Czwartek, 1 czerwca
Imieniny: Jakuba, Konrada
Czytających: 4602
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami 26. Finał WOŚP

Wtorek, 9 stycznia 2018, 16:01
Aktualizacja: Środa, 10 stycznia 2018, 10:31
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Przed nami 26. Finał WOŚP
Fot. Robert Bajek
Już w najbliższą niedzielę odbędzie się 26. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. O szczegółach wałbrzyskiej edycji imprezy mówili dzisiaj podczas konferencji prasowej przedstawiciele organizatorów i instytucji wspierających to wydarzenie.

- Bawimy się w Starej Kopalni. Bawią się dzieci, bawi się młodzież, bawią się również dorośli. Będą zorganizowane strefy zabaw dla dzieci, będzie tyrolka, koncerty a tegoroczny finał zakończymy około godziny 20.00 światełkiem do nieba, czyli pokazem pirotechnicznym nad Starą Kopalnią. Oczywiście najważniejszym elementem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy są licytacje, których będzie bardzo dużo. To co licytujemy można zobaczyć odwiedzając stronę wok.walbrzych.pl - powiedział Jarosław Buzarewicz - dyrektor Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury.

Wałbrzyska edycja 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbędzie się 14 stycznia w godzinach od 14.00 do 20.00 na terenie Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia. Tradycyjnie Finał WOŚP to różnego rodzaju atrakcje: pokazy, animacje, prezentacje, koncerty, ale przede wszystkim licytacje. W tym roku będzie można licytować między innymi obraz wykonany z 3000 guzików, pierścionek z brylantem, anioły z Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Anioły - muśnięcie skrzydeł", książkę z autografem Dalajlamy, fotel Rektora PWSZ, zaproszenia na zajęcia w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury, vourery na wycieczki i różnego rodzaju usługi, górę Chełmiec, pióro z grawerem od Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka czy kartę VIP do Aqua Zdroju. Pełna lista przedmiotów, które trafią na licytację znajduje się na stronie internetowej Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury. Warto dodać, że lista przedmiotów i usług cały czas się powiększa i jest na bieżąco aktualizowana.

Podczas Finału WOŚP oczywiście nie zabraknie unikatowego złotego serduszka, którego wykonawcą jest mistrz złotnictwa Grzegorz Śmigiel. Od samego rana na terenie naszego miasta kwestować będzie przeszło 220 wolontariuszy. Warto przypomnieć, że co roku jednym z kwestujących jest prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej, który w tym roku również będzie zbierał pieniądze dla WOŚP. Dodatkowo w ramach akcji na terenie Starej Kopalni pojawią się zawodnicy Miners Krause Wałbrzych, NZOZ Piaskowa Góra przygotował pakiet badań i porad medycznych, na terenie Starej Kopalni będzie można oddać krew, WOPR wykona pokaz pierwszej pomocy, Straż Miejska wystawi patrol konny, Muzeum Porcelany przygotowało dla zwiedzających specjalne pakiety muzealne a odwiedzający zamiast kupować bilet będą mogli wrzucić pieniądze do puszki i zasilić w ten sposób fundusz WOŚP. Około godziny 18.30 na scenie pojawi się gwiazda wieczoru - zespół Łzy. Zakończeniem 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będzie pokaz pirotechniczny.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (27)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group