Sobota, 24 lipca
Imieniny: Kingi, Krystyny
Czytających: 2544
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Projekt „ArtMatematic” zakończony

Poniedziałek, 8 września 2014, 11:02
Autor: red
powiat wałbrzyski: Projekt „ArtMatematic” zakończony
Fot. użyczone
Fundacja „Inceptum” w partnerstwie z powiatem wałbrzyskim zakończyła realizację projektu pt. „ArtMatematic” z Działania IX, Poddziałania 9.5. POKL współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego na inicjatywę mieszkańców gminy.

Program był skierowany do 45 uczniów i uczennic Liceum Ogólnokształcącego w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Szczawnie-Zdroju. Uzupełnili deficyty wiedzy i umiejętności z matematyki. Pozyskali dodatkowe umiejętności z informatyki i przedsiębiorczości.

Odwiedzili lokalne wyższe uczelnie jak Filię Politechniki Wrocławskiej, lokalne zakłady pracy jak hotel Maria czy Cersanit w WSSE w Wałbrzychu. Część uczestników/uczestniczek projektu stało się wolontariuszami kulturalnymi i w ramach projektu powołali do życia Mobilny Powiatowy ArtMusic. W ramach tej mobilnej instytucji zorganizowali dla gmin powiatu wałbrzyskiego koncerty, na które składało o się wystąpienie grupy teatralnej i orkiestry Ceramik Band.

Trwałymi rezultatami projektu jest działanie w Zespole Szkół ArtMusicu oraz Szkolnego Ośrodka Kariery, który na bieżąco będzie informował społeczność szkolną o możliwościach szkolno – zawodowych dla kończących w ZS edukacji.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group