Czwartek, 28 października
Imieniny: Szymona, Tadeusza
Czytających: 4014
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Projekt PiS–u w sprawie bonifikat w dotyczących przekształcenia wieczystego gruntów został zdjęty z porządku obrad

Czwartek, 28 lutego 2019, 13:22
Aktualizacja: 13:29
Autor: PAW
Wałbrzych: Projekt PiS–u w sprawie bonifikat w dotyczących przekształcenia wieczystego gruntów został zdjęty z porządku obrad
Fot. Robert Bajek
Na nic zdała się inicjatywa uchwałodawcza radnych Prawa i Sprawiedliwości. Dziś podczas sesji rady miasta, radni PiS–u zostali przegłosowani przez zwolenników prezydenta Romana Szełemeja i ich projekt uchwały nie został nawet poddany pod głosowanie.

Projekt Klubu Radnych Prawa i Sprawiedliwości w sprawie wysokości oraz warunków udzielania bonifikat od opłat jednorazowych z tytułu przekształcenia prawa użytkowania wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe stanowiących właśność Gminy Wałbrzych w prawo własności tych gruntów, miał być jednym z kluczowych punktów porządku obrad. Zanim jednak do tego doszło projekt został z tegoż porządku obrad zdjęty.
- Nie otrzymaliśmy analizy, jak ten projekt wpłynie na budżet miasta, jaki będzie jego wpływ na długofalową politykę finansową miasta. Musimy mieć dodatkowe informacje od projektodawców, choćby takie, ilu osób będzie dotyczyć ta uchwała i stąd nasz wniosek o zdjęcie tego punktu z porządku obrad - argumentuje radny Mariusz Kalinowski.

Radni popierający Romana Szełemeja zwracali szczególnie uwagę na brak danych, analiz i liczb oraz na to, że w tegorocznym budżecie nie przewidywano wprowadzenia takich zmiany.

PiS w swoim projekcie zaproponował zwiększenie bonifikaty z 65 do 99 procent przy opłatach jednorazowych z tytuły przekształcenia prawa użytkowego wieczystego gruntów zabudowanych na cele mieszkaniowe, które stanowią własność gminy. Takie bonifikaty otrzymywać miałyby osoby, które do 31 grudnia 2019 roku złożyłyby odpowiedni wniosek i wniosłyby takie opłaty. Pozbawieni takiej możliwości mieli być ci, którzy posiadają zadłużenie względem Gminy Wałbrzych z tytułu należności stanowiących dochód budżetu miasta.
- Ta ucwała jest bardzo wyczekiwana przez mieszkańców - argumentuje inicjator radny Jerzy Langer. - Moim zdaniem zgodnie z przepisami, nasz wniosek powinien być procedowany, a on został zdjęty z porządku obrad.

Twoja reakcja na artykuł?

8
27%
Cieszy
3
10%
Hahaha
1
3%
Nudzi
1
3%
Smuci
5
17%
Złości
12
40%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group