Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 1995
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Projekt pn. ,,Zielona Klasa" zgłoszony przez Stowarzyszenie Miłośników Jedliny Zdroju nagrodzony w konkursie grantowym Funduszu Toyoty

Wiadomości: REGION, Jedlina Zdrój
Wtorek, 24 kwietnia 2012, 12:42
Aktualizacja: 12:43
Autor: opr. PAW
Fot. Toyota
W II edycji konkursu ogłoszonego przez Toyotę dla projektów realizowanych w roku 2012 za obszary priorytetowe uznano: ekologię, edukację techniczną oraz promocję zdrowia.

W konkursie, skierowanym do organizacji pozarządowych, szkół i wspólnot samorządowych z całego powiatu wałbrzyskiego, złożono 23 projekty. Najwyższą liczbę punktów (355) uzyskały trzy projekty - w tym jedlińskie Stowarzyszenie Miłośników Jedliny Zdroju jako jedyna organizacja spoza obszaru Wałbrzycha. Pula do rozdysponowania wynosiła 45 tys. zł, wobec czego tylko 15 projektów uzyskało dofinansowanie.

Projekt zakłada zagospodarowanie terenów zielonych przy Miejskiej Szkole Podstawowej i utworzenie edukacyjnego ogrodu szkolnego „Zielona klasa”, która będzie bazą do zajęć szkolnych i pozaszkolnych. Znajdzie się tam docelowo wielogatunkowa kolekcja roślin zielonych i kwitnących. Dzięki zaprojektowanym alejkom i ławeczkom miejsce to stanie się możliwością wypoczynku dla każdego mieszkańca Jedliny-Zdroju.

Zadanie będzie realizowane od kwietnia 2012 r. Uzyskane dofinansowanie od Toyoty to ponad 8 tys. zł. Wartość projektu to blisko 15 tys. zł. Dodatkowo podkreślić należy zaangażowanie rodziców przy opracowaniu koncepcji zagospodarowania terenu wraz z projektem i aranżacją realizacji zadania.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group