Sobota, 19 września
Imieniny: Konstancji, Teodora
Czytających: 1380
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Projekt PiS–u w sprawie bonifikat w dotyczących przekształcenia wieczystego gruntów został zdjęty z porządku obrad

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 28 lutego 2019, 13:22
Aktualizacja: 13:29
Autor: PAW
Fot. Robert Bajek
Na nic zdała się inicjatywa uchwałodawcza radnych Prawa i Sprawiedliwości. Dziś podczas sesji rady miasta, radni PiS–u zostali przegłosowani przez zwolenników prezydenta Romana Szełemeja i ich projekt uchwały nie został nawet poddany pod głosowanie.

Projekt Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wysokości oraz warunków udzielania bonifikat od opłat jednorazowych z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe stanowiących właśność Gminy Wałbrzych w prawo własności tych gruntów, miał być jednym z kluczowych punktów porządku obrad. Zanim jednak do tego doszło projekt został z tegoż porządku obrad zdjęty.
- Nie otrzymaliśmy analizy, jak ten projekt wpłynie na budżet miasta, jaki będzie jego wpływ na długofalową politykę finansową miasta. Musimy mieć dodatkowe informacje od projektodawców, choćby takie, ilu osób będzie dotyczyć ta uchwała i stąd nasz wniosek o zdjęcie tego punktu z porządku obrad - argumentuje radny Mariusz Kalinowski.

Radni popierający Romana Szełemeja zwracali szczególnie uwagę na brak danych, analiz i liczb oraz na to, że w tegorocznym budżecie nie przewidywano wprowadzenia takich zmiany.

PiS w swoim projekcie zaproponował zwiększenie bonifikaty z 65 do 99 procent przy opłatach jednorazowych z tytuły przekształcenia prawa użytkowego wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe, które stanowią własność gminy. Takie bonifikaty otrzymywać miałyby osoby, które do 31 grudnia 2019 roku złożyłyby odpowiedni wniosek i wniosłyby takie opłaty. Pozbawieni takiej możliwości mieli być ci, którzy posiadają zadłużenie względem Gminy Wałbrzych z tytułu należności stanowiących dochód budżetu miasta.
- Ta ucwała jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców - argumentuje inicjator radny Jerzy Langer. - Moim zdaniem zgodnie z przepisami, nasz wniosek powinien być procedowany, a on został zdjęty z porządku obrad.

Twoja reakcja na artykuł?

8
27%
Cieszy
3
10%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
5
17%
Złości
12
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz

