Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 4393
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Świebodzice: Przejazdy będą utrzymane

Czwartek, 9 listopada 2017, 15:35
Aktualizacja: 15:36
Autor: red
REGION, Świebodzice: Przejazdy będą utrzymane
Fot. UM Świebodzice
Pojawiły się informacje o niepokojących zamiarach PKP związanych z likwidacją mniej uczęszczanych przejazdów kolejowych.

Dotyczyć to miało m. in. przejazdu na drodze leśnej w kierunku Lubiechowa, z którego korzystają przede wszystkim świebodziczanie, spacerujący w okolicach Książańskiego Parku Krajobrazowego.

Dzięki porozumieniu Burmistrza Świebodzic Bogdana Kożuchowicza i Nadleśnictwa Świdnica mamy zapewnienie, że przejazd ten będzie utrzymywany przez właściciela terenu – czyli Nadleśnictwo Świdnica.

- Przygotowujemy się do podpisania stosownej umowy z PKP w sprawie utrzymania tego przejazdu – mówi Roman Bereźnicki, nadleśniczy. – Będzie on utrzymywany głównie dla potrzeb transportu leśnego. Piesi i turyści będą mogli z niego korzystać na dotychczasowych warunkach.

Warto pamiętać, że przejazd znajduje się na drodze leśnej, dlatego przepisy nie dopuszczają tu ruchu kołowego – za wyjątkiem użytku na potrzeby transportu drewna.

Z kolei Gmina Świebodzice przejmie na utrzymanie przejazd kolejowy, umożliwiający mieszkańcom dostanie się do ogrodów działkowych położonych w sąsiedztwie Osiedla Sudeckiego. Jest to dojście od ul. Kościuszki, przeznaczone tylko dla ruchu pieszego. Przejazd zostanie wykonany w najwyższym standardzie bezpieczeństwa: sygnalizacja świetlna i dźwiękowa plus rogatki (obecnie są tylko rogatki). Dojazd do działek będzie możliwy od strony ul. Granicznej, przez przejazd kolejowo-drogowy.

Samorząd miasta przejmie także na utrzymanie trzy przejazdy kolejowe, znajdujące się w Cierniach, które służą dla potrzeb transportu rolnego. Jest już przygotowywane stosowne porozumienie pomiędzy Gminą Świebodzice a PKP.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group