Piątek, 24 marca
Imieniny: Katarzyny, Marka
Czytających: 4751
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Przed Tobą najważniejsze zagadnienia, dotyczące podatku u źródła

Czwartek, 9 lutego 2023, 6:37
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Przed Tobą najważniejsze zagadnienia, dotyczące podatku u źródła
Fot. użyczone
Podatki to temat rzeka niemający końca. Wielu przedsiębiorców regularnie dowiaduje się o nowych zobowiązaniach podatkowych, jakim muszą sprostać. Właśnie dlatego postanowiliśmy przygotować krótki artykuł, wyjaśniający czym dokładnie jest podatek u źródła, a także wskazujący na najważniejsze aspekty prawne! Czytaj dalej i dowiedz się więcej!

Krótkie ABC informacyjne, czyli czym jest podatek u źródła

Podatek u źródła to rodzaj podatku CIT, który dotyczy przelewów transgranicznych. Zgodnie z obowiązującymi przepisami podlegają mu wszystkie powstałe odsetki, wypłacane aktywa a także należności powstałe na drodze praw autorskich itp. Będąc przy temacie podatku u źródła, pojawia się kluczowe pytanie, a mianowicie ile wynosi stawka? W przepisach można znaleźć zapis, że 19 procent pobierane jest od dywidend, czyli inaczej zwanych aktyw, a z kolei 20 procent od odsetek oraz należności licencyjnych. Oczywiście wyjaśnić musimy jeszcze jedną kwestię, a mianowicie kogo dotyczy obowiązek płacenia podatku u źródła. Jak sama jego definicja wskazuje, opodatkowaniu podlegają firmy, których siedziby znajdują się na terenie innego państwa i to właśnie tam uzyskiwany jest dochód z przeprowadzanych transakcji. Warto także wiedzieć, że w niektórych przypadkach można uciec od obowiązku płacenia podatku. Jednym z rozwiązań jest podpisanie porozumienia w sprawienie niepłacenia podwójnego opodatkowania.

Obowiązkowy podatek u źródła? Sprawdź, co mówią o tym specjaliści

Czy każdy może podpisać taką umowę? Na to pytanie odpowiedź należy znaleźć u specjalistów, jakich znajdziesz pod adresem www.krgroup.pl. Musisz mieć świadomość, że każdy biznes ma charakter indywidualny. To, że jednej firmie udało się uniknąć obowiązku podatkowego nie oznacza, że tak będzie również w Twoim przypadku. Samodzielne podejmowanie działań może wiązać się z nieprawidłowościami, których efektem będą znacznie wyższe koszty finansowe. Dlatego właśnie profesjonalne doradztwo w tych kwestiach cieszy się ogromną popularnością. Powierzając sprawę podatku u źródła doświadczonej firmie, zyskujesz pewność, że cała sytuacja przedsiębiorstwa zostanie rzetelnie przeanalizowana zgodnie z obowiązującymi wymaganiami. Profesjonaliści podatkowi z firmy KR Group już od wielu lat pomagają przedsiębiorcom w skomplikowanych tematach podatkowych, tłumacząc krok po kroku wszystkie możliwe rozwiązania. Zaletą korzystania z usług zewnętrznej jest fakt, że ich specjalistyczna wiedza pozwoli na znalezienie jak najbardziej opłacalnych dla Ciebie rozwiązań. Nie zastanawiaj się dłużej, wyślij zapytanie i sprawdź, jaką ofertę przygotują eksperci!

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group