Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 3418
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Polska: Projekty domów z wejściem od południa a usytuowanie pomieszczeń

Czwartek, 7 kwietnia 2022, 22:03
Aktualizacja: 22:03
Autor: ARCHON+
Polska: Projekty domów z wejściem od południa a usytuowanie pomieszczeń
Fot. ARCHON+
Wybierając gotowe projekty domów, należy mieć na uwadze zgodność z wymogami działki oraz jej naturalnymi uwarunkowaniami lokalizacyjnymi. Działki, na których Inwestorzy realizują swoje wymarzone domy, są różne, wśród nich charakterystyczną grupę stanowią działki z wejściem od strony południowej. Wymagają wyboru właściwego projektu, który w odpowiedni sposób podkreśli i wykorzysta ich naturalne cechy, umożliwiając Inwestorowi budowę komfortowego domu z wygodnie rozplanowanym programem funkcji. Jaki powinien być układ pomieszczeń w domu z wejściem od południa, aby dom cieszył przyszłych mieszkańców?

Jaki projekt na działkę z wjazdem od południa będzie najlepszy?
Domy z wjazdem od południa to zazwyczaj bardzo reprezentacyjne projekty z przylegającym do ulicy ogrodem. Projekty domów z wjazdem od południa wykorzystują uwarunkowania działki, często podkreślają elewację wejściową, dają także możliwość aranżacji atrakcyjnej, frontowej strefy tarasowej, będącej efektownym przedłużeniem części dziennej. Taras w domach z wjazdem od południa może być wyeksponowany od strony południowej lub też zaprojektowany jako narożna przestrzeń relaksu od strony południowo – zachodniej bądź też zlokalizowany od strony elewacji północnej, co z pewnością spełni oczekiwania Inwestorów, którzy preferują bardziej zacienioną przestrzeń relaksacyjną na świeżym powietrzu.

Projektując rozkład pomieszczeń we wnętrzach domu z wjazdem od południa, należy wziąć pod uwagę wędrówkę słońca, aby jak najlepiej wykorzystać naturalne światło w ciągu dnia. Dzięki temu dom będzie odpowiadał na potrzeby domowników, zapewniając im komfortowe warunki do pracy i wypoczynku, ale także wpływając w pozytywny sposób na energooszczędność domu i koszty eksploatacyjne. Zazwyczaj w projektach z wejściem od południa, pomieszczenia strefy dziennej, w których domownicy spędzają dużo czasu, usytuowane są we frontowej części domu. Salon znajduje się wówczas po słonecznej stronie, na elewacji południowej, a część jadalniana i kuchenna z kolei na południowym wschodzie lub południowym zachodzie. Pomieszczenia dodatkowe, w tym gospodarcze, projektowane są po drugiej stronie domu, gdzie częściej panuje cień.

Co jeszcze jest ważne?
Usytuowanie garażu w domach z wejściem od południa

Inwestorzy, którzy posiadają działkę z wejściem od południa i planują budowę domu z garażem, powinni zwrócić uwagę na jego odpowiednie usytuowanie. O miejscu lokalizacji garażu będą decydować preferencje przyszłych domowników, ale także kształt działki i jej wielkość. Najważniejsze, aby wjazd do garażu oddzielić od strefy tarasu i części relaksacyjnej w ogrodzie, zachowując jednocześnie komfortową komunikację między częścią mieszkalną a garażem. Dzięki temu wnoszenie zakupów czy innych, niezbędnych rzeczy z garażu do domu będzie wygodne.

Lokalizacja drzwi wejściowych
Strefa wejściowa w wielu projektach domów jest wyraźnie podkreślona – często innym kolorem elewacji albo materiałem dekoracyjnym takim jak naturalna okładzina drewniana czy beton architektoniczny. To także dobre rozwiązanie w przypadku domów z wejściem od południa, a to najlepiej zaprojektować na elewacji frontowej lub z boku tego domu – wówczas projekt funkcjonalny wnętrza zakłada usytuowanie strefy dziennej od stron południowo wschodniej lub południowo zachodniej. Niejednokrotnie Inwestorzy posiadający działkę z wjazdem od południa, decydują się na boczną lokalizację wejścia do domu, dzięki czemu elewacja południowa może być w pełni wykorzystana na strefę dzienną.

Projekty domów ARCHON+ na działkę z wejściem od południa
W kolekcji domów Pracowni znajduje się cała gama projektów możliwych do realizacji na działkach z wejściem od południa. Ta szeroka oferta pozwoli znaleźć idealny projekt dostosowany do preferencji i budżetu Inwestora, wymogów i walorów działki oraz obowiązującego prawa. Wśród projektów ARCHON+ znajdują się gotowe projekty domów parterowych, projekty domów z poddaszem użytkowym, projekty domów na małe działki, projekty domów z garażem jednostanowiskowym i dwustanowiskowym, a także bez garażu. Warto wiedzieć, że każdy projekt z oferty Pracowni można zamówić również w odbiciu lustrzanym. Na Klientów, którzy potrzebują wsparcia w zakresie wyboru najlepszego projektu, czekają profesjonalni Doradcy, którzy na podstawie przesłanych informacji zaproponują takie projekty, które pozwolą w optymalny sposób wykorzystać uwarunkowania lokalizacyjne działki Inwestora, spełniając jego oczekiwania oraz wymogi zapisów lokalnego prawa. Zapraszamy na www.archon.pl

Twoja reakcja na artykuł?

1
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group