Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 2870
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Propozycje na majowy weekend w Wałbrzychu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 29 kwietnia 2010, 8:06
Aktualizacja: 11:51
Autor: Dominika Krawczyk
Długi weekend można spędzić na zwiedzaniu muzeum lub obejrzeć spektakle prezentowane w Teatrze Dramatycznym
Fot. red
W piątek rozpoczyna się długi weekend. W tym roku, z uwagi na rozmieszczenie świąt, długi jest tylko z nazwy, nie mniej warto w tych dniach wyjść z domu. Zwłaszcza, że propozycji spędzenia wolnego czasu jest niemało i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie.

Weekend w piątek o 15.00 rozpocznie pokaz filmu dla dzieci „Elfy z Ogrodu Czarów”, który zostanie wyemitowany w Bibliotece nr 6 na Białym Kamieniu. Dorośli mają do wyboru występ kabaretu Pod Wyrwigroszem w Teatrze Zdrojowym (bilety 45 zł) lub dwa koncerty - Symfoniczny w Filharmonii lub poświęcony piosenkom Marka Grechuty w Teatrze Dramatycznym.

W sobotę w Książu rozpoczyna się XXII Festiwal Kwiatów i Sztuki. Tradycyjnie towarzyszyć mu będą liczne pokazy – „Teatr Prawdziwy”, sztuka tworzenia kaligrafii, szkoła florystyki, przedstawienie dla dzieci Teatr „William-Es” ,koncert Filharmonii Sudeckiej, występy bractwa rycerskiego i festyn okolicznościowy. Niedaleko, bo w książańskim Stadzie Ogierów w tym samym czasie odbywać się będzie Majówka. Pokazy powożenia, ujeżdżania, przejażdżki byczkami i wozami biesiadnymi oraz dancing na świeżym powietrzu, to tylko część atrakcji. Wieczorem na amatorów mocnych wrażeń czeka koncert zespołu „Defekt Mózgu” w Niezależnym Centrum Kultury (ul. Długa 5). Dla tych, którzy lubią potańczyć przy dźwiękach latynoskiej muzyki, idealną propozycją będzie Fiesta Havana w klubie A’ Propos (ul. Wieniawskiego 82). Ci, którzy przyjdą z osobą towarzyszącą, zamiast 15 zł za osobę zapłacą za parę tylko 20 zł.

Niedziela to kolejny dzień Festiwalu Kwiatów i Majówki w Stadzie. Nieco spokojniej będzie w Szczawnie-Zdroju, gdzie o 9.00 rano rozpoczyna się 27. Krajowy Konkurs Modeli Redukcyjnych. Na godzinę14.00 zaplanowano rozpoczęcie uroczystości związanych z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W ramach obchodów planowane jest bezpłatne zwiedzanie Muzeum, konkursy piosenki patriotycznej i konkurs na najciekawsze przebranie w barwach biało-czerwonych. Wieczorem o godzinie 19.00 w kościele pw. Św. Aniołów Stróżów rozpocznie się spektakl słowno-muzyczny pt. „Matka” do słów Karola Wojtyły. O godzinie 20.00 Club A’ Propos zaprasza na koncert Levandek Izba Blues Band, a o 21.00 w Klubie muzycznym K10 rozpocznie się Tentramade Night.

W niedzielę dla tych, których znudzą imprezy w Książu, dobrą alternatywą będzie Koncert z okazji Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Szczawnie-Zdroju o godzinie 16.30. Najważniejszym punktem dnia będą jednak obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji. Rozpocznie je uroczysty przemarsz z pl. Magistrackiego punktualnie o godzinie 12.00 pod kościół pw. Św. Aniołów Stróżów.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group