~#muremzakredytem 28-02-2019 13:41
W normalnych miastach uchwały w sprawie zwiększenia bonifikat z 65 do 99% to formalność.
~Uwielbiam PiS 28-02-2019 14:04
Oglądałem dzisiejsze powiedzenie rady miasta wstyd, że PiS ma w swoich szeregach takich ludzi. Radny Langer czyta coś z kartki jąkając się cały czas nie panuje nad emocjami, obok siedzi pan Kuriata dwa razy się wypowiedział, albo był pod wpływem alkoholu albo środków odurzających chyba, że widział dużą ilość pączków i nie był w stanie nic mądrego powiedzieć. PiS z jednej strony krzyczy, że miasto się zadłuża, a z drugiej strony sami swoimi pomysłami do tego zadłużania doprowadzają to ja proszę o konseewncje. Smacznego panie Kuriata i kultura wymaga, że wycisza się telefon przepraszam ktoś z PiS i kultura taki żart z okazji tłustego czwartku. Brawo Panie Kalinowski i Nowak.
~Prośba do PiSu część I 28-02-2019 14:06
Jako mieszkańcy Wałbrzycha,  prosimy  rząd  Prawa i Sprawiedliwości o pomoc dla miasta i mieszkańców. Chcemy aby uznano Wałbrzych, za region wymagający specjalnej uwagi rządu, specjalnej pomocy przy finansowaniu, przekazywaniu dotacji, a także stworzenie specjalnego programu gospodarczo- rozwojowego dla miasta. Stworzenie takiej pomocy jak: 1. dofinansowania, 2. przekazywaniu dotacji, 3. specjalny program gospodarczo - rozwojowy, będzie miał wpływ na miasto, ale również będzie oddziaływał na regiony okolicznych miejscowości.
~Prośba do PiSu część II 28-02-2019 14:06
Wałbrzych to ciekawe miasto, zmieniające się, lecz jeszcze  przejawiają się problemy poprzedniego ustroju gospodarczego i zamkniętych kopalń. Wielu mieszkańców cieszy się z obecnego prezydenta miasta,  że dokonał bardzo wiele zmian w Wałbrzychu.  Ale są też krytyczne komentarze od opozycji, opozycja i sympatycy PiSu nie są zadowoleni, ciągle krytykują różne inwestycje, ciągle mówią, że to za mało.  Nie ma rzeczy i działania, która by zadowoliły opozycję, w tym radnych z PiSu i ich sympatyków.  Zdarzają się komentarze z nienawiścią, wulgarne w kierunku prezydenta miasta  oraz mieszkańców i wyborców, czy też tylko popierających inwestycje. Wałbrzych miał ciężką sytuację po zamknięciu kopalń i całego przemysłu,  do dzisiejszego dnia problemy są zauważalne. Rozwiązanie tych wszystkich problemów jest bardzo kosztowne, wymagające  długich lat   rewitalizacji i finansów.  My mieszkańcy, wiemy  ile prezydent miasta wkłada w to pracy, ale mamy też świadomość, że  miasto nie poradzi sobie z różnymi problemami samo. Nikt sobie nie poradzi sam, bez wsparcia rządu.Oczekujemy od rządu jakiegoś wsparcia i współpracy z obecnym prezydentem miasta,  mamy też świadomość że rząd wie co Wałbrzych przeszedł.
~Tadek 28-02-2019 14:17
do: ~Prośba do PiSu część II (14:06)
Super spostrzeżenia ale nic nie wskuramy za chwilę największy znawca główny troll Pilchowski zacznie pisać głupoty o szemranych interesach ale wiem, że jest dla niego propozycja ma zostać kierownikiem punktu ksero w urzędzie będzie kimś tylko musi i tu będzie problem bo jest mało inteligentny poznać zasadę działania kasy fiskalnej bo w urzędzie w przeciwieństwie do Nowogrodzkiej wszystko jest transparentne. Pozdrawiam radnych Langera i Kuriatę też im damy stołki nawet latem można jednego zrobić kierownikiem szatni, a drugiego zastępcą. I przestaną ujadać
~Jasiu 1-03-2019 11:24
do: ~Tadek (14:17)
nic odkrywczego nie napisałeś, wszyscy wiedzą, że za PO w Wałbrzychu nawet posadę szatniarza czy sprzątaczki można dostać tylko w drodze nominacji partyjnej zaklepanej przez doktora.
~olo 28-02-2019 14:14
A teraz oczekuję od wszystkich lemingów rzeczenia się się 500+ już od 1go dziecka , emeryci powinni nie przyjmować dodatkowej emerytury ( 1100 w maju ), mieszkańcy małych miasteczek i wsi niech bojkotują nowe połączenia Autobusowe Bo to jest pomysł PIS a wszystko co wymyśli PIS jest złe i oczekuje masowego bojkotu wszystkiego co wymyśli PIS
