Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 4503
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Projektu nie wprowadzono do obrad

Środa, 29 listopada 2023, 9:27
Autor: red
Wałbrzych: Projektu nie wprowadzono do obrad
Fot. użyczone
8 listopada 2023 roku Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miejskiej Wałbrzycha przekazał do Biura Rady projekt uchwały w sprawie ustanowienia roku 2024 – Rokiem Henryka Szwejcera.

Wg art. 20 ust. 6 ustawy o samorządzie gminnym na wniosek klubu radnych przewodniczący rady gminy jest obowiązany wprowadzić do porządku obrad najbliższej sesji rady gminy projekt uchwały, zgłoszony przez klub radnych, jeżeli wpłynął on do rady gminy co najmniej 7 dni przed dniem rozpoczęcia sesji rady. W trybie, o którym mowa w zdaniu pierwszym, każdy klub radnych może zgłosić nie więcej niż jeden projekt uchwały na każdą kolejną sesję rady gminy

Inicjatywę uchwałodawczą radni uzasadniali tym, że w zbliżającym się roku obchodzić będziemy 75 rocznicę śmierci Henryka Szwejcera (1886 - 1949) - człowieka, który swoją działalnością jako jeden z dyrektorów Dolnośląskiego Zjednoczenia Przemysłu Węglowego w Wałbrzychu przyczynił się do przejęcia po II wojnie światowej wałbrzyskich kopalń, ale stał się także symbolem prześladowań Polaków przez reżim komunistyczny.

| - Podczas sesji Rady Miejskiej w dniu 28 listopada projekt radnych PiS nie został jednak wprowadzony do porządku obrad, chociaż Klub korzystał z uprawnienia, w które wyposaża go samorządowa ustawa ustrojowa. Projekt nie narażał miasta na nowe wydatki, nie był też wyrazem sporu politycznego. Uczczenie postaci Henryka Szwejcera powinno być bowiem sprawą ponad podziałami. To kolejny zły sygnał płynący z Ratusza, ale mamy nadzieję, że radni zajmą się projektem podczas kolejnego posiedzenia - mówi dr Piotr Sosiński, Pełnomocnik Komitetu Prawa i Sprawiedliwości w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

11
22%
Cieszy
2
4%
Hahaha
2
4%
Nudzi
3
6%
Smuci
18
37%
Złości
13
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group