Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 3347
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przebrnęli przez eliminacje Podwórkowej Ligi Mistrzów AW

Poniedziałek, 18 lipca 2016, 15:24
Aktualizacja: 15:26
Autor: PAW
Wałbrzych: Przebrnęli przez eliminacje Podwórkowej Ligi Mistrzów AW
Fot. użyczone
Do niedzieli 17 lipca odbyło się dziewięć eliminacji do wielkiego finału Podwórkowej Ligii Mistrzów Aglomeracji Wałbrzyskiej.

Rozgrywki eliminacyjne przeprowadzono do tej pory w takich miejscowościach jak: Wałbrzych, Nowa Ruda, Szczawno Zdrój, Głuszyca i Mieroszów, Walim, Czarny Bór, Stare Bogaczowice. Najwięcej drużyn wystartowało w Wałbrzychu (11), Boguszowie Gorcach (11), Szczawnie Zdroju (12). Tuż za nimi uplasowała się Głuszyca. Frekwencja dopisywała, choć w przeciwieństwie do poprzednich lat, prym wiodły drużyny w starszych rocznikach. Jak co roku w Boguszowie Gorcach zagrały dziewczyny, świetnie radząc sobie w rozgrywkach przeciwko męskim ekipom. Natomiast zmagania drużyn w Starych Bogaczowicach zostały przełożone z piątku na niedzielę z powodu opadów deszczu.
- Tak udanych eliminacji nie udałoby się zorganizować, gdyby nie profesjonalna pomoc i zaangażowanie działaczy sportowych i pracowników w gminach - podkreślają organizatorzy.

W ciągu dwóch tygodni eliminacji rozegrano łącznie 96 meczów, w których strzelono 274 gole. Wszystko to za sprawą 68 drużyn, które tę część turnieju mają już za sobą.

Zwycięzcy finału w swoich kategoriach oprócz nagród otrzymają plakaty z autografem Piotra Zielińskiego, piłkarza reprezentacji Polski, który jest ambasadorem sportowym turnieju. Piotr Zieliński życzy także powodzenia na finałach najlepszym ekipom na stronie facebook turnieju.

Zdjęcia, filmy, sprawozdania można śledzić na stronie: https://web.facebook.com/PodworkowaLigaMistrzowAglomeracjiWalbrzyskiej

Patronat honorowy sprawują: Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej, Senator RP Wiesław Kilian i Poseł na Sejm RP Agnieszka Kołacz-Leszczyńska, która jednocześnie zaangażowała się w realizację tej sportowej imprezy. Warto dodać, iż w organizację tegoż niezwykłego przedsięwzięcia włączyli się także włodarze gmin, w których odbyły się eliminacje, jak również pracownicy i działacze sportowi.

Organizatorami turnieju są: Radny Rady Miejskiej Wałbrzycha - Anatol Szpur, Fundacja „Z Całego Serca”, Aqua – Zdrój.

Partnerzy Turnieju: Gmina Mieroszów, Miasto Nowa Ruda, Gmina Szczawno Zdrój, Gmina Stare Bogaczowice, Gmina Boguszów – Gorce, Gmina Walim, Gmina Czarny Bór, Gmina Głuszyca i Miasto Wałbrzych.

Fundatorami nagród są: Decathlon Szczawno Zdrój, Aqua-Zdrój, Górnik Wałbrzych, Zamek Książ i Szkółka Piłkarska Due Soccer ze Świebodzic.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group