Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3528
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Problemy z parkowaniem na Podzamczu

Piątek, 27 maja 2016, 12:20
Aktualizacja: Sobota, 28 maja 2016, 7:27
Autor: red
Wałbrzych: Problemy z parkowaniem na Podzamczu
Fot. Straż Miejska Wałbrzych
Budowę osiedle Podzamcze rozpoczęto w połowie lat 70 ubiegłego wieku, a zakończono w latach 90. Do dzisiaj jednak powstają nowe budynki mieszkalne, obiekty handlowe i usługowe. Niestety z upływem lat pojawiły się poważne problemy związane z parkowaniem pojazdów na terenie osiedla.

Z drugiej strony zauważono również zagrożenia wynikające z braku możliwości dojazdu do budynków pojazdów służb ratowniczych, a w szczególności wozów straży pożarnej.

Skuteczna akcja ratownicza wymaga swobodnego dojazdu do budynków potężnych samochodów straży. Jeszcze większy problem stanowi prawidłowe ustawienie podnośnika, czy samochodu z kilkudziesięciometrową drabiną. Tym razem nikt nie czekał na tragedię. Spółdzielnia Mieszkaniowa „Podzamcze” w porozumieniu z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Wałbrzychu podjęła decyzję o wyeliminowaniu parkowania pojazdów z części ciągów komunikacyjnych w najbardziej newralgicznych punktach osiedla. Pojawiły się „zakazy ruchu”, „strefy ograniczonego postoju”. Tym samym ubyło wiele miejsc, gdzie do tej pory można było swobodnie parkować samochody. Od dwóch tygodni funkcjonariusze straży miejskiej umieszczają pod wycieraczkami pojazdów informację na temat nieprawidłowego parkowania. Są to jedynie działania prewencyjne. Kierowcy nie są wzywani do komendy straży, a jedynie pisemnie upominani. Niestety, efekt tych działań jest nikły.

Czwartek. 26 maja – dzień świąteczny. Już o godzinie 7.00 dyżurny Sekcji Patrolowo-Interwencyjnej „Podzamcze” otrzymuje zgłoszenie o nieprawidłowym parkowaniu pojazdów w strefie ograniczonego postoju” na ul. Blankowej 11-39. Skierowany w ten rejon patrol potwierdził, że w miejscach niedozwolonych nieprawidłowo parkuje 25 pojazdów. Można jedynie sobie wyobrazić, jak w takich warunkach wyglądałaby akcja straży pożarnej, gdyby doszło w tym rejonie do pożaru. Niestety, działania informacyjne i prewencyjne nie przyniosły żadnego rezultatu.

W najbliższych dniach strażnicy miejscy wraz z funkcjonariuszami Policji rozpoczną bardziej zdecydowane działania, które zmuszą kierowców do zapewnienia przejazdu wozom strażackim w wypadku prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczej. Jednocześnie straż miejska czyni starania, aby administratorzy terenów w dzielnicy Podzamcze przeprowadzili inwentaryzacje posiadanych zasobów pod kątem możliwości zwiększenia ilości miejsc parkingowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group