Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 4538
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Program dla Aglomeracji Wałbrzyskiej w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego

Piątek, 24 lutego 2012, 13:08
Aktualizacja: 13:09
Autor: opr. PAW
Wałbrzych: Program dla Aglomeracji Wałbrzyskiej   w Ministerstwie Rozwoju Regionalnego
Fot. red
Uruchomienie specjalnego programu rządowego przy wsparciu środków UE na lata 2014–2020 dla Aglomeracji Wałbrzyskiej było głównym tematem spotkania prezydenta Wałbrzycha dr Romana Szełemeja i członka Zarządu Województwa Dolnośląskiego dr Jerzego Tutaja z Minister Rozwoju Regionalnego – Elżbietą Bieńkowską.

Prezydent Wałbrzycha w imieniu Sygnatariuszy Deklaracji Wałbrzyskiej tj. Nowej Rudy, Kamiennej Góry, Świebodzic, Walimia, Jedliny Zdrój, Szczawna Zdroju, Czarnego Boru, Głuszycy, Mieroszowa, Boguszowa Gorc przedłożył Minister materiał p.n. „Założenia Programu Rozwoju Aglomeracji Wałbrzyskiej do roku 2020”. Dokument ten zawiera kierunki działań, które powinny przyczynić się do rozwoju Gmin Aglomeracji Wałbrzyskiej. Samorządowcy podkreślają, że przyjęcie i wdrożenie zaproponowanych rozwiązań zapewni Aglomeracji trwały i stabilny rozwój. W rezultacie do 2020 roku Aglomeracja Wałbrzyska odzyska pozycję jednego z wiodących w regionie ośrodków wzrostu.

Zaproponowane rozwiązania dotyczą głównie transportu publicznego, infrastruktury drogowej i kolejowej oraz cyfryzacji, wzrostu konkurencyjności gospodarki Aglomeracji Wałbrzyskiej i tworzenia nowych miejsc pracy w oparciu o innowacyjnych inwestorów, rozwoju gospodarczego opartego na filarach turystyczno-uzdrowiskowym i innowacyjnym, podniesienia poziomu wykształcenia, rewitalizacji zdegradowanej struktury, wzmocnienia pozytywnych przemian w zakresie zdrowego stylu życia i ochrony zdrowia mieszkańców.

Prezydent Wałbrzycha uważa, że rządowy program to ogromna szansa na przyśpieszenie wyrównania różnic pomiędzy naszym regionem a pozostałą częścią województwa i kraju. Program został przyjęty bardzo życzliwie. Minister Elżbieta Bieńkowska zapowiedziała zorganizowanie w najbliższym czasie roboczego spotkania z przedstawicielami kilku innych specyficznych obszarów aglomeracyjnych dzielących podobne problemy gospodarcze, infrastrukturalne i społeczne jak Aglomeracja Wałbrzyska. Minister przyjęła również zaproszenie do przyjazdu do Wałbrzycha.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group