Poniedziałek, 2 października
Imieniny: Dionizego, Sławomira
Czytających: 5931
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Protestują przeciwko nepotyzmowi

Poniedziałek, 5 lipca 2021, 12:33
Aktualizacja: 13:34
Autor: PAW
Wałbrzych: Protestują przeciwko nepotyzmowi
Fot. Izabela Katarzyna Mrzygłocka
Dziś posłowie Tomasz Siemoniak i Izabela Katarzyna Mrzygłocka oraz senator Agnieszka Kołacz–Leszczyńska zwołali konferencję prasową przed siedzibą WSSE na temat nieprawidłowości, do jakich ma dochodzić w spółce.
- Najgorszą chorobą polskiej polityki jest nepotyzm i obsadzanie stanowisk po linii partyjnej osobami bez kompetencji - mówi poseł Tomasz Siemoniak. - Rak nepotyzmu dotyka również WSSE. Od dawna zajmujemy się tym tematem i zgłaszamy sprawy nieprawidłowości, ale odpowiednie służby państwowe nie chcą zająć się tymi zgłoszeniami.

Tomasz Siemoniak mówił również o aferze mailowej związanej z posłem Michałem Dworczykiem. Posłanka Izabela Katarzyna Mrzygłocka wspomniała również o tych mailach i uważa, że ujawnianie ich treści przez osoby, które do tych maili dotarły, jest kompromitacją dla posła Dworczyka. Posłanka mówiła również o listach i mailach oraz informacjach napływających od pracowników WSSE, którzy wskazują na postać obecnego prezesa WSSE jako osoby niekompetentnej.

- Opisują oni w liście niekompetencje oraz tragiczną postać prezesa WSSE - mówi posłanka Mrzygłocka. - Pracownicy mówią o tańczącym prezesie, który zamyka się w gabinecie, z którym nie ma możliwości porozumienia, który nie chce spotykać się z inwestorami anglojęzycznymi, bowiem nie zna on tego języka.

Senator Agnieszka Kołacz-Leszczyńska mówiła z kolei o unijnych środkach, które PiS dystrybuuje niesprawiedliwie i wyróżnia samorządy, w których rządzą partyjni działacze Prawa i Sprawiedliwości.

- PiS powinien przestać kombinować w Wałbrzychu, przestać kombinować z wałbrzyską Toyotą. Pracownicy wałbrzyskiej Toyoty marzą, żeby mail ministra Dworczyka do premiera o wygaszeniu fabryki był fałszywką obcych służb. Tylko cyniczni hakerzy mogli przecież wpisać do maila ministra sugestię przeniesienia zakładu do innego miasta i kombinację z samochodem elektrycznym - kończy Tomasz Siemoniak.

Twoja reakcja na artykuł?

7
12%
Cieszy
24
40%
Hahaha
4
7%
Nudzi
2
3%
Smuci
4
7%
Złości
19
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group