi do prac drogowych – komentuje Marek Fedoruk, burmistrz Szczawna – Zdroju.

Zapraszamy do kontaktu telefonicznego z Grzegorzem Chałdasiem tel. 74 849 39 25, pracownikiem WGK tut. Urzędu, który chętnie odpowie na każde pytanie i udzieli informacji w przedmiotowej sprawie.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
100%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group