Środa, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3795
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Projekt skierowany do mam

Czwartek, 18 kwietnia 2024, 6:35
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Projekt skierowany do mam
Fot. organizatorzy
Przed nami konferencja inaugurująca wojewódzki program edukacyjny dla przedszkoli pod tytułem „Laurka dla Mamy – Badajcie się drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy".

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Wałbrzychu w imieniu organizatorów programu edukacyjnego „Laurka dla Mamy – Badajcie się drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy” zaprasza na konferencję inaugurującą program w Wałbrzychu i w powiecie wałbrzyskim. Program objęli honorowym patronatem Wojewoda Dolnośląski oraz Prezes Dolnośląskiej Izby Lekarskiej.

Konferencja odbędzie się w piątek 19 kwietnia 2024 r. o godz. 11.00 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 1 w Wałbrzychu (ul. 1 Maja 105).

Od dziesięciu lat Dolnośląski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, Dolnośląskie Centrum Onkologii, Pulmonologii i Hematologii we Wrocławiu oraz Wojewódzka i Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne woj. dolnośląskiego
wspólnie z przedszkolami realizują działanie profilaktyczne z okazji Dnia Matki.

Cyklicznie przekazywano do przedszkoli laurki dla mam. Laurka każdego roku, oprócz życzeń, miała wydrukowane zaproszenie dla kobiet na badania cytologiczne. W tym roku, na podstawie pomyślnie zrealizowanej w Wałbrzychu pilotażowej edycji akcji „Laurka dla Mamy – Badajcie się drogie Mamy, bo my dzieci Was kochamy” organizatorzy proponują przedszkolom zmianę dotychczasowego działania w opracowany program edukacyjny. Przygotowano poradnik dla realizatora, dwa scenariusze zajęć edukacyjnych z dziećmi, kolorowankę edukacyjną oraz list intencyjny do kobiet z zaproszeniem do udziału w badaniach profilaktycznych. Kadra pedagogiczna i personel administracyjny przedszkoli to środowisko zawodowe w przeważającej większości reprezentowane przez kobiety, do których również zamierzają organizatorzy dotrzeć z przesłaniem profilaktycznym.

Twoja reakcja na artykuł?

1
20%
Cieszy
1
20%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
60%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group