Sobota, 1 października
Imieniny: Danuty, Igora, Remigiusza
Czytających: 2472
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Czarny Bór: Przebudowa drogi powiatowej w Czarnym Borze na finiszu

Wtorek, 9 października 2018, 15:55
Aktualizacja: 15:58
Autor: red
REGION, Czarny Bór: Przebudowa drogi powiatowej w Czarnym Borze na finiszu
Fot. użyczone
Prace związane z przebudową drogi powiatowej 3367D w gminie Czarny Bór dobiegły końca i przywrócony został ruch dwukierunkowy, z ograniczeniem dopuszczalnego tonażu do 5 ton.

Inwestycja, prowadzona wspólnie przez Powiat Wałbrzyski oraz gminę Czarny Bór, miała na celu poprawę warunków życia mieszkańców poprzez wyprowadzenie z centrum gminy ruchu ciężarowego, a także zwiększenie dostępności do usług publicznych i miejsc pracy. W ramach inwestycji przebudowano ok 1,5 km drogi powiatowej oraz ok 148 m drogi gminnej. Inwestycja jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.
- Droga i chodniki są już praktycznie gotowe, przywrócono już normalny ruch dwukierunkowy. Czekamy na wyznaczenie terminu odbioru robót od wykonawcy. Cieszę się, że ta inwestycja doszła do skutku, bo transport urobku z pobliskiej kopalni melafiru był dla mieszkańców bardzo uciążliwy, bali się oni również o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży, uczącej się w Zespole Szkolno – Przedszkolnym. Dlatego gorąco wspierałem pomysł przebudowy tej drogi od początku, jak tylko się pojawił. Jestem dumny, że w trakcie tej kadencji Rady Powiatu udało się zrealizować tyle inwestycji w naszej gminie. Mam nadzieję, że kolejna Rada będzie kontynuować nasze projekty. Złożyłem do projektu budżetu na 2019 rok wniosek o zabezpieczenie środków na modernizację drogi powiatowej nr3367D w Witkowie - powiedział Stanisław Janor -Członek Zarządu Powiatu Wałbrzyskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
20%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
20%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group