Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2669
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno-Zdrój: Projekt „Bezpieczna Gmina Szczawno–Zdrój” realizowany w ramach akcji PZU Pomoc To Moc

Poniedziałek, 19 listopada 2018, 7:29
Aktualizacja: 8:24
Autor: red
REGION, Szczawno-Zdrój: Projekt „Bezpieczna Gmina Szczawno–Zdrój” realizowany w ramach akcji PZU Pomoc To Moc
Fot. organizatorzy
Klub MKS Mazbud Basket Szczawno–Zdrój pozyskał środki na realizację projektu „Bezpieczna Gmina Szczawno–Zdrój”, który realizowany będzie w ramach akcji PZU Pomoc To Moc w Szczawnie–Zdroju.

Celem projektu „Bezpieczna Gmina Szczawno-Zdrój” jest wyposażenia miasta w defibrylatory AED oraz przeszkolenie 200 mieszkańców, uczniów i pracowników urzędu, czy szkół z zakresu Pierwszej Pomocy Przedmedycznej i obsługi AED. W chwili obecnej klub oczekuje na sformalizowanie współpracy z PZU, poprzez podpisanie stosownej umowy, która umożliwi rozpoczęcie realizacji projektu na terenie gminy. Kwota wsparcia, jaką uzyskali z PZU w ramach projektu, to ostatecznie 61.803 zł, co pozwoli oprócz przeprowadzenia kilku cykli szkoleń na zakup 10 defibrylatorów AED Samaritan Pad 350p wraz z szafkami do ich przechowywania. Defibrylatory zostaną rozlokowane w kluczowych dla miasta miejscach, między innymi w Urzędzie Miasta, Bibliotece, Domu Zdrojowym, czy Pijalni Wód Mineralnych. Projekt cieszy się poparciem Burmistrza Szczawna-Zdroju, Marka Fedoruka, który zaoferował swoją pomoc przy jego realizacji.
- Cieszymy się, że nasz projekt został pozytywnie odebrany przez samego gospodarza miasta, co z pewnością wpłynie na jego promocję wśród mieszkańców naszej gminy - mówią inicjatorzy przedsięwzięcia.

Dofinansowanie projektu nie mogło by się odbyć bez partnera, jakim jest Stowarzyszenie „Realne Marzenia” z Olkusza. To dzięki ich wsparciu MKS mógł złożyć wniosek i teraz cieszyć się z przyznanego wsparcia. Wspomogli inicjatywę również mieszkańcy, którzy na stronie PZU www.pomoctomoc.pzu.pl/node/427 oddawali na projekt swoje głosy, których uzbierali ponad 800.

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group