Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2780
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Walim: Przed nami Turniej Rycerski

Wtorek, 21 maja 2013, 8:50
Aktualizacja: 8:55
Autor: PAW
REGION, Walim: Przed nami Turniej Rycerski
Fot. red
W imieniu wychowanków i pracowników Zespołu Placówek Resocjalizacyjnych w Walimiu, zapraszamy na VI Turniej Rycerski, który odbędzie się 22 maja na Zamku Grodno w Zagórzu Śląskim.

Szukając wzorców osobowych, do których można odwołać się w pracy wychowawczej, sięgamy po postacie, będące od dawien dawna ucieleśnieniem honoru i męstwa. W rycerskich legendach i opowieściach ożywają bohaterowie nie tylko dzielnie walczący ze smokami, ale również stojący w obronie słabszych i poniżanych, zawsze gotowi nieść pomoc potrzebującym. Honor jest dla nich wartością najwyższą. Barwni rycerze sprzed wielu setek lat z łatwością odnajdują drogę do dziecięcej wyobraźni. Stają się inspiracją do bycia lepszym i wpływają na świat wartości. Przygotowany Turniej Rycerski jest próbą połączenia zabawy z elementami wychowawczymi zawartymi w średniowiecznych legendach.

Turniej organizowany jest dla młodzieży przebywającej w placówkach resocjalizacyjnych oraz domach dziecka. W tym roku Turniej Rycerski ma charakter międzynarodowy. Uczestniczyć w nim będą dzieci i nauczyciele z Schule am Rosengarten w Neustadt. W trakcie całej imprezy oceniane będą m.in. takie konkurencje jak:

- pokaz mody średniowiecznej;

- pokaz tańca średniowiecznego;

- inscenizacja teatralna;

- konkurencje sprawnościowe;

- oraz wiele innych.

Turniej rozpoczyna się o godzinie 10.30 - 22 maja na Zamku Grodno. Zakończenie turnieju planowanie jest na godz. 16.00.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group