Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 3594
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraj/Region: Przeglądy instalacji LPG

Środa, 29 stycznia 2020, 13:35
Aktualizacja: 14:05
Autor: red
Kraj/Region: Przeglądy instalacji LPG
Fot. użyczone
W teorii dokonywanie dodatkowych przeglądów instalacji LPG w samochodzie nie jest konieczne. Właściciele wyposażonych w nią aut płacą bowiem więcej za coroczne badania techniczne, podczas których diagnosta sprawdza również samą instalację. Problem jednak w tym, że kontrola jest w zdecydowanej większości przypadków bardzo pobieżna i pozwala jedynie na wykrycie najpoważniejszych awarii. Minimalizuje więc ryzyko wystąpienia niebezpiecznych przypadków, jednak nie daje nam gwarancji, że z naszą instalacją rzeczywiście jest wszystko w porządku. Dlatego warto zainwestować w dodatkowy, kompleksowy przegląd instalacji LPG.

1. Przegląd LPG w samochodzie. Jak często go przeprowadzać?
2. Przegląd LPG w aucie. Jak wybrać najlepszy warsztat?
3. Przegląd instalacji LPG. Na jaki wydatek się przygotować?

Przegląd LPG w samochodzie. Jak często go przeprowadzać?

By dowiedzieć się, jak często należy przeprowadzać remont danej instalacji, warto zapoznać się z zaleceniami producenta. Czas ten różni się w zależności od konkretnego modelu i jest uzależniony przede wszystkim od wytrzymałości filtra do gazu. W montowanych obecnie instalacjach spotyka się dwa typy filtrów: fazy ciekłej oraz lotnej. Te pierwsze cechują się większą trwałością – ich wymiana zalecana jest po przejechaniu każdych 50 tysięcy kilometrów. Filtry fazy ciekłej wymagają zaś częstszych wymian – wizytę w warsztacie należy odbyć co 10-15 tysięcy kilometrów.

Przegląd LPG w aucie. Jak wybrać najlepszy warsztat?

By przegląd instalacji LPG był miarodajny i dał nam absolutną pewność, że instalacja LPG w naszym aucie rzeczywiście jest w dobrym stanie, należy wykonać ją we właściwym warsztacie. Jak jednak dokonać odpowiedniego wyboru? Jeśli posiadamy samochód z fabryczną instalacją, najlepszym rozwiązaniem będzie wybór autoryzowanej stacji lub warsztatu znajdującego się na liście poleceń danego producenta. Problem może pojawić się jednak w przypadku starszych instalacji – wówczas trudno o autoryzowane serwisy. W takiej sytuacji warto znaleźć firmę specjalizującą się w naprawach i serwisowaniu instalacji danej marki. Pamiętajmy też, by zawsze sprawdzić, co jej wcześniejsi klienci piszą o niej w internecie.

Przegląd instalacji LPG. Na jaki wydatek się przygotować?

W porównaniu do korzyści, jakie daje przegląd instalacji LPG, koszt jego wykonania nie jest zbyt duży – wynosi bowiem od 100 do 150 złotych. Do tej kwoty należy oczywiście doliczyć koszty zakupu części wymienianych podczas przeglądu. Chodzi tu przede wszystkim filtr (cena 40 zł plus około 20 zł za wykonanie usługi). Nie zapominajmy też o kosztach homologacji, którą przeprowadzić należy co 10 lat – jej cena to od 500 do 600 złotych. Potrzebujesz więcej informacji o przeglądzie LPG? Zobacz tutaj

Twoja reakcja na artykuł?

1
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group