Poniedziałek, 18 stycznia
Imieniny: Małgorzaty, Piotra
Czytających: 2922
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Propozycja na wakacje – „Lato w Teatrze”

Sobota, 17 maja 2014, 6:25
Aktualizacja: 15:46
Autor: organizatorzy
Wałbrzych: Propozycja na wakacje – „Lato w Teatrze”
Fot. organizatorzy
Ponad 28 tys. zł na realizację projektu „Lato w Teatrze” otrzymał Wałbrzyski Ośrodek Kultury z Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie. Bezpłatne warsztaty odbędą się w WOK–u na Białym Kamieniu w terminie od 11 do 26 lipca. Stworzony zostanie zespół 40 – osobowy. Organizatorzy czekają na młodych, kreatywnych ludzi, w wieku od 12 do 20 lat. Zapisy już trwają.

Po raz czwarty WOK w Wałbrzychu zaangażował się w ogólnopolski projekt. W tym roku uczestnicy przygotują spektakl pt. „Odbicia światów”. Motywem przewodnim przedstawienia będzie lustro. Zjawisko odbicia oraz zwierciadła intrygowały ludzkość od niepamiętnych czasów, a objawy tego zafascynowania można znaleźć praktycznie w każdej kulturze i na gruncie każdej ze sztuk.

Sama struktura spektaklu będzie przywodzić na myśl wyjątkowy „gabinet luster” – każda ze scen i instalacji wizualno – dźwiękowych będzie swoistym krzywym zwierciadłem, w którym odbijać się będą marzenia, pomysły i obawy twórców, ale i decyzje podejmowane przez widzów. Wykorzystane zostanie zjawisko palindromów, czyli użycia wyrazów i zwrotów, które brzmią tak samo czytane od lewej do prawej i od prawej do lewej. Uczestnicy projektu będą podzieleni na 4 grupy: aktorską, muzyczną, scenograficzną oraz pomocniczo-dziennikarską.

„Lato w Teatrze” to dla młodych ludzi szansa na zdobycie nowych umiejętności, aktywne spędzenie wakacji, uruchomienie twórczego potencjału i rozwijanie wyobraźni, przeżycie niezapomnianej teatralnej przygody. Dwutygodniowe warsztaty odbywają się w 30 miastach w Polsce, młodzież poznaje „alfabet teatru” pod opieką profesjonalnych artystów.

Zapisy:

Formularz zgłoszenia należy dostarczyć osobiście do Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury, ul. Andersa 185, (pok. 6) lub wysłać mailem na adres joanna@wok.walbrzych.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group