Środa, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 2949
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami 2. Dolnośląski Festiwal Ognia

Poniedziałek, 28 sierpnia 2017, 12:53
Aktualizacja: 12:56
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Przed nami 2. Dolnośląski Festiwal Ognia
Fot. Robert Bajek
W dniach 2 i 3 września w Wałbrzychu odbędzie sie 2. Dolnośląski Festiwal Ognia.

Organizatorem 2. Dolnośląskiego Festiwalu Ognia jest Stowarzyszenie WOK - Więcej O Kulturze. W Festiwalu udział biorą osoby i grupy zajmujące się kuglarstwem, fire show – teatrem ognia, sztuką tańca z płonącymi rekwizytami i rożnego rodzaju efektami pirotechnicznymi. W ramach Festiwalu zorganizowane zostaną warsztaty kuglarsko – techniczne dla uczestników i publiczności. Podczas imprezy zaplanowano pokazy solowe i grupowe, będzie też bitwa taneczna, gry i zabawy kuglarskie, oraz konkurs, którego pula nagród wynosi 3 tysiące złotych.

- Dolnośląski Festiwal Ognia jest organizowany po raz drugi. W ubiegłym roku był finansowany ze środków Urzędu Marszałkowskiego, w tym roku projekt Stowarzyszenia Więcej O Kulturze, współpracującego z WOK-iem, został dostrzeżony przez Miasto Wałbrzych i to właśnie z Gminy otrzymaliśmy dofinansowanie na zorganizowanie tego wydarzenia. Dolnośląski Festiwal Ognia to pokazy, to warsztaty, to również bardzo ciekawa gra paragrafowa. To duże, choć młode wydarzenie. Jedyne w swoim rodzaju na Dolnym Śląsku. W tym roku do nas, do Wałbrzycha przyjedzie kilkudziesięciu kuglarzy z całej Polski - powiedział Jarosław Buzarewicz - dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

W sobotę 2 września o godzinie 17.00 na stadionie przy ulicy Kusocińskiego w dzielnicy Piaskowa Góra zorganizowana zostanie gra paragrafowa "Pierwsze zlecenie", przygotowana przez stowarzyszenie miłośników fantastyki - tu gracze będą mogli wcielić się w postać Wiedźmina, następnie odbędą się otwarte warsztaty kuglarskie a od godziny 19.30 - konkurs solowy i grupowy, oraz pokazy fire show. W niedzielę 3 września w siedzibie WOK i na stadionie odbędą się zamknięte warsztaty grupy IRRBLOSS.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group