Czwartek, 18 kwietnia
Imieniny: Alicji, Bogusławy
Czytających: 6478
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Protest radnego

Czwartek, 19 sierpnia 2021, 10:13
Aktualizacja: 10:14
Autor: red
Wałbrzych: Protest radnego
Fot. archiwum
– W dniu 17 sierpnia 2021 roku jako członek Rady Społecznej Szpitala zwróciłem się do Marszałka Województwa Dolnośląskiego z protestem przeciw odwołaniu Pani Marioli Dudziak z funkcji Dyrektora – informuje radny miejski Anatol Szpur.

Szanowny Panie Marszałku,
sprawa dotyczy odwołania Pani M. Dudziak z funkcji Dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu.

Jako członek Rady Społecznej Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu stanowczo wnoszę protest przeciwko odwołaniu z funkcji Dyrektora Pani Marioli Dudziak. Jednocześnie oczekuję przywrócenia Pani Marioli Dudziak na stanowisko Dyrektora Szpitala.

Jako członek Rady Społecznej o sprawie dowiedziałem się z mediów, będąc na urlopie. Nie byłem informowany bezpośrednio o odwołaniu Pani Dyrektor ze stanowiska.

Rada Społeczna Szpitala na spotkaniach nie była również informowana o sprawie podjęcia próby utworzenia uruchomienia Centrum Zdrowia Psychicznego przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Wg publicznych wyjaśnień środowiska psychiatrów przyczyną braku realizacji tego projektu jest brak zgody podmiotów niepublicznych. Szpital dobrze realizuje swoje zadania, podejmuje projekty rozwijające ważne dziedziny ochrony zdrowia mieszkańców Subregionu Wałbrzyskiego. Dobrym przykładem jest podjęcie inicjatywy budowy pawilonu Oddziału Hematologii przy ulicy Sokołowskiego 4. Budowę tą zaopiniowała pozytywnie Rada Społeczna Szpitala na ostatnim posiedzeniu. Ze względu na brak decyzji Urzędu Marszałkowskiego o finansowaniu tego projektu Urząd Miejski w Wałbrzychu i Prezydent Wałbrzycha podjęli takie zobowiązanie.

Jako członek Rady Społecznej pracę Pani Dyrektor oceniam pozytywnie. Warto wspomnieć, że Pani M. Dudziak pracuje w szpitalu 35 lat, a funkcję dyrektora pełni ponad 16 lat. Przez wszystkie te lata, w mojej ocenie, była bardzo dobrym dyrektorem, dbającym w szczególności o interes placówki, jej rozwój i zdrowie mieszkańców Wałbrzycha. Warto wspomnieć, że bilans roczny placówki w ostatnich latach był dodatni, mimo braku realnego wsparcia finansowego ze strony Urzędu Marszałkowskiego.

Po Państwa decyzji o odwołaniu Pani M. Dudziak z funkcji dyrektora w Wałbrzychu, podniosła się fala protestów, będących głosem nie tylko personelu, ale również lokalnego społeczeństwa, ponieważ szpital ten jest jedną z najważniejszych placówek leczniczych w regionie.

Dlatego wnoszę o rozpatrzenie mojego protestu przeciwko odwołaniu z funkcji dyrektora Specjalistycznego Szpitala im. dra Alfreda Sokołowskiego w Wałbrzychu i przywrócenie Pani Marioli Dudziak na stanowisko Dyrektora Szpitala.

Anatol Szpur

Twoja reakcja na artykuł?

11
24%
Cieszy
15
33%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
5
11%
Złości
12
27%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (19)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group