~Do Pana olo 28-02-2019 14:17
do: ~olo (14:14)
To są pieniądze Podatników PiS nie daje tego z własnej kieszeni.
~olo 28-02-2019 14:20
do: ~Do Pana olo (14:17)
tak wiem o tym doskonale ale PIS cześć oddaje a PO nic nie oddawało za nich pieniędzy nie ma i nie będzie
~Jaro 28-02-2019 14:21
do: ~olo (14:14)
Widzisz działaczu PiS z naszego miasta jeżdżą autobusu do MPK do pobliskich miejscowości i prezydent Szełemej nie potrzebował śmiesznych haseł wysłuchał mieszkańców i wprowadził dla nich połączenia dlatego nie PiSz takich głupot chyba że jesteś głupi to wtedy PiSz
~Do Pana olo 28-02-2019 14:18
To są pieniądze Podatników, PiS nie daje tego z własnej kieszeni.
~Prośba 28-02-2019 14:25
To prawda, m.in. Pan Pilchowski identyfikujący się z PiSem najwięcej krzyczy i pisze głupot. My wałbrzyszanie żądamy od rządu, od tych osób, co uważają się za mądrzejszych, że lepiej wszystko zrobią, żądamy konkretów od tych osób niech udowodnią że są lepsi niż PO. Jak na razie krajem rządzi PiS mają pełne pole do działania, więc czekamy na obietnice pomocy, na jakieś zaangażowanie. W tej chwili to tylko jest lupie pisanie, a My Wałbrzyszanie chcemy widzieć naoczne rezultaty PiSu, nich nam udowodnią że są lepsi.
~Potrzeba napisać petycje 28-02-2019 14:30
Może napiszmy petycję do PiSu do rządu i to co jest napisane w komentarzu prześlijmy im niech nam udowodnią że są lepsi od PO.
~bonifikata 28-02-2019 14:50
Najlepszy był gościu który powiedział, że zadłużanie miasta to normalna rzecz. Tu już nie chodzi czyj to jest projekt. Każdy mógł go wnieść. Widać, że cieńko z kasą. Argumentują, że to obciąży budżet. A kredyt (dodatkowe 20 mln) które później uchwalili to już nie obciąży. He he he.
~marcin 28-02-2019 15:24
czyli jak zawsze u PO "pieniędzy nie ma i nie będzie " teraz przekształcenie wieczyste w Wałbrzychu . I Bardzo dobrze bo jak by był PIS to by zaczęli rozdawać a przecież to miasta a nie mieszkańców ( prawda lemingi ???) Czekam teraz az władza w kraju się zmieni i nie będzie tego rozdawnictwa ( a to na podwyżki, emerytury, 500 + i inne ) Za 8 lat poprzednich rząd był uczciwy nie wyróżniał nikogo i wypracowany dochód był sprawiedliwie NIE !!!!! wydawany na nikogo i było sprawiedliwie
~ 28-02-2019 21:01
Nie ma kasy na bonifikaty bo w planach PO są tylko kolejne kredyty .
~Jerzy Jacek Pilchowski 1-03-2019 11:01
Jeszcze nic nie zdążyłem napisać a już dwie osoby (jakiś Tadek niejadek i taki co chodzi "po prośbie" wymieniają moje nazwisko. Chyba prewencyjnie? Oni zdają sobie bowiem sprawę, że coraz więcej Wałbrzyszan dostrzega iż szełemejowy program popierania lichwiarzy już teraz dużo ich kosztuje.
~roś 1-03-2019 13:29
Panie Langer- oni tylko naśladowali Kuchcińskiego, o ile ten niemota z Podkarpacia ma coś do powiedzenia w Sejmie. A może w przyszłości zarządzą głosowane w środku nocy.
~Koks 1-03-2019 13:39
Co tu pisać. Od lat głoszę, że obie partie PiS i PO są sobie warte, jak i jej Posłanki i Posłowie wywodzące się przecież z jednej Matki. Jedni jak i drudzy mają mieszkańców naszego miasta za nic, i przypominają sobie o nas w kampaniach wyborczych. Teraz rządzi PiS i co zmieniło się coś dla miasta, jak i regionu na lepsze? Jak wygląda w dalszym ciągu, podam przykładowo, droga krajowa nr 35, łącząca Wałbrzych z Wrocławiem, a jest to przecież jedyna najkrótsza droga łącząca Wałbrzych z centralną Polską. Z uwagi na natężenie ruchu i dużą wypadkowość już dawno powinna być drogą czteropasmową. Takich przykładów jest wiele, świadczących o braku zainteresowania ze strony władz centralnych, dla których np. bezcelowe przekopanie mierzei, kiedy w odległości 50 km są duże Polskie porty, jest dla Rządu sprawą najwyższej wagi.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group