Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 4135
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przed nami kolejny Festiwal Reżyserii Filmowej

Środa, 1 maja 2019, 8:37
Aktualizacja: 10:34
Autor: red.
Wałbrzych: Przed nami kolejny Festiwal Reżyserii Filmowej
Fot. red.
12. Festiwal Reżyserii Filmowej odbędzie się w Wałbrzychu w dniach od 1 do 7 czerwca. Wszystkie festiwalowe atrakcje i aktywności zlokalizowane będą w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia.

W ramach 12. Festiwalu Reżyserii Filmowej zaplanowano projekcie filmów konkursowych, monodramy, spotkania z reżyserami i aktorami, recitale i uroczyste Gale. Program Festiwalu Reżyserii Filmowej, którego Dyrektorem Naczelnym jest Stanisław Dzierniejko, wygląda następująco:

1 czerwca o godzinie 14.00 wyemitowany zostanie film konkursowy „7 uczuć” w reżyserii Marka Koterskiego. Po filmie odbędzie się spotkanie z reżyserem oraz aktorami: Małgorzatą Bogdańską, Gabrielą Muskałą, Michałem Koterskim i Sonią Bohosiewicz. O godzinie 19.00 rozpocznie się uroczysta Gala otwarcia 12. FRF, którą poprowadzą Sonia Bohosiewicz i Michał Koterski. Podczas Gali nastąpi wręczenie nagrody Kryształowego Dzika Markowi Koterskiemu za wybitne osiągnięcia w reżyserii filmowej. Będzie też program artystyczny - „10 sekretów Marilyn Monroe” – recital w wykonaniu Soni Bohosiewicz. Nie zabraknie festiwalowego tortu i lampki wina.

2 czerwca o godzinie 16.00 wyświetlony zostanie film konkursowy "Wilkołak” w reżyserii Adriana Panka, a na godzinę 19.00 zaplanowano monodram w wykonaniu Gabrieli Muskały „Podróż do Buenos Aires". 3 czerwca o godzinie 11.00 nastąpi spotkanie: Edukacja Filmowa Młodzieży, a o 16.00 projekcja filmu konkursowego „Fuga” w reżyserii Agnieszki Smoczyńskiej. Po filmie odbędzie się spotkanie z scenarzystką i odtwórczynią roli głównej Gabrielą Muskałą, natomiast na godzinę 19.00 zaplanowano monodram w wykonaniu Małgorzaty Bogdańskiej - „Nie lubię Pana, panie Fellini”.

4 czerwca o godzinie 11.00 kolejna Edukacja Filmowa Młodzieży, o 16.00 pokaz filmu konkursowego „Zimna wojna” w reżyserii Pawła Pawlikowskiego, a o godzinie 19.00 spektakl komediowy z udziałem Piotra Gąsowskiego, Katarzyny Skrzyneckiej, Magdaleny Margulewicz i Jakuba Przebindowskiego „Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania”. 5 czerwca o godzinie 12.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury odbędzie się spotkanie z Bronisławem Cieślakiem, odtwórcą roli głównej w serialu „07 zgłoś się”, o 16.00 wyemitowany zostanie film konkursowy „53 wojny” w reżyserii Ewy Bukowskiej, następnie odbędzie się spotkanie z reżyserką i odtwórczynią roli głównej Magdaleną Popławska, a o godzinie 19.00 recital w wykonaniu Mariusza Kiljana „20 najśmieszniejszych piosenek na świecie”.

6 czerwca o godzinie 12.00 w Wałbrzyskim Ośrodku Kultury zaplanowano spotkanie z Krystyną Podleską, odtwórczynią jednej z głównych ról w kultowym filmie „Miś”, o 16.00 pokaz filmu konkursowego „Jak pies z kotem” w reżyserii Janusza Kondratiuka, a o godzinie 19.00 monodram w wykonaniu Krystyny Podleskiej „Mój boski rozwód". 7 czerwca - ostatniego dnia Festiwalu o godzinie 19.30 odbędzie się Gala zamknięcia 12. FRF, którą poprowadzą Małgorzata Kożuchowska i Janusz Chabior. Podczas Gali odbędzie się wręczenie nagrody Kryształowego Dzika za twórczą współpracę aktora z reżyserem i wręczenie nagrody Złotego Dzika dla zwycięzcy konkursu. Nie zabraknie festiwalowego tortu i lampki wina, zaplanowano też program artystyczny - „Pamiętajmy o poetach” – recital w wykonaniu Piotra Machalicy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group