Wtorek, 27 października
Imieniny: Iwony, Sabiny
Czytających: 2886
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Przed nami kolejna edycja festiwalu "Nie tylko Gospel"

Wiadomości: REGION, Mieroszów
Czwartek, 29 czerwca 2017, 7:33
Autor: red
Fot. organizatorzy
W dniach 7–9 lipca w przepięknie położonym niewielkim miasteczku Mieroszowie u podnóża Gór Suchych, odbędzie się kolejny – IV Festiwal im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel”.

W trakcie 3-dniowego Festiwalu, Mieroszów staje się miastem muzyki i gości wybitnych artystów. To niezwykła uczta dla każdego konesera, ale także każdego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego i nie tylko.

To okazja do zatracenia się w dźwiękach wspaniałej muzyki, oderwanie się od szarej rzeczywistości, obcowanie z kulturą, ale przede wszystkim okazja do integracji i wspólnego przeżywania czegoś pięknego.

W tym roku program Festiwalu „Nie tylko Gospel” jest niezwykle bogaty i z pewnością każdy z odbiorców będzie mógł znaleźć coś dla siebie.

IV Festiwal im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko Gospel” rozpocznie się 7 lipca 2017, w piątek o godz. 18 00 w Rynku w Mieroszowie Musztrą paradną i Koncertem Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu pod dowództwem Dyr. Komisarza Adam Witiwa, a następnie o godz. 19.00 w Sali Spotkań im. Włodka Szomańskiego w Mieroszowskim Centrum Kultury wykonana zostanie „Litania do Polskich Świętych – Santo Subito”, do której muzykę skomponował właśnie – Włodzimierz Szomański – na którego cześć zrodził się pomysł i idea zorganizowania Festiwalu, słowa napisał – Dariusz Czajkowski, a Litanię wykonają : Zespól Spirituals Singers Band oraz gościnnie – Chór Irysy.

8 lipca 2017 w sobotę o godz. 11.00 w Sali spotkań MCK będą miały miejsce Warsztaty wokalne dla uczestników Konkursu Wokalnego, o godz. 18.00 odbędzie się drugi etap przesłuchań Konkursu Wokalnego o „Szklanego Szomola” Mieroszów 2017, Recital laureatki Konkursu 2016 – Malwiny Jańty, Ogłoszenie wyników konkursu. Specjalnym gościem Festiwalu i jednocześnie członkiem Jury będzie Tomasz Oświeciński znany polski aktor, który zaszczyci w tym roku swoją obecnością.

Festiwal zakończy się 9 lipca 2017 w niedzielę o godz. 18.00 w Sali Spotkań MCK koncertem „Musicale, musicale…”, w programie, którego znajdą się fragmenty największych światowych musicali – koncert solistów Teatru Muzycznego im. D. Baduszkowej z Gdyni pod Opieką artystyczną – Ren Gosławskiej przeniesie wszystkich widzów w niezapomnianą muzyczną podróż…

Podczas festiwalu nie zabraknie również Olgi Szomańskiej- córki zmarłego artysty, wokalistki, aktorki, laureatki SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość”
(z oratorium „Tu esPetrus” Piotra Rubika). Absolwentki Państwowego Liceum Muzycznego we Wrocławiu, która na swoim koncie ma liczne role w spektaklach dramatycznych i musicalach m.in.: w „Miss Saigon” i „Grease” w Teatrze Roma, „Kwiatach we włosach”, „Missa Gospel’s” oraz spektaklach Teatru Rampa, z którym była związana w latach 2003-2015 („Sztukmistrz z Lublina”, „Złota Kaczka”, „Pinokio” i wiele innych). A od 2014 roku związana z serialem „M jak miłość”, w którym gra rolę przesympatycznej Marzenki Laskowskiej wraz z Tomaszem Oświecińskim. Serialowa para zasiądzie w Jury konkursu o „Szklanego Szomola”.

Nad całością czuwać będzie Elżbieta Szomańska Dyrektor Artystyczny Festiwalu, dobry duch i przyjaciel wszystkich artystów oraz młodych wykonawców, którzy przyjadą zmierzyć się w konkursie.

Serdecznie zapraszamy na tegoroczną edycję Festiwalu, nie zabraknie niespodzianek, wspaniałych doznań, wzruszeń, emocji…

Festiwal co roku podnosi swoją rangę i przyciąga coraz to znakomitsze gwiazdy, a także młode talenty wokalne, które mogą szlifować swój wokal pod okiem profesjonalistów.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group