Sobota, 1 kwietnia
Imieniny: Grażyny, Ireny
Czytających: 4529
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Protest samorządowców

Czwartek, 10 grudnia 2020, 8:33
Aktualizacja: 8:46
Autor: JAZ
Wałbrzych/REGION: Protest samorządowców
Fot. JAZ
Utrata środków unijnych dla samorządów, w tym również przez Wałbrzych, byłaby dla Polski katastrofą. Takie jest jednak stanowisko władz Unii Europejskiej, która chce w ten sposób pokazać, że nie zgadza się z postawą rządów krajowych, które chcą zawetowania unijnego budżetu. Wśród nich jest niestety Polska.

Dlaczego to takie ważne? Unijne środki sprawiły że nasze lokalne podwórko zmieniło się w wielu miejscach nie do poznania. Aglomeracja Wałbrzyska w ciągu ostatnich 5 lat otrzymała na własne inwestycje blisko miliard złotych. Pozwoliło to remontować całe dzielnice. Budowano nowe drogi, inwestowano w programy oczyszczania miast, powietrza. Budowano obiekty kulturalno-sportowe.
- Gdyby nie wsparcie finansowe Unii Europejskiej region wałbrzyski wyglądałby dziś zupełnie inaczej. Parki, drogi, szkoły, przedszkola, obiekty sportowe i wiele innych niezwykle ważnych projektów nie miałoby szansy realizacji. Z samego ZITu Aglomeracji Wałbrzyskiej pozyskaliśmy dla regionu łącznie 598,1 mln zł. Dzisiaj wspólnie z samorządowcami regionu zaapelowaliśmy do rządu o rozsądek i niewetowanie budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027. Weto pozbawi nas szans na lepsze życie – mówią samorządowcy.

Biorąc pod uwagę fakt, że oczekujemy kolejny środków w ramach kolejnych programów oraz projektu Sudety 2030, sytuacja polskich samorządowców jest szalenie trudna.
- W przypadku naszego miasta weto oznacza brak Funduszu Sprawiedliwej Transformacji. Mam tu na myśli od 1,5 do 2 mld złotych dla całego regionu wałbrzyskiego. To jest pozbawienie naszego miasta, innych samorządów, ale także zwykłych ludzi szans skorzystania z perspektywy lepszego życia. W najbliższych dniach na wszystkich obiektach publicznych zawisną flagi Polski i Unii Europejskiej. Chcemy pokazać, że jesteśmy za tym, aby być w Unii Europejskiej i jesteśmy za tym, żeby skorzystać ze środków, które Wałbrzychowi kiedyś obiecano i nigdy tych obietnic nie zrealizowano. Zachęcam Państwa do wywieszenia flagi i manifestowania swojego poparcia dla naszej obecności w UE – tłumaczy prezydent Roman Szełemej.

Twoja reakcja na artykuł?

48
48%
Cieszy
18
18%
Hahaha
2
2%
Nudzi
2
2%
Smuci
8
8%
Złości
21
21%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (57)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group