Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 3829
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Promocja tomiku poezji Wiesławy Kamińskiej

Sobota, 18 maja 2013, 17:36
Aktualizacja: 22:36
Autor: Michalina
Wałbrzych: Promocja tomiku poezji Wiesławy Kamińskiej
Fot. Michalina
16 maja, o godzinie 17 odbyła się uroczystość z okazji wydania pierwszego tomu poetyckiego autorstwa wałbrzyszanki, Wiesławy Kamińskiej. Autorka zbioru jest wieloletnią pracowniczką Muzeum w Wałbrzychu i to właśnie w muzealnych ogrodach miała ona okazję promować swoją książkę, spotkać się z przyszłymi czytelnikami, rodziną, przyjaciółmi oraz wieloma osobami, które wsparły wydanie tomiku pod tytułem „On i ja”.

Wiesława Kamińska od roku 1988 pracuje w dziale naukowo- oświatowym wałbrzyskiego muzeum, prowadzi między innymi różnego rodzaju zajęcia i warsztaty artystyczne dla dzieci i młodzieży. Jednak sztuki plastyczne to nie jedyny obszar jej zainteresowań- jest absolwentką Państwowego Studium Tańca dla instruktorów i choreografów i to między innymi taniec jest jej wielką pasją. Ponadto w 2002 roku Wiesława Kamińska założyła w Muzeum w Wałbrzychu Grupę Poetycko- Artystyczną „Errato”.

Jest członkinią działających na terenie ziemi wałbrzyskiej stowarzyszeń twórczych oraz Rzecznikiem Prasowym Stowarzyszenia Autorów Polskich w Wałbrzychu. A teraz nadeszła pora na ujawnienie kolejnej dziedziny, w której Wiesława Kamińska osiągnęła sukces- poezji. Jako zwyciężczyni konkursu stypendialnego, artystka miała możliwość wydania tomu poezji „On i ja” ze środków Gminy Wałbrzych, którego promocja miała miejsce w czwartek.

Uroczystości otworzył dyrektor wałbrzyskiego muzeum Jacek Drejer, który przedstawił bohaterkę całego spotkania i podziękował za liczne przybycie. Kilka słów powiedział również Roman Gileta- prezes Stowarzyszenia Autorów Polskich- Oddziału w Wałbrzychu, który wprowadził zgromadzonych w atmosferę poezji pióra Wiesławy Kamińskiej. Natomiast zasadniczej części spotkania przewodniczył, jak mówiła autorka promowanego zbioru, „ojciec chrzestny jej poezji”- Stanisław Zydlik, były dyrektor Muzeum w Wałbrzychu. Zarysował on krótko najważniejsze wątki z artystycznej i zawodowej biografii Wiesławy Kamińskiej, mówił o jej wielu pasjach i płaszczyznach, na których doskonale sobie radzi, opowiadał o jej pierwszych dniach pracy w muzeum i całym mnóstwie zalet, które pomagały jej spełniać się twórczo, a także zarażać swoimi zainteresowaniami ludzi wokół siebie.

-Kiedy zaczęliśmy organizować Wałbrzyskie Spotkania Poetyckie i powiem szczerze, że zazdrościłam- tak, zazdrościłam tym młodym ludziom, że oni piszą, naprawdę pięknie i nadszedł taki czas, dalsze spotkania, rozmowy z poetami. Wiedziałam, ze tak łatwo mi nie przejdzie i napisałam mój pierwszy wiersz pod tytułem „Magnolia”, to było rok 2005- opowiadała Wiesława Kamińska.

Wiersze odczytała Małgorzata Olkowska, a muzyczne przerywniki wykonał Kazimierz Łohunko. Utwory pełne intymnych wyznań, opisów relacji między dwojgiem ludzi i westchnień nad otaczającą rzeczywistością, zadumania autorki na pięknem, a zaraz nad trudem życia budziły podziw słuchaczy i wzruszały najbliższych poetce.

Na koniec Wiesława Kamińska podziękowała osobom, dzięki którym zbiór powstał, a następnie podpisywała tomiki swojego autorstwa odbierając gratulacje i wyrazy zachwytu od przybyłych na spotkanie. Można było również zakupić tomik „On i ja”, czy też dostać zredagowaną przez Piotra Jonka „Jednodniówkę” na temat Wiesławy Kamińskiej. Uroczystości zwieńczył poczęstunek i przyjęcie pełne rozmów na temat nowej wałbrzyskiej poetki i jej lirycznego startu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group