Niedziela, 17 stycznia
Imieniny: Antoniego, Jana
Czytających: 2562
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Przedstawiciele firm z regionu spotkali się w WSSE

Środa, 6 lipca 2016, 10:22
Aktualizacja: 10:24
Autor: red
Wałbrzych: Przedstawiciele firm z regionu spotkali się w WSSE
Fot. użyczone
Przedstawiciele firm z regionu wałbrzyskiego wzięli udział w spotkaniu organizowanym przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną.

Podczas wydarzenia zostały przedstawione możliwości inwestycyjne w strefie oraz oferta gminy Wałbrzych, Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej oraz Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

Na obszarze WSSE, największej z 14 Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce działa 190 firm. Przedsiębiorstwa zainwestowały blisko 22 mld złotych i zatrudniają obecnie prawie 45 tys. pracowników. Ponad połowę inwestorów stanowią przedstawiciele średnich, małych i mikroprzedsiębiorstw. Większość z nich reprezentuje rodzimy kapitał.
- To już trzecie spotkanie z lokalnymi przedsiębiorcami, poprzez które chcemy pokazać, że strefa nie jest miejscem jedynie dla dużych, zagranicznych inwestorów. Z preferencyjnych warunków mogą skorzystać również lokalne firmy, co ułatwi im rozwój i pozwoli na zdobycie nowych kooperantów – podkreśla Maciej Badora, prezes wałbrzyskiej strefy.

Zachętą dla sektora MŚP są m. in. wyższe ulgi podatkowe (im mniejsze przedsiębiorstwo, tym większe zwolnienie w podatku dochodowym). Na terenie województwa dolnośląskiego wynoszą one 35% dla średnich i 45% dla małych i mikro przedsiębiorstw. Zwolnienie liczone jest jako procent wydatków na inwestycje lub 2-letnich kosztów zatrudnienia nowych pracowników.

WSSE pomaga firmom w przejściu przez proces formalny oraz otacza inwestorów dodatkowym wsparciem. Jest to między innymi: możliwość udziału w bezpłatnych warsztatach, szkoleniach, targach i spotkaniach branżowych. Strefa proponuje również przystąpienie do grupy zakupowej, która pozwala obniżyć koszty opłat za media oraz oferuje wsparcie w poszukiwaniu wykwalifikowanych pracowników i rzetelnych partnerów biznesowych.

Podczas spotkania współorganizowanego przez gminę Wałbrzych, przedstawiono również ofertę zachęt inwestycyjnych proponowanych przez miasto, m.in. możliwość zwolnienia z podatku od nieruchomości. Przedstawiciele biznesu dowiedzieli się również o środkach z obecnej perspektywy unijnej, pochodzących z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego, Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz ze Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Aglomeracji Wałbrzyskiej.
- To bardzo dobra formuła spotkań, gdyż przedsiębiorcy mogą bezpośrednio skorzystać z wiedzy ekspertów i zdobyć kompleksową informację. Na pewno warto skorzystać z takich wydarzeń i dowiedzieć się o infrastrukturze, działkach i możliwościach, które niewątpliwie są w strefie. Najlepiej świadczą o tym inwestorzy, którzy już tutaj działają – podkreślał Marcin Depczyk, prezes firmy Wessel-Poliamid, która zdecydowała się niedawno na budowę nowoczesnego zakładu w podstrefie Kłodzko.

Podczas spotkania przedsiębiorcy mogli wypełnić formularze, kierując do ekspertów dodatkowe pytania i sugestie. Odpowiedzi zostaną im przekazane drogą elektroniczną. Podobna formuła spotkań z przedsiębiorcami odbyła się wcześniej w Jarocinie i Sycowie.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group