Niedziela, 26 marca
Imieniny: Larysy, Teodora
Czytających: 2802
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami 25. finał WOŚP

Poniedziałek, 9 stycznia 2017, 14:13
Aktualizacja: Wtorek, 10 stycznia 2017, 11:10
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Przed nami 25. finał WOŚP
Fot. Robert Bajek
Pokazy, prezentacje, porady, koncerty i przede wszystkim licytacje – to elementy zbliżającego się 25. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

O szczegółach wałbrzyskiego finału WOŚP mówili dzisiaj podczas konferencji prasowej w siedzibie Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha, Jarosław Buzarewicz - dyrektor WOK, oraz zaangażowani w akcję przedstawiciele ZHP, policji, straży pożarnej, stowarzyszenia Moto-Weteran, WOPRu, RCKiK i placówek medycznych.

- Kwestować będziemy od wczesnych godzin porannych. 225 wolontariuszy będzie kwestować na ulicach i w marketach. Jednym z wolontariuszy będzie prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Sercem tegorocznej Orkiestry będzie Stara Kopalnia, ale nie tylko. Grać będziemy również w Galerii Victoria. Będzie muzyka, taniec, Minersi, profilaktyka zdrowia, przepiękne, zabytkowe auta, motory i wiele atrakcji, kończąc na widowiskowym światełku do nieba - taniec ognia w połączeniu z elementami pirotechnicznymi to tak naprawdę tylko część atrakcji, które przewidzieliśmy na ten dzień. Szczegółowy program prezentujemy na fanpage'u WOK i na stronie internetowej wok.walbrzych.pl. To wszystko będzie oczywiście przeplatane licytacjami - powiedział Jarosław Buzarewicz - dyrektor WOK.

Podczas imprezy, która rozpocznie się w niedzielę, 15 stycznia, o godzinie 12.00 na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu odbędą się między innymi badania EKG, konsultacje podologa, pomiar poziomu glukozy, konsultacje fryzjerskie i kosmetyczne, badanie PH organizmu i analiza składu ciała, badanie słuchu, będzie nauka udzielania pierwszej pomocy, występy artystyczne laureatów konkursu "Wałbrzych ma Talent", pokazy taneczne grup WOK, Zespołu Pieśni i Tańca "Wałbrzych", Szkoły Tańca "Cordex", teatru "Żarówka" i teatru "Jestem Hej", będzie koncert "Moonkite" i gwiazdy wieczoru - "Nullo i Pork", prezentacja drużyny "Miners Kreause Wałbrzych" i BWS Cheerleadres, oraz światełko do nieba i pokaz tańca ognia w wykonaniu Grupy Ognia "Impuls".

- Od wielu lat, jeszcze jako lekarz i dyrektor szpitala, angażowałem się w Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. W ubiegłym roku chodziłem i zbierałem do puszki na Podzamczu, Pisakowej Górze i w Śródmieściu. W tym roku też będę zbierał. Należy pielęgnować tę inicjatywę, wspierać w każdym możliwym miejscu i w każdy sposób - powiedział Roman Szełemej - prezydent Wałbrzycha.

Wśród przedmiotów na licytacji pojawią się między innymi: unikatowe, wałbrzyskie, złote serduszko, przygotowane przez mistrza złotnictwa Grzegorza Śmigla, lot szybowcem, kurs na prawo jazdy kat. B, góra Chełmiec, pobyt w Tatrach, implant zęba, jazda ulicami Wałbrzycha na sygnale samochodem straży miejskiej, kilkadziesiąt oryginalnych aniołów czy fotografie lotnicze air to air. Licytacja złotego serduszka odbędzie się o godzinie 18.30 - bezpośrednio przed występem gwiazdy wieczoru - "Nullo i Pork".

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group