Poniedziałek, 18 października
Imieniny: Juliana, Łukasza
Czytających: 2978
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Protestowali przeciwko "ACTA 2"

Sobota, 23 marca 2019, 15:20
Aktualizacja: 15:22
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Protestowali przeciwko "ACTA 2"
Fot. Robert Bajek
Na Placu Magistrackim odbył się dzisiaj protest przeciwko dyrektywie o prawach autorskich, znanej jako "ACTA 2", ograniczającej dostęp do niektórych informacji w internecie.

"ACTA 2" to dyrektywa unijna, dotycząca praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, która w swoim założeniu miała zaktualizować przepisy chroniące prawa autorskie. Jednak znajdują się w niej również zapisy, które nakładają obowiązek wprowadzenia mechanizmów automatycznej cenzury treści pojawiającej się na portalach i w aplikacjach internetowych. Automatyczną, prewencyjną cenzurą będą mogły zostać objęte dowolne treści, a o tym co będzie podlegało cenzurze zadecydują politycy. To właśnie jest podstawą do protestów - takich jak ten, który dzisiaj zorganizowano w Wałbrzychu.

Organizatorzy protestu przekonywali, że plan wprowadzenia przez Unię Europejską deklaracji "ACTA 2" spowoduje zniewolenie informacyjne, przywróci cenzurę, a obywatele będą mieli dostęp tylko do tych informacji, które aktualnie rządzący zdecydują się im udostępnić. Namawiali też do walki o wolność w internecie i o swobodny, niecenzurowany dostęp do wszelkich informacji.

Twoja reakcja na artykuł?

6
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group